«Ми ж офіцери, ми строєм не ходимо»: кременчужанин про службу в армії офіцера запасу за призовом

Він був у першому призові офіцерів запасу до строкової служби в Збройних силах України, який відбувся минулої весни.

Розповів, що навчався у Харковському автодорожньому університеті, а на третьому  курсі пішов на військову кафедру ХУПСу (університет повітряних сил, де  отримав звання в минулому році в жовтні.

«У березні цього року оформлював документи на офіцера запасу, була думка піти на контракт офіцером. Місце мені запропонували в Полтаві, але як прийшов час підписувати контракт, то запропонували не на 5 років за контрактом, а на 1,5 роки за призовом офіцерів запасу», – говорить Олексій Онуфрієнко.

Він говорить, що служити треба 18 місяців, умови, як для контрактників. Та головне, ті офіцери запасу, які пішли служити за призовом, в АТО не відправляють.

Їх частина наразі відноситься до Васильківського штабу. А службу кременчужанин проходить в Смілі. Каже є і можливість кар’єрного росту, як приклад наводить свого командира.ю

«Йому лишень 26 років, старший лейтенант із запасу. Призвався і за три роки доріс до  начальника пункту наведення. Молодий, амбіційний, є куди рости, робити кар’єру. Також є чоловіки, які пройшли АТО і підписали контракт, є офіцери запасу, яким по 40 років», – розповідає про товаришів по службі.

Розповів Олексій і про умови, які створюють офіцерам -строковикам. Це і забезпечення військовою формою за сезоном (літньою/зимньою).

«Ми навчались три місяці. У нас була заробітна плата не така, як в частинах, та виплачувалась. Жили в доволі комфотних умовах: був душ, холодильник, мікрохвилівка.

Єдине, що треба враховувати, що зарплату в армію дають за місяць назад, тож на деякий час треба мати власні кошти на те ж харчування. Хоч мій знайомий проходив навчання на Явірському полігоні, то там їх забезпечували харчуванням», – говорить кременчужанин.

Розповідає, що тим офіцерам запасу, які до призову працювали, виплачується як зарплатня військового, так і за місцем роботи. А по закінченні строку служби і місце роботи. Тож виходить, що іноді лейтенант отримує 30 тисяч. Взагалі ж заплата більше 9,5 тисяч гривень», – із розповіді кременчужанина.

Також по завершенні 11 місяців служби офіцер-строковик може підписати контракт і далі служити контрактником.

Сам же Олексій говорить, що в нього таке бажання є. «Мене задовольняють і умови служби і те, що є перспектива. Тих, офіцерів запасу, що захочуть піти на строкову службу, запевню, переживати не треба. Ти ж офіцер, не солдат, строєм ходити тебе ніхто не примушує», – говорить Олексій Онуфрієнко.

Все по темі: армія  контракт  строкова служба 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин