Корупція в ОСББ

ОСББ передбачає залучення усіх його членів до управління своєю організацією. Однак на практиці виходить, що багатьом мешканцям абсолютно байдуже, яким чином утримується будинок. Як обдурюють мешканців ОСББ у Кременчуці?

Жителі, як правило, не цікавляться, як витрачаються кошти їхніх внесків. А це дає широке поле для зловживань головами ОСББ, які можуть безконтрольно розпоряджатися коштами ОСББ. Звідси, як похідна даного процесу, виникає недовіра до самої моделі управління будинком, яким є ОСББ.

Гра на підвищення

За останній місяць до Асоціації ОСББ Кременчука звернулися мешканці 4-х будинків, і рядові громадяни, і навіть члени правління об’єднань співвласників, незадоволені роботою своїх голів ОСББ. Перше, що вони закидають керівникам, це закритість їх роботи, відсутність доступної інформації, а звідси – незрозумілість рішень.

Особливо це стало проявлятися останнім часом, коли голови ОСББ почали ініціювати підвищення тарифів на утримання будинків. Тобто – експлуатаційні витрати. Скажімо, у цих будинках експвитрати складають 2,5-2,7 гривні за квадратний метр, а підвищити пропонують до 4-4,5 гривень.

Коли ж голів ОСББ запитують, з якого дива потрібно збільшувати тариф, де розрахунки та обґрунтування, на що витрачатимуться ці кошти, вони відповідають, мовляв, у Кременчуці ж усі й так підвищують. А куди витрачати кошти, ми знайдемо.

Слід зауважити, що середній тариф з експвитрат по місту складає 4,5 гривні за квадратний метр у дев’ятиповерхівках з ліфтами і у п’ятиповерхівках – 3,5 гривні. Тут все залежить від поверху, розміру будинку і його зношеності. Ці кошти збирають управляючі компанії. Але річ у тім, що вони, як юридичні особи, мають сплатити з них податок на прибуток та ПДВ 38%. А ОСББ є неприбутковими організаціями і звільнені від оподаткування. Зібрані від мешканців платежі у повному обсязі залишаються в їх розпорядженні. Треба лише зуміти ефективно ними розпорядитися. І не обов’язково підвищувати тариф.

Як «освоюють» кошти

«Насправді деяких голів ОСББ цікавить перш за все власна зарплата, – говорить Олександр Ткаченко, голова Асоціації ОСББ. – Якою ж повинна бути зарплата у очільника будинку? Наприклад, в одному з них у 297 кварталі на зборах з’ясувалося, що жінка, яку 8 місяців тому обрали головою ОСББ, зовсім не голова. Вона здійснила маніпуляції з документами, підробила протокол і оформила головування на свого чоловіка. А себе зробила його заступником з правом підпису документів. І скрізь видає, що вона голова організації.

Більше того, стала докоряти мешканцям, що вони, мовляв, не допомагають їй, не цікавляться життям будинку і не звертають уваги на те, що у довідці про склад сім’ї зовсім інші ініціали посадової особи, яка видавала документ, тобто чоловіка. А чоловіка ніхто в очі не бачив. До того ж жінка призначила сама собі зарплату у 7 тисяч гривень – із 17 тисяч, які збирає увесь будинок. З яких міркувань? Мешканці говорять, що не голосували за таке рішення, а воно має ухвалюватися виключно на загальних зборах. І тоді виходить, що члени правління у змові, оскільки вони мають контролювати дані питання.

У іншому ОСББ голова придбав тепловий лічильник у кредит, не повідомивши про це мешканців. Як цей кредит оформлявся, чи було дотримано належну процедуру – на всі питання мав відповісти голова ОСББ. Однак він відбувся відмовками, мовляв, не пам’ятає. Так ось, проблема в тому, що немає первинної документації. І ні з чим звірятися».

