Кременчук – один з 18 найбільш забруднених міст України

 

А найбільше скарг до держСЕС України надходить саме від кременчужан

Сьогодні мерії пройшли громадські слухання щодо проведення державної експертизи екологічної ситуації навколо Північного промвузла.

За словами завідувача лабораторії ґрунту інституту громадського здоров’я імені Марзеєва Валерія Станкевича, Кременчук входить до 18 найбільш забруднених міст України, але за скаргами на забруднення – на першому місці.

Найбільше скаржаться на те, що північний промвузел знаходиться близько до Молодіжного і має найбільш специфічні екологічно небезпечні підприємства: це Укртатнафта, ТЄЦ, завод технічного вуглецю, пропарювальна станція.

В лютому фахівці лабораторії відбирали сніг на дослідження і це дозволило визначити, що у повітря щодобово надходить бензоперен. Це свідчить, що забруднення носить постійний характер.

Також у снігу та ґрунті міситься велика концентрація ванадія, який є небезпечним металом. Він присутній у викидах всіх підприємств, але найбільше, швидше за все, від ТЕЦ, де використовують мазут. Поширення забруднювача – на все місто з високої труби.

 

У Кременчуці також було проведено аналіз захворюваності населення за даними міського управління охорони здоров’я. За всіма показниками, йде перевищення захворювань на бронхіальну астму, хвороб легень, що може свідчити про можливий зв’язок захворюваності із рівнем забруднення повітря.

Але щодо усіх запитань поки що немає відповідей, треба проводити додаткові дослідження.

Все по темі: експертиза  забруднення  Кременчук 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин