Наслідки буревію досі шокують

Влітку біля села Придніпрянське (колишня Дзержинка) пройшло три смерчі, які буквально знищили кілька десятків гектарів хвойного лісу. Жахливі для зелених насаджень наслідки прибирають і досі. Масштаб робіт такий, що декому здається начебто відбувається промислове вирубування лісу.

 

До редакції зателефонував небайдужий читач і повідомив про те, що в районі села Придніпрянське відбувається щось підозріле. За його словами, він пішов збирати гриби і помітив, що ліс вирубують у промислових масштабах. Буцімто дерева валять тракторами і вивозять вантажівками. Адже: «Шкода лісу», – завершив він свою розповідь.

Техніку зігнали з усіх районів

«Вісник Кременчука» виїхав на місце, аби з’ясувати, що насправді відбувається. Дійсно, у сосновому лісі біля села Придніпрянського працює багато людей і техніки. А також складені рівними купками колоди зі стовбурів сосен.

Проте у цьому немає нічого незаконного, прокоментував директор Кременчуцького лісгоспу Валентин Свириденко. Справа в тому, що влітку саме цей район зачепив потужний буревій і повалив багато лісу. Стовбури сосен ламалися, як сірники. За оцінками директора лісгоспу, вибірково знищено близько 50 гектарів лісу, і ще на 30 гектарах дерева повалені суцільно. Це найбільший збиток у результаті природного катаклізму. Тоді, за словами Валентина Свириденка, виникло аж три смерчі. Вони закрутили такі вихори, що не встояли дерева з діаметром стовбурів до півметра. Не витримали і тополі, і навіть дуби, які повиривало з корінням. Перед очима постала апокаліптична картина. Такою була сила стихії.

Три смерчі залишили по собі три смуги поваленого лісу. Один із них дійшов до краю села і стих. Тож дах зірвало лише з останнього будинку. Якби стихія поширилася далі, то, можливо, населення могло постраждати, як у США від торнадо.

Але що тепер робити з поваленим лісом? За словами директора лісгоспу, іншого варіанту, як розчистити пошкоджені ділянки лісу і засадити їх новими саджанцями, немає. Якщо ж на ділянці є поодинокі вцілілі сосни, то залишати їх немає сенсу. Адже насадження мають бути одного віку. Тому збоку може здатися, що відбувається масштабне вирубування. Однак це не так, прибирають лише ділянки, де пройшлася стихія. Як виявилося, у Кременчуцького лісгоспу не вистачає власних сил для того, щоб підготувати все для нових насаджень навесні наступного року. Тому до роботи залучили бригади з усіх навколишніх районів.

Слід зазначити, що останні два роки держава взагалі не виділяє кошти на засадження лісових масивів. Тому все це лягає на плечі лісгоспу. А власних ресурсів для необхідного обсягу висаджування не вистачає.

Дров усе одно недостатньо

Куди ж дівають повалений ліс? За словами Валентина Свириденка, попит на дрова останнім часом зріс неймовірно. Через подорожчання газу на альтернативне опалення переходять не лише малі підприємницькі господарства, а й великі підприємства. Наразі у черзі на дрова перебувають близько 500 споживачів. І усіх їх забезпечити не вдається.

Зараз через буревій з’явилися більші можливості для задоволення такого попиту. Хоча від цього черга не зникає.

Пожежі дошкуляють не менше

Наслідком пожеж також є повне вирубування обгорілої ділянки. Справа в тому, що обгоріла сосна не може відрости від кореня, як інші дерева. Вона гине, і її треба викорчовувати. А на її місці саджати нові дерева.

Цього року, за даними Кременчуцького лісгоспу, на його території сталося аж 37 випадків лісових пожеж. При тому що торік їх було лише три, говорить Валентин Свириденко. Причиною практично в усіх випадках є людський фактор. Бувало всяке: і шашлики смажили та недогледіли за вогнем, і наркомани «ширку» варили на багатті тощо. У наслідку – загублений ліс.

Один із таких випадків стався у серпні, коли через небезпеку від лісової пожежі навіть перекрили дорогу на Горішні Плавні в районі Малої Кохнівки, біля виїзду з Кременчука. А ще цього року видалося надзвичайно посушливе літо. Нормального дощу не було 4 місяці. Тому вогонь у лісі за вітряної погоди поширювався надзвичайно швидко, і загасити його не могли майже добу.
На тому місці зараз стоїть мертвий ліс. Його треба викорчовувати, щоб засадити знову.

А ще одна правда в тому, що держава вже два роки не фінансує заходи протипожежної безпеки у лісгоспі. Тому можливості виявити початок займання були суттєво звужені. Лише завдяки Полтавській обласній раді, яка виділила відповідні кошти, у Кременчуцькому лісгоспі вдалося поставити 49-метрову вежу з камерою спостереження. Тепер оператор може помітити джерело загоряння у радіусі 20-25 кілометрів і направити туди пожежну машину. Ще одну аналогічну вежу наразі будують на території управління лісгоспу, за адресою: вул. Шевченка, 41. Таким чином буде впроваджено перехресне відеоспостереження, що збільшує можливості запобігання пожежі у лісі.

 

Все по темі: буревій  ліс 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
13 Грудня, 2018 Четвер
12 Грудня, 2018 Середа
11 Грудня, 2018 Вівторок
більше новин