Кременчужанам хочуть втюхати лічильники втричі дорожче

«Листи щастя» адміністрація КП «Кременчукводоканал» розіслала головам кременчуцьких ОСББ і мешканцям приватного сектору. У декого з пенсіонерів навіть серце защеміло від суми, яку треба викласти за встановлення лічильника. Та головне в цих «листах щастя» – інформація про те, що у 10-денний термін потрібно попередити водоканал про свою згоду чи відмову від встановлення лічильника (індивідуального чи побудинкового) письмово. Інакше лічильник встановлять без згоди абонента, проте заплатити за це доведеться сповна.

Відразу варто нагадати, що наприкінці серпня набув чинності Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (Див. «Вісник» №37, від 14 вересня, «Воду і тепло – на «загальний рахунок»).

Згідно з цим законом, оператори зовнішніх інженерних мереж зобов’язані до 2 серпня 2018 року встановити в будинках вузли комерційного обліку теплової енергії, гарячої і питної води для нежитлових будівель.

У житлових будинках загальні лічильники встановлять до 2 серпня 2019 року.

І хоча термін встановлення дано до 2019 року, КП «Кременчукводоканал» майже відразу повідомило про встановлення лічильників на питну воду. Наприкінці минулого тижня голови об’єднань співвласників багатоквартирних лічильників і кременчужани, що мешкають у приватному секторі, які досі не встановили лічильники на воду, отримали повідомлення від КП «Кременчукводоканал».

«Листи щастя» доводять до серцевих нападів

У повідомленнях, що отримали кременчужани, є посилання на вищеназваний закон та інформація про намір провести реконструкцію водопроводу з установленням лічильника. Названа й орієнтовна вартість робіт для будинків приватного сектору – більше 20 тисяч, а для будинків ОСББ – більше 26 тисяч гривень. Декому з кременчужан стало зле від такого повідомлення, а головне – суми.

«Сусідка отримала такий же «лист щастя» від водоканалу. За проект та встановлення лічильника вони зобов’язують її заплатити 22 тисячі 152 гривні. У пенсіонерки відразу серце заболіло. Добре, що донька-медик до неї зайшла. Відкачала. Вона кілька разів зверталась до водоканалу, щоб самій встановити лічильник, а ті відмовляли», – розповів кременчужанин Дмитро Іванов у «Фейсбуці».

Цікаво, що у «листах щастя» ідеться про те, що абоненти можуть відмовитися і самостійно встановити лічильники, проте потрібно обов’язково письмово повідомити про це водоканал. Бо інакше там будуть вважати, що абонент згоден, і проводитимуть роботи зі встановлення.

Термін на повідомлення водоканалу – лише 10 днів (Тепер уявіть: людина у відрядженні чи родина на 10 днів поїхала на відпочинок. Повертається, а тут – сюрприз, – авт.).

Не дати себе ошукати!

Повідомленнями вже зацікавились депутати міської ради Кременчука. Зокрема, Олександр Кальченко (фракція УКРОП) звернувся із закликом до голів ОСББ не дати себе ошукати і не вестися на пропозицію водоканалу зі встановлення лічильника. Він звернув увагу на ряд порушень і, зокрема, зазначив, що в Законі «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» ніде не зазначено про те, що абоненти мають сплатити суму, яку витратив водоканал на встановлення лічильника води, наводячи в якості аргументу п. 6 ст. 3. Оснащення будівель вузлами комерційного обліку (В повідомленнях ідеться про 5 років, – авт.).

Такий термін є, але у статті 6, де прописаний механізм заміни лічильника питної води.

Та, головне, обурила його ціна на встановлення лічильника, яку виставляє адміністрація водоканалу.

«В Інтернеті переглядаю ціни на лічильники, наприклад, MWN POWOGAZ (Польща) – ціна 4800-5800. Проект ще нехай навіть
1000 гривень буде коштувати, робота – 2-3 тисячі гривень, тож разом у середньому – 8000 гривень. Запитання: звідки 26000 гривень? Тож звертаюся до директорів ОСББ: не дайте себе обдурити, ті опції, які потрібні водоканалу, нехай за них він і платить», – слова депутата.

Збагачення за рахунок кременчужан

Голови ОСББ у цих діях комунального підприємства теж вбачають лише наміри збагатитися за рахунок мешканців. І передбачають, що так відпрацьовують схему, яку далі застосують на будинках, де не створені ОСББ. Принаймні так вважає голова Кременчуцької асоціації голів ОСББ Олександр Ткаченко. І тоді платити за воду доведеться на порядок вище.

Бо уже видно: з тим, що пропонує водоканал, ті ж мешканці приватного сектору «влетіли» на декілька сотень гривень щомісяця. Шляхом простих арифметичних підрахунків у «Вісника» вийшло, що якщо оплата за всі роботи зі встановлення лічильника питної води обійдеться в 21 тисячу гривень, то упродовж тих же 5 років (як пропонує водоканал наразі) доведеться ЩОМІСЯЦЯ до вартості спожитої води додатково сплачувати ще 350 гривень.

Із досвіду кременчуцької абонентки

Шквал обурення викликали дії водоканалу. Це все відобразилось у соцмережах. Кременчужани пишуть і про «тісне» спілкування з підприємством – надавачем послуг.

«Додзвонилася на водоканал (причому тільки через приймальню, інакше у принципі не додзвонитися). Люб’язно відповіли – так і ставте самі! А ми дешевий варіант не робимо, тільки дорогий: до лічильників за 350 гривень додаються якісь колодязі, передача даних на відстань… І все то за додаткові ваші більш ніж
20000! Де ви ще побачите ось такий ось нав’язливий сервіс і таку неадекватно завищену самооцінку «дешевих робіт не робимо в принципі?» – пише кременчужанка Діна Комягіна.

Просто опитування?

«Вісник» намагався зв’язатися безпосередньо з директором КП «Кременчукводоканал» Віктором Солодяшкіним. Та, на жаль, безрезультатно. Проте на офіційному сайті міськвиконкому з’явилось звернення адміністрації водоканалу до абонентів. Де вже дали пояснення, що це було просто опитування стосовно того, скільки абонентів погодяться на встановлення лічильників за таким прайсом підприємства.

«Ми надіслали споживачам відповідні листи-повідомлення із зазначенням орієнтовної вартості виконання повного комплексу робіт з обладнання домоволодіння приладами обліку води – від виготовлення проектної документації – до облаштування колодязя на місці приєднання до комунальних мереж водопостачання і встановлення сучасного приладу обліку, який відповідає вимогам діючого законодавства. Таке опитування дає змогу визначити обсяг коштів, необхідних для обладнання житлових будинків комерційними приладами обліку», – йдеться в повідомленні.
Виходить, що водоканал не володіє інформацією щодо того, скільки споживачів, які мешкають у приватному секторі, не мають індивідуальних лічильників?

«Вісник» обов’язково повернеться до теми встановлення індивідуальних лічильників питної води у приватному секторі та проведе власний розрахунок вартості витратних матеріалів і робіт.

Все по темі: гроші  КП «Кременчукводоканал»  лічильники 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
15 Липня, 2018 Неділя
14 Липня, 2018 Субота
13 Липня, 2018 П’ятниця
більше новин