Пообіцяти – не значить одружитися

Як радикальні популісти і хабарники «гастролюють» на Полтавщині

Найкрутішою обіцянкою головного радикала України Олега Ляшка була – повернути Крим назад у склад України. Напевно, саме для цього взяв на озброєння справжні українські вила. Однак – чи вила не такі, чи не у тих руках вони, і Крим так і залишається окупованим. Але –головне пообіцяти!

Майстер словоблуддя підібрав і під себе таку ж команду, в тому числі й на Полтавщині.

«Смотрящим» в області поставив нардепа із Лубен Ігоря Мосійчука. Ляшко зміг вибити під колегу самий ласий шматок – Мосійчук «кришував» всю видобувну галузь Полтавщини . І, як свідчать висновки НАЗК, несподівано швидко, буквально на рівному місці, збагатився. Депутатство почало приносити прибутки Мосійчуку, який до бізнесу досі не мав ніякого стосунку і навіть не знав, як те слово пишеться.

Але тут жадібність зіграла злий жарт.

В той час затримання Мосійчука в стінах Верховної Ради було сильним ходом тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна. Сам Олег Ляшко розповів журналістів, що був в шоці від відео, де Мосійчук вимагав хабара. Але він своїх людей не кидає – швидко почав домовлятись із владою.

Переговори довго тривали, тому довелось Мосійчуку і в СІЗО побувати, і голодувати, хоча це позитивно відобразилось на його фігурі.

Спочатку Мосійчук заявив, що відео із отриманням хабара – це монтаж. Але під час слідства погодився. А потім раптом заявив, що його зізнання вибили під тортурами слідчі Генпрокуратури. Ну ніяк не міг визначитися з позицією.

Ляшко ж виторгував у БПП звільнення Мосійчука. Чи доводилося головному радикалу знову робити те, про що він зізнається на популярних у мережі «майже інтимних» відео, невідомо, але певно, десь і комусь «лизнути» довелося добряче.
Справи у «смотрящого» різко пішли нагору. Мосійчук свій білий позашляховик Lexus змінив на більш престижний Mersedes S-klasse, мешкає в котеджі під Києвом і частенько заглядає до голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка, щоб дати «поради», як не чіпати бізнес-інтереси Ляшка і команди.
Брався Мосійчук до вирішення різних проблем в області, але це не закінчувалося нічим, окрім даремного галасу .

Міст через річку Сулу біля рідних Лубен кілька разів починали відбудовувати і Мосійчук про це гучно повідомляв, але ,видно, в понеділок народила матуся таких ініціаторів.

Кілька разів Мосійчук обіцяв захистити працівників Хорольського молококонсервного комбінату дитячих продуктів, але обмежився тільки порадами не виходити на роботу і перекрити трасу Київ-Харків. Знову популізм і жодної конкретної підтримки.

Натомість активність проявив в іншому. Відео, коли під час визволення Маруіполя від сепаратистів бійці Мосійчука і сам нардеп обікрали офіс підприємства, стало блокбастером соцмереж, але факт мародерства залишився поза увагою правоохорнців. Знову Ляшко де треба і кого треба «лизнув».
Потішив журналістів радикал, коли ЗМІ зафіксували його переписку у Верховній Раді, в якій він хотів «потрусити» брата губернатора Полтавщини Володимира Головка, щоб купити бейджики і друк мандатів. І знову він – герой соцмереж і жовтої преси.

А про роботу для простих людей і не згадує – не панська це справа.

Із 2010 року жителі села Лазірки Оржицького району на Полтавщині вимагали закрити підприємство із протруєння зерна олігарха Андрія Веревського. Мосійчук теж кілька разів приїздив, щоб підтримати людей і зайвий раз покрасуватися, потрапити в кадр та пообіцяти « зробити все, від мене залежне…».

Людей дістала така підтримка і вони самостійно домоглись того, що агрохолдинг «Кернел» переніс небезпечне виробництво.
Кілька разів нардеп брав рейдерськими атаками «Лубнигаз», який, за словами Мосійчука, належить Юрію Бойку і команді «Льовочкіна-Фірташа». Саме із цією бізнес-групою Мосійчук буцімто розв’язав свою «боротьбу із вітряками».

Головним противником вибрав собі іншого полтавського нардепа, відомого клоуна Сергія Капліна.

Саме радикал почав критикувати роботу кризового менеджера – директора комунального підприємства «Полтавафарм» Валерія Прядка із команди Капліна. Це підприємство – єдине в Україні комунальне підприємство, яке організовує торгівлю медикаментами в більше ніж 40 аптеках області. І для радикала стало ласим шматочком.

Між Мосійчуком і Капліним постійно виникають сутички. 18 липня під Печерським судом радикал вправлявся в плюванні в обличчя. Суперечка переросла в бійку і Ігор Мосійчук виявився несподівано спритнішим. Напевно, мав тренування під час засідань фракції, затнувши за пояса чемпіона в цьому виді спорту Олега Ляшка.

Головою фракції радикалів у Полтаві Мосійчук вибрав Руслана Рогова. Той служив вірою і правдою, поки 24-ого червня поліція вловила, як їхав за кермом «Волги» нетверезим.

Ляшко і з цієї події примудрився зробити піар та почав вимагати від «винуватця»скласти депутатські повноваження.

Що ж до Рогова, то він запам’ятався ще й тим, що не зміг відвезти українським військовим відремонтований автомобіль, бо той заглох ще в дорозі. Але радикал вперто відтягнув авто на позиції і залишив там необхідну, але геть поламану техніку.

Можна легко підсумувати, що радикали потужно використовують будь-яку можливість попіаритись на конфліктних та проблемних ситуаціях, але після фіксування своїх заяв на відеокамери, залишають бідолах самих із проблемами.

Генпрокурор Юрій Луценко розповів, що на Ігоря Мосійчука готується нова кримінальна справа стосовно фактів вимагання хабарів із бізнесменів. Потім буде подання до комітету і на голосування до Верховної Ради. Нардеп вже проходив ці процедури, тому такі заяви утштабі Ляшка сприйняли спокійно. Отож, готуйтеся, земляки, до чергового «кіно», бо далі буде!

на правах реклами

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин