Зробити з підприємством «Крембіч» у Кременчуці нічого не можуть

На цей міні-завод «забила» навіть прокуратура.

У Кременчуці нічого не можуть зробити з підприємством «Крембіч», яке розташоване у гаражному кооперативі «Луговому», спалює шини, та «душить» мешканців Великої Кохнівки неприємним запахом.

Раніше, «Вісник» вже писав про те, що у Кременчуці над бізнесменом «Крембіч» вже хочуть вчинити самосуд, а також що на підприємстві забруднюючих речовин екологи не виявили. Також повідомлялася інформація й про те, що нарешті «Крембіч» у Кременчуці перестав працювати.

Наразі у міськраді постало питання, як прибрати це підприємство та що з ним роботи. Цей міні-завод вже не працює близько місяця, але знаходитися на території гаражного кооперативу продовжує.

За словами депутата міськради Руслана Ульянова, у цій ситуації є правова проблема.
«У людей є право власності на гараж, – говорить Руслан Ульянов. – Але, використовують вони його, не як гараж, а як підприємство по спалюванню якоїсь сировини. Міська влада не може вплинути на власника нерухомого майна, з тим, щоб примусити його використовувати власність одним, або іншим чином. Міська влада може вплинути лише на користувача земельної ділянки, якщо вона використовується не за призначенням. Але у цих людей немає ніякої земельної ділянки, вона знаходиться в кооперативі.

У свою чергу, голова кооперативу, теж не може вплинути на власника нерухомого майна, з приводу того, як це майно йому використовувати. Якщо підприємство викидає в атмосферу шкідливі речовини, без дозволів, їх за це можна притягнути навіть до кримінальної відповідальності, або оштрафувати.

Начальник відділу екології доповів, що в Полтаві цим людям надали дозвіл на викиди в повітря шкідливих речовин. Дозволи ці видали не дивлячись на те, що вони не мають права знаходитися в гаражному кооперативі. Але полтавські спеціалісти посилаються на те, що вони не контролюють те, на якій земельній ділянці знаходиться підприємство. Єдине на що ми можемо вплинути, так це на те, щоб скасувати вище зазначений дозвіл. Потрібно підготувати скаргу до Міністерства, щоб вони перевірили законність видачі цього дозволу. Друге це перевірити законність реєстрації прав власності на нерухоме майно».

«Забила» на цей «завод» і місцева прокуратура. Туди був направлений відповідний запит, але досі до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань справа не потрапила.

Крім цього, за словами депутата міськради Олександра Роженка, підприємство незаконне вже тому, що знаходиться на території гаражного кооперативу. І робити, навіть перевірку щодо викидів забруднюючих речовин, було не потрібно.
«Воно і так незаконне, – зазначив Олександр Роженко. – Розміщуватися там воно не повинно. І все».

За словами депутата міськради Оксани Піддубної, директору «Крембіч» потрібно дати іншу земельну ділянку, на якій він би міг працювати.
«Вони можуть переробляти до 8-9 тон сміття за добу, – повідомила Оксана Піддубна. – У нас в місті така велика проблема зі сміттям. Ми можемо надати йому іншу земельну ділянку, нехай би там переробляв сміття, а людей би не травив своїм димом у кооперативі».

Крім цього, на засіданні прозвучала й інформація про те, що потрапити на цей завод не так просто, там великі бетонні стіні й собаки.
Депутат міськради Микола Бокован повідомив, що значить, потрібно прибрати паркан разом із собаками.

У результаті, депутати прийшли до висновку, що за справою потрібно порушувати кримінальне провадження. Звертатися до поліції, повторно до прокуратури, якщо не допоможе знову, до Генеральної прокуратури.

Сам же директор «Крембіч» В’ячеслав Бульба повідомив, що його підприємство не працювало місяць, а люди, як скаржилися, так і скаржаться.
«Люди не компетентні взагалі, – говорить В’ячеслав Бульба. – Я був членом гаражного кооперативу, у мене було чотири гаражі, які я приватизував. Маю право. Потім переписав їх у власність на своє виробництво. Зараз мене вже виключили з гаражного кооперативу».

Все по темі: гаражний кооператив  Крембіч  підприємство 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин