Тисячі за тепло і гарячу воду: вже дуже скоро

Менше ніж за півтора місяця у Кременчуці має розпочатися опалювальний сезон. Уже зрозуміло, що кременчужани зустрінуть його з єдиним тарифом на тепло для всього міста. Тариф буде новий. КП «Теплоенерго» уже оголосило про наміри встановити не лише лічильники тепла, а й на гарячу воду. Які суми треба готувати кременчужанам – розрахував «Вісник».

3400 гривень доведеться викласти за тепло і гарячу воду родині, що мешкає у квартирі без лічильника гарячої води, і в будинку, який не обладнаний лічильником тепла. І це не далека перспектива, а початок опалювального сезону.
Бо КП «Теплоенерго» вже надало міськвиконкому розрахункові матеріали з відповідними підтверджувальними документами для встановлення нових тарифів із централізованого опалення та гарячого водопостачання.
Тариф тепер буде єдиний для всіх містян (Наразі на теплопосчання і гарячу воду тариф діє окремо для абонентів ПАТ «Полтаваобленерго» та КП «Теплоенерго»).

Врахували паливо, запчастини і ремонт

В обґрунтуванні намірів подорожчання ідеться про те, що востаннє для КП «Теплоенерго» тарифи були встановлені три роки тому – у 2014 році. Складові витрат, розраховані під час встановлення тарифів НКРЕКП, визначали на підставі витрат попередніх років. Відтоді тариф коригується тільки за паливною складовою.
«За останні чотири роки економічна ситуація в Україні значно змінилась: вартість електроенергії збільшилась у 2,2 разу, вартість паливно-мастильних матеріалів зросла більше ніж у 2,5 рази. Абсолютно всі матеріали, запасні частини, обладнання та комплектувальні, що необхідні для обслуговування, експлуатації та ремонту мереж, послуги сторонніх організацій також подорожчали в 2-3 рази. Тобто зростання собівартості послуг із централізованого гарячого водопостачання та теплопостачання обумовлюється постійним збільшенням усіх елементів витрат, яке не відображене у нинішньому тарифі. На сьогоднішній день коефіцієнт покриття витрат у тарифах складає близько 80%. Дані обставини є причиною зміни тарифів на КП «Теплоенерго», – написано в поясненні.
Теплоенергетики посилаються на частину першу статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», де не допускається встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їхнє виробництво.

Опалення дорожчає майже на 23%, а гаряча вода – практично на 14%

Наразі абоненти КП «Теплоенерго» сплачують за централізоване опалення 1292,63 грн/Гкал (із ПДВ) та 31,11 грн/кв. м (із ПДВ).
За гарячу воду: 73,67 грн/м3 (із ПДВ) – із сушаркою та 67,86 грн/м3 (із ПДВ) – без сушарки.
На послугу з централізованого опалення хочуть встановити тариф для населення: 1439,54 грн/Гкал (із ПДВ) та 38,20 грн/кв. м (із ПДВ).
Бюджетні організації мають тариф на тепло: 1425,19 грн/Гкал (із ПДВ), а будуть мати 1955,57 грн/Гкал (із ПДВ).
Наразі гаряча вода обходиться бюджетникам у 73,39 грн/м3 (із ПДВ), буде – 99,91 грн/м3 (із ПДВ).

Скільки кременчужани будуть платити за гарячу воду*
(норма 3,15 м2 на 1 особу)

Родина з трьох осіб
Абоненти ПАТ «Полтаваобленерго» (62,1 грн за м3) – 586 грн
Абоненти КП «Теплоенерго» (67,86 грн за м3) – 641 грн
Платитимуть усі (77,23 грн за м3) – 729 грн

Родина з двох осіб
Абоненти ПАТ «Полтаваобленерго» (62,1 грн за м3) – 391 грн
Абоненти КП «Теплоенерго» (67,86 грн за м3) – 427 грн
Платитимуть усі (77,23 грн за м3) – 486 грн

Один мешканець
Абонент ПАТ «Полтаваобленерго» (62,1 грн за м3) – 195 грн
Абонент КП «Теплоенерго» (67,86 грн за м3) – 213 грн
Платитимуть усі (77,23 грн за м3) – 243 грн

* розраховано для квартир без лічильника та без сушарки

Експерти «помилилися»

Більше року тому, у травні 2016-го, у «Віснику Кременчука» був розміщений матеріал «Прийняти ванну за 25 грн, або Чого чекати від «скаженої комуналки». Тоді ми навели прогнози експертів, згідно з якими до кінця 2017 року родина українців із 5 осіб, що мешкає у трикімнатній квартирі, платитиме 3087 гривень. Зараз зрозуміло, що лише гаряча вода й опалення затягнуть більше. І прийняти ванну вже коштуватиме більше ніж на півсотні гривень.

Варто зазначити, що наприкінці минулого опалювального сезону Кременчук приєднався до українських міст, в яких мешканцям нараховують за середнім показником тепла в місті (Це тим, у чиїх будинках не встановлені лічильники, – авт.). Для цього за рахунок міста і в інші способи довели показник оснащеності багатоповерхівок загальнобудинковими лічильниками тепла до необхідного. Наразі немає точної інформації, чи і надалі, в наступному опалювальному сезоні, діятиме ця система розрахунків.

Чого ще кременчужанам чекати від осені 2017-го

Може піднятися ціна на газ
Із жовтня експерти прогнозують чергове зростання ціни на газ для населення – орієнтовно на 19%. Зараз кубометр газу коштує 6,9 гривні. При цьому в уряді затвердили фінплан «Нафтогаз», і жодного підвищення тарифів там не проглядається.
Приватні виконавці
Уже з осені у країні запрацює інститут приватних виконавців, який з’явиться у відповідності з ухваленим у червні 2016 року законом «Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень». Про це заявляв міністр юстиції Павло Петренко. Почати власну практику з виконання судових рішень за законом має право будь-який громадянин старший 25 років, який має вищу юридичну освіту та досвід роботи у галузі права.

 

Все по темі: гаряче водопостачання  гроші  ЖКГ  комуналка  опалення 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
3 Квітня, 2020 П’ятниця
більше новин