Плата за тварину

Вона стане обов’язковою під час реєстрації кожної домашньої кішки чи собаки. Як і адміністративна та кримінальна відповідальність за неналежні умови утримання тварин. Про проект закону, який може змінити життя тварин та їхніх господарів, цього тижня дізнавався «Вісник».

Проект закону №7227 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження обліку домашніх та безпритульних тварин) Верховній Раді запропонували розглянути 20 народних депутатів.
У ньому чимало нововведень. Це і створення єдиної електронної бази даних всіх домашніх та безпритульних тварин. І реєстраційний збір для господарів за внесення інформації про кішку чи собаку до бази даних. І різні умови утримання породистих і непородистих тварин. І штрафи за неприбрані екскременти тварини на подвір’ї та обмеження волі за завдане їй каліцтво.

«Вісник» ознайомився з новим проектом закону, а також із думками кременчужан щодо статей, пов’язаних із домашніми та безпритульними тваринами.

Заводитимуть свідомо чи викинуть?

Якщо законопроект приймуть, то в Україні створять єдину електронну базу даних домашніх та безпритульних тварин.

Кожен господар матиме обов’язково зареєструвати у ній домашнього улюбленця. Послуга буде платною – 180 гривень. Внесення змін, у тому числі технічні помилки (наприклад, неправильно написане прізвище), допущені з вини заявника – 72 гривні.

Звільнятимуться від сплати такого адміністративного збору чорнобильці, інваліди Великої Вітчизняної війни, АТО-вці, сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи зникли безвісти, інваліди І та ІІ груп. А також ті, хто забрав тварину з притулку. І самі притулки для тварин, органи державної та виконавчої влади, громадські організації, які займаються захистом тварин.

Члени Кременчуцького кінологічного клубу за своїх тварин платять і зараз. Говорять, що і надалі платитимуть. Проте ставлення до можливих нововведень у них суперечне. «Щоб брати з людини гроші за утримання тварини, треба дати їй гідну зарплату і пенсію.

А якщо у бабусі пенсія 1300 гривень і їй ще потрібно погодувати собачку, то вона може замислитися, чи треба їй ці гроші «тягнути». А у когось собаки ще й дві», – пояснюють у клубі. Також насторожує людей величезна кількість викинутих тварин: «Дуже боїмося, що після цієї реформи повикидають ще тварин, щоб не платити адміністративний збір. Особливо старих, хворих».

Є серед кременчужан і прихильники нововведень. «Закон дуже хороший. Він спрямований на те, щоб тварина стала цінністю», – переконана учасниця добровільного волонтерського об’єднання із захисту тварин Інна. Вона пояснює, що зараз деякі господарі ставляться до тварин легковажно: «Загубився собака – заведу іншого», «Народила кішка у черговий раз – винесу коробку із кошенятами у сусідній двір, розберуть». А коли закон запрацює, до тварин будуть ставитися більш відповідально та свідомо.

Чип, паспорт, щеплення проти сказу

Відповідно до законопроекту, реєструвати потрібно буде тварин, які досягли 2 місяців і більше.

Під час реєстрації на тварину видаватимуть:

• паспорт;

• жетон чи інший відмінний знак (він має постійно бути на тварині);

• також тварину чипують.

При реєстрації собаки, що належить до потенційно небезпечної породи (див. у блоці), власник зобов’язаний надати:

• медичну довідку про проходження обов’язкового попереднього та періодичного психіатричного огляду;

• довідку з кінологічного центру про проходження спеціального навчання щодо утримання таких собак.

У разі переїзду чи зміни власника тварину потрібно буде перереєструвати упродовж 3-х місяців. А також повідомляти про її загибель або втрату.

Реєстр міститиме дані про тварину, її власника, реєстрацію, вакцинацію, стерилізацію, чипування та смерть.

Після придбання тварину:

• упродовж 5 днів – показати ветеринару для огляду, імунізації проти сказу, інших лікувально-профілактичних обробок;

• кожні 3 роки – показувати ветеринару;

• у разі переїзду – повідомити ветеринарну службу, що обслуговує район;

• у разі смерті – повідомити ветслужбу, здати тіло тварини разом із паспортом і жетоном (ховати котів і собак будуть лише на кладовищах для тварин й у крематоріях).

Заборонять розводити та продавати

Зміни можуть торкнутися й утримання домашніх тварин. Особливо непородистих. Розводити таких собак і котів заборонять. Для них – обов’язкова стерилізація.
Домашніх тварин дозволятиметься розводити лише у племінних розплідниках, кінологічних та фелінологічних клубах. Їм для такої діяльності потрібно буде отримати ліцензію та сплачувати податки.

«Поки у притулках і на вулицях є тварини, їх не потрібно плодити, – вважає волонтер Інна. – Наприклад, є досвід Нідерландів, де вирішили проблему безпритульних тварин, ввівши мораторій на народження тварин. Наразі у нас пропозиція перевищує попит на кішок і собак. Тож ця міра необхідна».

