SMART-зупинки можуть з’явитися у Кременчуці

20 зупинок, де можна підзарядити мобільний телефон чи скористатися WI-FI, хочуть облаштувати у нашому місті. Ціна питання – 1,1 млн грн. 600 тисяч гривень з міського бюджету і півмільйона з обласного. Для цього потрібно виграти у конкурсі інвестиційних проектів. Які ще проекти виносять на цей конкурс та коли кременчужани зможуть побачити нові зупинки – у цій публікації «Вісника».

 

Минулого тижня у мерії Кременчука на засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та інвестиційної політики було розглянуто 5 інвестиційних проектів, які пропонують винести на обласний конкурс.
Серед інших представлено інвестиційний проект на установку 20 SMART-зупинок громадського транспорту.
За проектом, це будуть скляні павільйони з WI-FI роутерами і USD-портами. Розробники пояснюють, що якщо робити реконструкцію зупинок, то обладнати їх пристроями для ґаджетів не так і витратно. 5000 грн. для WI-FI роутерів і 2000 грн. для USD-портів.

Де обладнають такі зупинки?

Наразі це питання залишається відкритим. Бо у Кременчуці налічується 376 зупинок громадського транспорту (згідно з інвентаризацією). 128 з них вже внесено до інвестиційного проекту, що реалізує КП «Ринкова площа». З решти і потрібно вибрати для реконструкції в рамках цього інвестиційного проекту.
Розробники вважають, що зупинки потрібно обирати шляхом проведення соцопитування. Це вони і пояснили депутатам. Проте на цю пропозицію депутати не пристали.
Свою позицію висловив голова вищеназваної депутатської комісії Олександр Плескун («Рідне місто»): «Ми не будемо довіряти якимось громадським організаціям. Я не розумію, які повноваження у громадських організацій, і не знаю, яке право вони мають вибирати».
Він наполягає, що перелік зупинок мають затвердити саме на засіданні комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та інвестиційної політики, призначеному на 22 серпня цього року.
Лунали пропозиції поки взагалі не визначатися з переліком зупинок, зачекавши, щоб проект переміг у конкурсі. У результаті проект планують винести на розгляд сесії міськради.

Хто фінансує?

Тут варто зазначити, що перемога в обласному конкурсі не означає 100% фінансування з обласного бюджету. Із 1,1 мільйона гривень, передбачених на реалізацію цього проекту, 600 тисяч гривень – то кошти міського бюджету, а 500 тисяч гривень – з бюджету Полтавської області. І в разі перемоги реалізовуватиметься цей інвестиційний проект уже в 2018 році.

Термомодернізація – за кошти держави, сонячні батареї – за кошти міського бюджету

Взагалі на розгляд депутатів було винесено п’ять інвестиційних проектів. Та на фінансування з області варто сподіватися лише на один проект.
Три проекти стосувались термомодернізації лікувальних закладів. За словами начальника управління охорони здоров’я міста Дмитра Петращука, на конкурс інвестиційних проектів підготовлено: проект із утеплення стін амбулаторій сімейної медицини 3, 9 і 10, що розташовані у житлових будинках; встановлення індивідуального теплового пункту з можливістю коригування температури теплоносія згідно з показниками температур зовнішнього повітря; утеплення стін будівлі лікарні «Кременчуцька».
Та є надія, що ці проекти підтримає Державний фонд регіонального розвитку.
За рішенням депутатської комісії, всі презентовані інвестиційні проекти будуть винесені на конкурс і подальше обговорення у Регіональній комісії з оцінки та забезпечення конкурсу інвестиційних програм за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.
Також депутати розглянули інвестиційний проект, що стосується Крюківського територіального центру управління соціального захисту населення.
Його теж пропонували винести на обласний конкурс і отримати співфінансування з обласного бюджету. Та депутати пропонують знайти кошти у міському бюджеті.
Йдеться про 832 тисячі гривень на тепломодернізацію і 336 тис. грн. на облаштування сонячними батареями для підігріву гарячої води.
Сам голова бюджетної комісії Олександр Плескун запропонував не виносити цей проект на участь в обласному конкурсі, а винайти гроші на вищеназвані заходи у міському бюджеті за результатами перегляду за 9 місяців роботи. Його колеги цю пропозицію підтримали.

Все по темі: ноу-хау  смарт 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин