Кременчужани вимагають провести громадське обговорення тарифів без порушень

Відкрите обговорення нових тарифів на тепло і гарячу воду, які провели сьогодні в Міському палаці культури, було організовано з порушеннями. Так вважали кременчужани які взяли слово на виступ. Люди вимагають проведення громадських обговорень із дотриманням всіх необхідних процедур. А також пропонують залучити до вивчення питання доцільності підняття тарифів незалежних експертів і змінити процедуру затвердження: затверджувати рішення про підняття ціни на послугу теплопостачання і гарячої води на сесії міськради.

Відразу треба зазначити, що йдеться про послуги з теплопостачання і гарячої води, які надає населенню КП «Теплоенерго», а це 17% населення Кременчука.

До зони обслуговування цього комунального підприємства відноситься Перший за насип, Раківка, а також локальні котельні в інших районах міста, які обслуговують школи і дитсадки.

Про наміри підняти тарифи в КП «Теплоенерго» повідомили ще на початку цієї осені. (Див. матеріал «Вісника» «Тисячі за тепло і гарячу воду» в №36 від 7 сересня 2017року).

Як писав «Вісник» рвніше здорожчання очікують більш ніж 20%.

Сьогодні кременчужанам нагадали, що після здорожчання доведеться плачувати за опалення 38, 20 грн за один метр площі житла (наразі 31, 10 грн), а також 1439 грн за одну гігакалорії (проти 1292 грн, що кременчужани сплачують наразі).

Далі найцікавіша інформація, на фоні якої всі пояснення представників адміністрації КП «Теплоенерго» щодо необхідності здорожчання погано сприймаються: після введення нових тарифів Кременчук стане другим місто в Україні після Кропивницького, де введено найдорожчий тариф.

Для порівняння: у Кропивницькому 41 грн за метр квадратний площі сплачують жителі за опалення, в Києві -32, 92 грн, Полтаві -30,26 грн, Рівну -34,70 грн, Чернігові -55, 50 грн.

Тут виникає питання: чому в переважній більшості міст України можуть тримати тариф на рівні того, що існує наразі, а в Кременчуці ні?

Не можна не згадати, що серед причин здороження називали основну –це здорожчання паливно-мастильних матеріалів, запасних деталей тощо. До речі, останній раз тариф на тепло і гарячу воду в Кременчуці піднімали не так давно – в липні 2016 року.

 

«Не потягне населення нових тарифів»

Звернутися до незалежних експертів, щодо доцільності прийняття нових тарифів на теепло і гарячу воду – це пропозиція депутатки  Кременчуцької міської ради Оксани Піддубної.

Вона також висловила на цих обговореннях позицію щодо того, що тариф КП «Теплоенерго» мають затверджувати не на засіданні міськвиконкому, а на засіданні сесії міськради. Саме це важливе питання мають виносити на розгляд депутатів. І саме вони мають приймати рішення.

Про залучення експертів говорив і громадський активіст Валерій Медведовський.

А АТОвець  Станіслав Кшевінський зазначив, що і при нинішніх тарифах за тепло в нього 10 000 гривень боргу. А як бути з новими?

 

Провести нові відкриті слухання

Це вимагала громадська активістка Лариса Гориславець (ГО «Відкритий доступ»). Громадські активісти знайшли купу порушень, як в самій процедурі проведення відкритих слухань, так оголошенні про їх проведення.

Бо про проведення потрібно було повідомляти за 5 робочих днів. (У цьому ж випадку засідання міськвиконкому, де затвердили рішення про проведення відкритих слухань, провели 6 жовтня, а самі слухання пройшли вже 9 жовтня.

Також порушено статут міста, щодо того, що створення робочої групи, яка узгоджуватиме результати громадського обговорення має відбуватися протягом трьох робочих днів. Не менш дивним здалось громадським активістам, що при реєстрації вимагали від учасників обговорення персональні дані.

Тож, як всі ці недоліки не усунуть і не проведуть нове громадське обговорення, є підстави звертатися до суду.

 

Як розвиватимуться події

Тут варто відзначити, що не було жодного виступаючого, який би схвалив підняття тарифу.

Та тепер, як це відкрите обговорення признають таким, що відбулось, то вже у новий опалювальний сезон Кременчук увійде з новим тарифом на тепло і гарячу воду. І як ми писали на початку матеріалу, наразі це стосується 17% кременчужан.

Проте  інший надавач послуг – ПАТ «Полтаваобленрго» – теж має наміри підвищити тарифи. В їхньому випадку інша процедура затвердження нових тарифів: через Нацкомісію, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕККП).

І рано чи пізно наслідки здорожчання тепла і гарячої води відчують всі кременчужани. Бо єдиного тарифу на все місто хоч і не буде, та навряд чи він суттєво різнитися у цих теплогенеруючих підприємствах.

Все по темі: слухання  тариф  тепло 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
15 Липня, 2018 Неділя
14 Липня, 2018 Субота
13 Липня, 2018 П’ятниця
більше новин