Наливайки і кальянні – «нон ґрата»

Кременчуцька влада остаточно втратила довіру до кальянних кафе і наливайок. Так би мовити, оголосила їх «нон ґрата». Але поки що дієвих аргументів для боротьби з цим явищем немає.

Патова ситуація

Чинне законодавство чітко визначає, що курити у закладах ресторанного господарства заборонено. Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що дим кальяну токсичний: містить канцерогенні речовини, важкі метали, чадний газ та інші небезпечні сполуки. Окрім того, дослідження підтверджують, що куріння кальяну викликає порушення функцій серця, легенів, провокує втрату свідомості, отруєння чадним газом, є фактором ризику виникнення онкологічних захворювань, порушує психічне здоров’я. До того ж навіть «безнікотинові» чи «безтютюнові» суміші для куріння кальянів також є небезпечними, адже, окрім нікотину, вони містять ті ж самі токсиканти, які мають аналогічну біологічну активність, що й вироби на основі звичайного тютюну.

Проте, незважаючи на те, що відповідні поправки до «тютюнового» закону були прийняті ще у 2012 році, у Кременчуці кальянні закриватися не збиралися. Так, одна з них знаходиться на першому поверсі п’ятиповерхівки, що у провулку Поштовому, 6. Вона отруює життя не лише відвідувачам закладу, а й місцевим мешканцям.

Домогтися закриття закладу не можуть тривалий час.
Дане питання кілька разів порушували під час апаратної наради у мерії. Міський голова Кременчука Віталій Малецький порівняв заклад із «притоном під мерією», де можуть і «травку курити». Керівник управління розвитку підприємництва і торгівлі Людмила Жорняк зауважила, що власника неодноразово викликали і вказували на неподобства. Та результатів немає, незважаючи на залучення правоохоронців.

10 жовтня, у мерії відбулося засідання комісії з питань погодження режимів роботи об’єктів торгівлі. Як виявилося, власник даної кальянної звернувся до міськвиконкому з проханням погодити режим роботи до 23.00!!! Мовляв, там буде тепер не кафе, а крамниця непродовольчих товарів. А саме, торгуватимуть аксесуарами для кальянів. Про це повідомив представник власника приміщення. Саме ж кафе переїде до іншого місця, яке розташоване на відстані від житлових будинків і не заважатиме мешканцям. Це мало статися вже до 1 листопада. Щоправда, де це місце, уточняти не став, мовляв, щоб не наврочити. Хоча, як це відповідатиме закону, коли там однозначно написано, що куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів забороняється у приміщеннях закладів ресторанного господарства?

Вивіску зняли, а суть залишилася

Однак жителі будинку не дуже сподіваються на те, що щось зміниться. Одна жіночка, яка прийшла на засідання комісії послухати, як розбиратимуться з їхньою проблемою, розповіла, що вже 9 місяців мешканці «воюють» із вищезгаданим кафе: «Влітку не можна було відчинити вікна через дим звідти. Уночі постійний гомін, з’ясування стосунків і таке інше. Цей заклад нагадує бордель. Скільки разів викликали поліцію – приїжджає патруль, погомонить із порушниками і їде собі. А все так і залишається. Після наших скарг із приміщення кафе навіть вивіску зняли. Але контингент, який туди приїжджає, – той самий, на тих же машинах». Тож на запитання голови комісії, заступника Володимира Пелипенка, чи влаштовує мешканців відповідь власника приміщення про те, що замість кафе там незабаром буде крамниця непродовольчих товарів (причому вже не пов’язаних із кальянами, запевнив він), жіночка відповіла: «А ви їм вірите?»

А що ж поліція?

Правоохоронці на засіданні комісії також пояснили свою позицію. Виявляється, вони не так уже й багато можуть за родом своєї служби. Так, на виклик мешканців вони приїжджають. А ось зафіксувати правопорушення можуть не завжди. Наприклад, людина чує гучну лайку і робить виклик. Приїжджає патруль, а на місці вже тиша.

Причому ніхто не зізнається, що лаявся. А де доказова база для покарання, чого вимагає Адміністративний кодекс? Тож у таких випадках жодних протоколів не складають і відповідальність ніхто не несе. Покарати порушника поліцейські можуть, лише коли бачать інцидент на власні очі. А нагрудна камера може все зафіксувати. Та ви неабияк здивуєтеся стягненню, яке передбачене за лайку у громадському місці – від одного до трьох неоподаткованих мінімумів. Тобто від 17 до 51 гривні. Ви думаєте, того, хто приїхав покурити кальян, цим можна налякати? А якщо він попадеться вдруге, його оштрафують аж на 119 гривень!

У той же час юрист міськвиконкому Валерій Мирошніченко порадив застосовувати іншу норму – про порушення правил благоустрою у Кременчуці, яка передбачає штраф у 50-100 неоподаткованих мінімумів. А це 850-1700 гривень. Поліцейські пообіцяли над цим подумати.

Далі, якщо поліція приїхала перевірити, що відбувається у кафе, чи там дійсно курять кальян, вона також нічого не може зробити, якщо приміщення зачинене. А швидше за все, його працівники так і зроблять, якщо дізнаються, що їдуть правоохоронці. Патруль же не може ламати двері, оскільки на те у нього немає повноважень. Правоохоронці можуть робити це тоді, коли там скоюють кримінальний злочин.

Зважаючи на це, Володимир Пелипенко порадив мешканцям говорити поліції під час виклику про те, що вони підозрюють, що в кафе відбувається, скажімо, зґвалтування. І тоді у правоохоронців будуть підстави вибити двері. На що поліцейські відповіли, що за хибний виклик також передбачене покарання. Але ж який тут хибний виклик, коли повідомлення лише про підозру.
Врешті, у поліції зазначили, що розроблять алгоритм дій у подібних випадках, і коли треба перевірити дотримання режиму роботи закладу тощо. Але чому досі такий алгоритм не вироблено – у мерії дивуються. Адже проблема існує не перший день.

Або прибираєте наливайку, або її спалимо

Інше явище, яке розповсюдилося по Кременчуку, як ракова пухлина – так звані наливайки. Вони працюють як заманеться, продають невідомо що, на них скаржаться, їх
контролюють, але кардинально нічого не змінюється.
Один із таких сумнозвісних закладів знаходиться на вулиці Вадима Пугачова, 37 (колишня Московська). Ця забігайлівка розмістилася посеред подвір’я, яке утворюють будинки на перехресті даної вулиці з вулицею Київською.

Питання про існування цієї наливайки також розглянули під час засідання комісії з питань погодження режимів роботи об’єктів торгівлі в мерії. Як стало відомо, міськвиконком подав позов до суду щодо маніпуляцій із узаконенням земельної ділянки під магазином його власниками.

А жінка, як прийшла на засідання комісії, розповіла, що відбулися збори мешканців будинків, які оточують даний магазин. І вони поставили ультиматум: «Або прибираєте наливайку, або її спалимо».

Жінка також розповіла, що відбувається поруч із цим магазином. Хоч йому офіційно й не дозволено торгувати вночі, він працює цілодобово. Тому асоціальні елементи вештаються там постійно. Поруч стоїть столик, де вони пиячать, з’ясовують стосунки, б’ються і сплять у пісочниці.
«Як можна в магазині працювати, коли там немає води, а продавчині ходять у туалет за рогом? Там такий сморід, що дихати неможливо, – обурюється жіночка. – А яку вони горілку продають? Так вийшло, що мій чоловік зловживає. Якось мені довелося купувати пляшку за 25 гривень. Удома перевірили міцність напою, виявилося 20 градусів. Не інакше, як бадяжать».

І додала, що одного разу викликала поліцію тричі, аби правоохоронці заспокоїли п’яних клієнтів наливайки, які зібралися за столом. Наряд приїжджав і обмежувався профілактичною бесідою, що діяло не більше 10 хвилин.
З’ясувалося, що поліція ще рік тому відбирала на експертизу горілку за 25 гривень. Але результати невідомі досі.

Володимир Пелипенко зазначив, що він проти існування подібних наливайок, але наразі, до завершення судової тяганини, вдіяти нічого не можна.

Поліція ж пообіцяла ретельніше перевіряти подібні магазини щодо режиму їхньої роботи. Уночі вони не мають торгувати. Але чи втримає це застереження від спокуси?

Все по темі: Віталій Малецький  кальянна  скандал 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин