Підводні камені вступу до ВНЗ

200 балів за ЗНО – не гарантія вступу до університету. Абітурієнта з високими балами можуть обійти ті, у кого вони нижчі.

 

І це буде законно. Що ще пропонують умови вступу до вишів у 2018 році – у цьому матеріалі «Вісника».

Найскандальнішою в історії України, напевно, стала вступна кампанія 2017 року. Численні збої в електронній системі подання документів, «загублені» бали та навіть зникнення з бази самих заяв. Це були «помилки програми». Проте нерідко випускники «шкодили самі собі». І не потрапляли на бюджет чи взагалі не змогли вступити до університету. До вирішення їхніх проблем долучалися навіть відомі музиканти та експерти.

В умовах прийому абітурієнтів-2018 є кілька важливих відмінностей у порівнянні з попереднім роком. Проте деякі «скандальні пункти» усе ж залишилися.

Не більше 7. І не менше?

Минулого тижня Міністерство освіти і науки затвердило умови прийому для вступників на 2018 рік.

Одне з найважливіших нововведень – зменшення кількості заяв, які можна подати. У 2017 році їхня максимальна кількість була 9. Цього року – лише 7. При цьому подати їх можна не більше ніж із чотирьох спеціальностей. Це стосується місць державного та регіонального замовлення. На контракт кількість заяв не обмежується.

Важливо подати максимум заяв. Це показав досвід вступників минулого року.

Отримати 200 балів і не отримати бюджетне місце – історія абітурієнтки, яка цього року вступала на класичну філологію в ХНУ Каразіна.

Дівчина подала лише одну заяву лише до цього університету. Була впевнена, що з 200-ми балами отримає бюджетне місце. А в університеті конкурсну пропозицію узагалі анулювали. Бо «якщо внаслідок адресного розміщення державного замовлення мінімальний обсяг державного замовлення не досягається за відкритою конкурсною пропозицією, то вона анулюється», зазначається в Умовах прийому. Якщо простіше, кожен університет визначає мінімальну кількість місць держзамовлення, за якої відкривають групу на конкретну спеціальність. Якщо виш визначив такою кількістю 5, а за рейтингами на цю спеціальність пройшли лише 4 вступники, групу не відкриють.

Загалом близько 200 абітурієнтів у всій Україні опинились у такій ситуації.

Також втратити своє місце можна, якщо вже після зарахування невчасно подати необхідні оригінали документів.

Відпрацюєш – вступити буде легше

У 2017 році в Умовах вступу до ВНЗ вперше з’явилися сільський, галузей та регіональний коефіцієнти.

А для вступників 2018 року діятиме ще й першочерговий коефіцієнт. Він забезпечує право на першочергове зарахування тим, хто уклав угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу. Діє лише для вищих медичних і педагогічних навчальних закладів. Завдяки ньому конкурсний бал вступника у загальнонаціональному рейтингу за результатами ЗНО буде помножений на 1,05.
Величезну кількість протестів цього року викликав сільський коефіцієнт. У 2018 році він також залишиться.

«Я дивлюся, в однієї дівчини усі результати ЗНО менші на 1-2 бали, ніж мої. Але через те, що вона із села, вона опинилася у рейтингу вище за мене», – скаржився один із випускників цього року.

Сільський коефіцієнт діє для осіб, зареєстрованих у селах не менше двох років до дня завершення подання заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту в закладах на території сіл у рік вступу. І складає 1,02. Тобто при вступі конкурсний бал таких абітурієнтів множиться на 1,02. І 1,05 – при вступі для спеціальностей галузі знань «Аграрні науки та продовольство».
Мета цього коефіцієнта у тому, щоб «дати дітям, які навчаються у традиційно менш успішних, ніж міські, школах, певну компенсацію. Компенсацію того, що наша система освіти, на жаль, ще не забезпечила для них відповідну якість середньої освіти». Так пояснював директор Департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Трохи зменшиться у 2018-му галузевий коефіцієнт – 1,02. Він стосується заяв із пріоритетністю 1 і 2 на інженерно-технічні та природничо-математичні спеціальності (передбачені в переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка).

Діятиме у 2018-му і регіональний коефіцієнт. Він складає 1,04 для структурних підрозділів закладів вищої освіти, які знаходяться в іншому населеному пункті, ніж місцезнаходження закладу освіти. А саме: Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях. В усіх інших випадках, у тому числі Кременчуці, він становить 1,02.

До стоматологів і педіатрів – вищі вимоги

Мінімум 150 балів із кожного предмета ЗНО повинні мати абітурієнти, які хочуть вступити за спеціальностями «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія», «Охорона здоров’я».
До речі, саме «Стоматологія» цього року була лідером серед спеціальностей із найвищим прохідним балом (Топ спеціальностей із найвищим прохідним балом – див. в інфографіці).

«Факти доводять, що ті студенти, які мали ЗНО нижче ніж 150 балів, частіше були неспроможні скласти ліцензійні іспити КРОК 1 та КРОК 2, які є показником рівня кваліфікації майбутнього медика.

Мінімум 150 – принципова зміна для медичної освіти, якщо хочемо мати успіх в реформах. Лікарі – це спецпризначенці нашої медицини, на плечі яких ляже турбота про наші життя. Вони мають не лише отримувати найкраще навчання, а й самі прагнути до знань. Будемо боротися, щоб на навчання у медичні виші приходили найбільш здібні та вмотивовані студенти», – зазначає Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я, на своїй сторінці у Facebook.

До речі, у 2017 році Міністерства освіти та охорони здоров’я уже ухвалювали рішення про поріг у 150 балів для медичних спеціальностей. Однак згодом народні депутати Ольга Богомодець та Олександр Співаковський домоглись скасування цього рішення.

Для усіх інших спеціальностей виші у Правилах прийому самостійно визначають мінімальну кількість балів, з якими вступник допускається до участі у конкурсі.

Вступити до університету без ЗНО

За співбесідою:

– інваліди війни;

– постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– особи з інвалідністю, неспроможні відвідувати заклад освіти.

За вступними іспитами:

– учасники бойових дій, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім строкової служби);

– діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа (за бажання можуть проходити за результатами ЗНО або складати вступні іспити в межах квоти-1);

– особи, які не складали ЗНО через неможливість створення особливих (спеціальних) умов для його проходження (відповідно до медичного висновку);

– особи, які у 2018 році не складали ЗНО через наявність захворювання чи патологічного стану відповідно до такого Переліку;

– особи з тимчасово окупованої території або які переселилися з неї після 1 січня 2018 року (у межах квоти-2);

– особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2017 року.

Підлягають переведенню на вакантні місця держзамовлення, якщо зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування:

– діти із сімей складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які загинули внаслідок поранення, контузії чи каліцтва під час участі в АТО;

– діти із сімей добровольців – учасників АТО (у тому числі волонтерів), які загинули (зникли безвісти);

– діти військовослужбовців та працівників Збройних сил, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби та інших військових формувань, які брали участь в АТО чи під час участі у Революції Гідності, які померли внаслідок поранень, контузії чи каліцтва або зникли безвісти;

– діти учасників бойових дій на території інших держав, які загинули (зникли безвісти);

– особи, у яких один із батьків загинув або визнаний безвісти відсутнім при виконанні обов’язків військової служби.
Можуть бути переведені на вакантні місця:

– особи з інвалідністю І, ІІ груп та діти з інвалідністю віком до
18 років. Яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю;

– інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та постраждалі від Чорнобильської катастрофи;

– діти осіб, визнаних учасниками бойових дій;

– шахтарі зі стажем підземної роботи від 3 років, батьки яких є шахтарями зі стажем від 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку чи стали інвалідами І або ІІ групи;

– внутрішньо переміщені особи.

Все по темі: ЗНО  освіта 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
13 Грудня, 2018 Четвер
12 Грудня, 2018 Середа
11 Грудня, 2018 Вівторок
більше новин