Заборонятиметься і торгівля домашніми тваринами не у спеціально відведених для цього місцях або без ветеринарних документів. А дарувати кішку чи собаку можна буде лише з письмової згоди її майбутнього власника.

Також буде заборонено використання тварин для занять жебрацтвом. Та на мисливських випробувальних станціях, для проведення іспитів, змагань і притравки мисливських собак.

Зовнішність, зручність чи здоров’я

Під забороною опиняться і деякі ветеринарні операції. А це: обрізання хвостів, купирування вух, позбавлення голосу, видалення кігтів та іклів. А також інші операції для зміни зовнішності тварини.

Саме це нововведення викликає чималий спротив тих, хто займається породистими тваринами.

«Такі операції дуже важливі для породи. Тому що, коли вухо висить, воно пріє. Через це, наприклад, у спанієлів часто бувають отити. Для ротвейлера та боксера довгий хвіст узагалі неприродний. А є собаки, які полюють в очереті. Коли вони бачать дичину, то махають хвостом і розбивають його у кров. Навіть були випадки, коли собака стікав кров’ю. Тож хвіст роблять такий, щоб чоловіча рука могла підняти собаку в човен», – розповіли у кременчуцькому кінологічному клубі.

Кременчуцькі ветеринари, з якими спілкувався «Вісник», великої шкоди від купирування вух чи обрізання хвоста не бачать. Їх роблять молодим тваринам під наркозом. А ось видалення кігтів та іклів може призвести до важкого ураження організму (ускладнення у вигляді потрапляння кістки у м’язову тканину, кровотеч, пухлин, заражень) та врешті інвалідності. Та й просто робить тварину беззахисною.

Зараз зробити нічого не можуть

Обмеженням волі може закінчитися умертвіння тварини у присутності дітей. Буде заборонено топити чи якимось іншим чином вбивати новонароджених тварин. А також вагітних самок.

Слідкуватиме за дотриманням умов утримання Національна поліція та інші уповноважені органи, зазначено у законі. Вони можуть навіть вилучити тварину у власника. Та за рішенням суду передати його у притулок. З обов’язковим передаванням новому власнику або опікуну.

«Зараз тварина безправна. Наприклад, в одному дворі усі знають, що жінка викинула цуценят. Викликали поліцію, але вона просто руками розвела, що то не її. А більшість цуценят загинула», – розповідає кременчуцький волонтер про нинішню ситуацію.

Штрафи (Адміністративний кодекс):

850-1700 грн – вигулюваня собак без повідків, жетонів, чипів, намордників, у невідведених чи громадських місцях, тримання незареєстрованих собак, тримання собак і котів у місцях, де це заборонено;

1700-150 грн – те ж саме для посадових осіб;

150-2550 грн із конфіскацією тварин – ті ж дії, якщо завдали шкоди здоров’ю людей або майну;

3400-5100 грн – для посадовців;

850-1700 грн – неприбирання власником екскрементів тварини;

5100 грн – використання тварин для жебрацтва;

5100 грн – порушення вимог розведення домашніх тварин;

3400 грн – якщо не проведена біостерилізація домашньої тварини, яка не має породної цінності;

170-340 грн – торгівля з рук тварин у невстановлених місцях або без ветеринарних документів;

20400 грн – за усі вище перелічені дії, вчинені повторно упродовж року.

Арешт і обмеження волі (Кримінальний кодекс)

До 6 місяців арешту або до 3 років обмеження волі – за жорстоке поводження з тваринами, що призвело до їхнього каліцтва, нацькування тварин одна на одну;

3-5 років обмеження або позбавлення волі – якщо тварина загинула внаслідок жорстокого поводження;

5-8 років позбавлення волі – ті ж дії, вчинені повторно, групою осіб, щодо 2 і більше тварин, у присутності неповнолітнього.

 

Потенційно небезпечні породи собак:

акіта-іну, американський бульдог, американський пітбультер’єр, американський стафордширський тер’єр, англійський мастиф, бельгійський мастиф, аргентинський дог, бельгійська вівчарка, бернський зенненхунд, бордоський дог, бразильська філа, бульмастиф, бультер’єр, доберман, кавказька вівчарка, кане корсо, мастіно неаполетано, московська сторожова, німецька вівчарка, німецький дог, перо преса канаріо, південноруська вівчарка, різеншнауцер, родезійський ріджбек, ротвейлер, середньоазіатська вівчарка, східноєвропейська вівчарка, тосаіну, чорний тер’єр, німецький боксер, фокстер’єр, шарпей, ягдтер’єр німецький, а також метиси зазначених порід з явними фенотипічними ознаками.

(Це ті породи, які володіють генетично детермінованими якостями агресії й сили).

Все по темі: законопроект  тварини 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин