В Україні створять єдиний реєстр боржників усіх банків

 

Для всіх банків український уряд створює єдиний державний реєстр боржників. Це є умовою подальшої співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і Європейським Союзом для отримання фінансування.

Згідно з меморандумом з МВФ, вже у вересні всі банки, в тому числі і збанкрутілі, повинні вносити до реєстру інформацію про своїх боржників. Повноцінно система повинна запрацювати до кінця цього року. Про це пишуть європейські ЗМІ.

Цей реєстр дозволить банкам бачити, хто з потенційних позичальників вже мав проблеми з погашенням минулих боргів, і відповідно оцінювати в майбутньому ризики їх кредитування.

«Це робиться, щоб уникнути банками ризиків при наданні кредитів, а також для проведення адекватної оцінки розміру кредитного ризику за наданими кредитами. Це сприятиме підвищенню надійності банківської системи, посилення захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банків», – пояснили в Національному банку України, який буде управляти цим реєстром.

Дані про позичальників повинні включати інформацію про їх фінансовий стан, застави та поручителів. У Нацбанку запевнили, що українці зможуть мати доступ до інформації про себе в реєстрі і вимагати внесення змін у разі незгоди з її змістом.

Збір інформації про позичальників є поширеною у світі практикою. Державні кредитні реєстри існують в 16 країнах ЄС, наприклад, в Німеччині, Австрії, Болгарії, Чехії, Румунії, Португалії, а ще в шести країнах вони створюються зараз.

Все по темі: банк  боржник  реєстр 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
22 Липня, 2019 Понеділок
21 Липня, 2019 Неділя
більше новин