«Кому яка справа, він же у нас краде»

Біда ОСББ, що корупцію верхів можуть підтримувати й самі мешканці, які лобіюють інтереси голови: «Він же у нас краде, це не ваша проблема. Він же свій». А тим часом будинок занепадає все більше і більше. Бо замість того, щоб гроші вкладати у модернізацію, їх розтягують по кишенях. Так, в одному з ОСББ був тариф 1,66 гривні експвитрат з квадратного метра. Крім того, кожного місяця мешканці здавали по 50 гривень «на покрівлю». У Асоціації ОСББ порахували, що таким чином в даному будинку тариф складає 2,66 гривні. Цих коштів цілком вистачить на утримання і навіть поліпшення будинку. Однак голова ініціював підвищення тарифу ще на гривню. І таке рішення схвалили збори. При цьому будинок перебуває у жахливому стані. Яким чином його покращувати, планів ніхто не озвучував.

Схема виводу грошей

Звітність і контроль – головна запорука того, що кошти ОСББ не підуть невідомо куди. Адже існує багато схем виведення готівки з обігу. Скажімо, жінка-голова ОСББ у своєму звіті у статті витрат зазначає, що роботи на 30 тисяч гривень виконані «власними силами». Тобто, слід розуміти, що самі зробили і самі собі заплатили. А простіше кажучи: списали. А виконання робіт «власними силами» стало вже традиційним.

Інший будинок оформлений в обленерго як гуртожиток. Інакше кажучи, мешканці за світло платять не напряму в обленерго, а спочатку – в ОСББ, а потім, згідно з показаннями загального лічильника, ОСББ вже розраховується з енергетиками. При цьому тариф на електроенергію складає не 90 копійок за кіловат, як для усіх споживачів, які витрачають до 100 кіловат, а відразу по 1, 68 гривні. Гроші збирають до загального кошика. При цьому не говорять, скільки було реально спожито електроенергії. За місяць будинок переплачує приблизно 15 тисяч гривень, підрахували у Асоціації ОСББ. І так триває вже більше 8 місяців, що в перекладі на кошти – більше 100 тисяч гривень. Перевести на індивідуальну оплату можна за місяць-два. Але, якщо це не робиться так довго, значить комусь це вигідно.

А ці 100 тисяч тим часом можна було перенаправити на модернізацію будинку, встановити світлодіодне освітлення і витрати взагалі скоротити у кілька разів.

Інше питання, як даний будинок перевели у гуртожиток, коли він завжди був кооперативним. Ніхто у це вникати не хоче. До того ж не так давно він обслуговувався славнозвісним приватним ЖЕД «Гарпун», який витягував з будинку по максимуму. Дану схему ламати й зараз не збираються.

Що робити?

Гірше за все – пасивність людей, завдяки якій будинок можуть довести до плачевного стану. Першочергово, якщо є підозри, треба вимагати від голови звітності. «Якщо він не може відкинути підозри, треба його переобирати», – говорить Олександр Ткаченко. І бажано з усім активом, який повинен був контролювати діяльність голови. Або був у змові з ним. А якщо є склад злочину, то варто написати заяву до правоохоронних органів. Бажано підкріпити її документально. І хай розбираються.

 

Головний ворог ОСББ – корупція: опитування

Опитування свідчить, що корупція заважає українцям створювати ОСББ.

Що ж дійсно заважає українцям створювати ОСББ у власних будинках?

Як свідчать дані опитування «Що ж дійсно заважає українцям створювати ОСББ у власних будинках?», яке провело ІА «Україна Комунальна» на своєму сайті, для більшості українців (41,1 %) створенню ОСББ заважає ймовірна загроза корупційних схем.

Другою вагомою причиною (28,4 %) стала загальна байдужість мешканців до проблем власного будинку.

14,7% респондентів вважають основною проблемою недостатню кількість активних мешканців, а 13,7% – дефіцит роз’яснювальної роботи серед населення щодо діяльності ОСББ.

І лише 2,1% користувачів наголосили на нестачі у мешканців будинків управлінського досвіду.

Все по темі: гроші  корупція  ОСББ 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин