Як вивчити іноземну мову у Кременчуці?

До того ж безкоштовно або з мінімальними фінансовими витратами. Бажано – ще й під керівництвом носія іноземної мови. Або ще краще – безкоштовно поїхати вивчати іноземну мову за кордон. На такі «мовні питання» цього тижня шукав відповіді «Вісник».

Майже не витрачаючи грошей, у Кременчуці є можливість вивчати англійську та польську. Робити це можна у спеціальних мовних клубах. У деяких із них із кременчужанами працюють волонтери – поляки та американці.

При цьому в одному з клубів вивчати мову можна практично «з нуля». Щоб займатися в іншому, потрібно мати принаймні базовий рівень. І вже його «підтягувати» до розмовного.
Є у Кременчуці й організація-посередник, завдяки якій англійську мову можна вивчати безкоштовно й у зручний для кожного час, та громадська організація, де кременчужанам підкажуть, як безкоштовно вивчати німецьку у Німеччині, італійську – в Італії чи польську – у Польщі.

Бібліотека: волонтери вам у поміч

Без жодних фінансових витрат, ще й із носіями англійської та польської, іноземні мови можна вивчати у кременчуцькій Центральній міській бібліотеці імені Максима Горького (вулиця Європейська, 66/13, район зуп. «Водоканал»).

Англійський мовний клуб тут курирує американець Джонатан Браун, волонтер Корпусу миру. Важко сказати, що викладає, тому що це – не уроки у звичному розумінні. На тому, що побував «Вісник», спілкування проходило у формі інтерактивної гри. Займаючи будь-який із запропонованих «кутів», тут обговорювали, який метод ведення війни найефективніший, а також свої уподобання у піці, що робить учителя дійсно хорошим та якими мають бути завдання уряду.

Клуб відвідують кременчужани різного віку. Це і школярі, і молодь, і люди солідного віку. При цьому спілкуються відкрито та активно. Джонатан допомагає знайти потрібні слова та за необхідності коригує висловлювання. А ще розповідає про життя в Америці та показує презентації.

«Потрібно мати хоча б базовий рівень знання мови, щоб відвідування клубу було ефективним, – пояснив Джонатан «Віснику» уже після заняття. – Приходили хлопці, які зовсім не знали англійської. Їм було дуже складно. А якщо базові знання є, то клуб – чудова можливість підтягнути свій розмовний рівень знання мови».

За спостереженням «Вісника», якщо на уроках у школі принаймні щось вчити і слухати – можна йти до клубу.
Наразі, у серпні, тут канікули. Діяльність клубу відновиться у вересні, коли Джонатан повернеться з Америки.

У Центральній міській бібліотеці імені Максима Горького також діє польський мовний клуб. Веде його волонтер із Польщі Варфоломій Ванот. Займається з кременчужанами вже більше 7 місяців. А ще восени до Кременчука приїдуть нові волонтери з Польщі й будуть формувати нові групи – пообіцяли у бібліотеці. Тож новачкам, у яких знання польської мінімальне, порадили записуватися саме в «осінні» групи.

Коли:

• польський мовний клуб – щовівторка, о 17:30;

• англійський мовний клуб – щосереди, о 17:30 (з вересня).

Громадська організація: «коло спілкування»

Клуби англійської та польської мов діють й у «Просторі ідей» (Громадське об’єднання «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб»»).

Сюди можуть приходити навіть ті, хто лише починає вивчати іноземну. Про це зазначають організатори.

Польську тут можна вивчити, граючи у настільні ігри. Або співаючи польські пісні. Спілкуватися польською між собою тут допомагає волонтер із Польщі Варфоломій.

А ось в англійському мовному клубі «засідають» переважно кременчужани. На занятті, де побував «Вісник», у своїй більшості це були старшокласники. Попередньо у соцмережах визначають тему спілкування, а під час зустрічі сідають у формі кола й обговорюють, наприклад, смертну кару чи лайфхаки. Або як подорожувати світом без грошей чи який фільм найкращий.
Оплата за відвідування будь-якого з цих клубів – 10 гривень. Це умовна плата за чай, каву та печиво, які можна узяти тут же.

Коли:

• клуб польської мови – по вівторках, о 18-й годині;

• клуб англійської мови – по середах, о 18-й годині.

Для самостійних

Найбільш впевнені у собі та дисципліновані кременчужани вивчають іноземні мови самотужки. Медик за освітою Дмитро почав з одного з найпоширеніших способів – придбав підручники за оксфордською системою навчання та аудіозаписи до них. Далі читав книги англійською. «Спочатку майже нічого не розумів, – зізнається Дмитро. – Адже спеціально обирав не адаптовані книги. Та намагався зрозуміти значення слів із контексту, а не постійно заглядати у словник». Далі спілкувався з іноземцями на спеціальних сайтах. І через два роки зважився підписати
контракт із фірмою-посередником. Із того часу Дмитро подорожує світом та працює лікарем загальної практики у різних країнах по кілька місяців на рік.

Кременчужанка Анастасія практикується в іноземній, спілкуючись з людьми з різних країн через Facebook. До речі, наразі у соцмережах багато спеціальних груп, у яких люди з різних країн вчаться спілкуватися між собою певною іноземною мовою.

А кременчужанин Олександр, що наразі працює за кордоном, розповідає, що слухав пісні та радіо країни, до якої виїхав. Переконаний, що це також значно допомогло у її вивченні.

Хоча всі кременчужани, яким довелось спілкуватися іноземною мовою за кордоном, зазначають, що вдома все одно вивчиш недостатньо. Найкраще – їхати до країни, мову якої вивчаєш.

Центр зайнятості: допоможе зорієнтуватися

Завдяки Кременчуцькому міжміському центру зайнятості можна пройти безкоштовні онлайн-курси англійської мови у рамках соціального проекту «Lingva.Skills».

Звернутися для реєстрації можуть не лише безробітні, а й будь-хто з кременчужан. Проходити уроки можна у будь-який зручний для користувача час. Заняття розраховані на отримання практичних навичок, які дозволяють швидко почати розмовляти англійською. Термін навчання необмежений. Курс англійської рівня А1-А2 складається з 150 уроків. Після успішного виконання 80% усіх уроків можна пройти тест та отримати сертифікат.
«Ми є лише посередниками», – пояснили «Віснику» у Кременчуцькому центрі зайнятості. Тобто у Центрі зайнятості кременчужани можуть отримати пароль та електронну пошту, необхідні для занять на курсах. Усе інше залежить від них.

До речі, з вересня кременчуцькі школярі та студенти також зможуть долучитися до такого безкоштовного вивчення англійської. Для цього школі буде потрібно подати заявку та кількість охочих вивчати іноземну на сайті проекту.

Використовувати онлайн-платформу зможуть не лише учні та студенти, а й викладачі та адміністрація закладу. Наприклад, аби задавати індивідуальні домашні завдання учням до навчальної програми та бачити їх прогрес у навчанні.

Також наразі у «Lingva.Skills» розробляється наступний рівень В1 та навчальний контент із німецької мови.

Релігійні громади: звертайте увагу на рекламу

Час від часу до Кременчука (як і багатьох українських міст) приїжджають американські волонтери з команди Michael Gott International (церква євангельських християн баптистів). Охочі підтягнути знання з англійської мають зробити лише реєстраційний внесок – 50 гривень. А далі відвідувати заняття по 2 години щодня упродовж 10 днів.

Усіх розподіляють по групах відповідно до рівня знання мови. Для цього складають тест. А після закінчення їм видають сертифікат про проходження курсів з вивчення англійської мови.
«Із нами працювала Джуді із Техасу, – розповіла кременчужанка Марина, яка проходила курси у грудні. – Ми спілкувалися на різні теми. Наприклад, на одному із занять читали про безлюдний острів. А потім обговорювали, що на ньому необхідно мати, аби вижити, що ми із собою на нього узяли б, і чи залишили б острів, якби була така можливість».

Також у липні для кременчуцьких дітей організовували мовний табір. А у серпні – табір для молоді. Та уже наприкінці червня вільних місць у ньому не було.

Тож організатори радять слідкувати за рекламою та оголошеннями по місту. Адже зазвичай набір на ці курси обмежений.

Стосовно релігійної тематики кременчужани розповідають, що про неї розмовляли в останній день спілкування – перед видачею сертифікатів.

Безкоштовно поїхати за кордон

Можна вчитися у волонтерів, які приїхали до Кременчука. А можна самому вирушити у будь-яку країну і вже там вивчати мову.

Наприклад, Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» співпрацює з однією з міжнародних молодіжних програм. Волонтером може бути людина від 18 до 30 років. До речі, кременчужани уже мають неодноразовий досвід такого волонтерства.

Також можна знайти програму самостійно, щоб вона відповідала віку та інтересам.

Це може бути волонтерство на місяць, як наприклад, на фестиваль єврейської культури у Польщі. Або на півроку чи рік, коли працювати буде потрібно, наприклад, у публічній бібліотеці або спортивно-відпочинковому центрі чи в дитячому садочку.
При цьому волонтеру оплачується проживання, харчування, локальний транспорт, проїзд до місця проживання. А також у деяких країнах волонтери отримують гроші на кишенькові витрати. Та швидше за все, доведеться жити «у багатокімнатних апартаментах із багатьма інтернаціональними сусідами».

Обов’язкова умова – володіти розмовною англійською. А ось італійської, іспанської, німецької, польської можна навчитися безпосередньо у тій країні, де перебуватиме волонтер.

Все по темі: іноземні мови  навчання  освіта 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин