Грип і ГРІ скоро «бушуватимуть» у Кременчуці

Трохи більше ніж за місяць у Кременчуці прогнозують зростання захворюваності на грип і ГРВ.

Про це попереджає завідувач Кременчуцького міськрайонного відокремленного підрозділу лабораторних досліджень Василь Товстий.

Найпоширенішими у епідсезоні 2017-2018 років можуть бути три штами грипу – «Гонконг», «Брісбен» та «Мічиган».

Можливе  збільшення рівня захворюваності на 14 % у порівнянні з минулим роком, тому що «Мічиган», прогнозований у цьому епідсезоні, в Україні не реєстрували з 2003 року. Відповідно, імунітет проти нього не сформований. Два інші штами – «Гонконг» та «Брісбен В» – були і торік. Тож імунітет проти них у кременчужан є, але частковий.

Медики наголошують, що сучасний грип – тяжкий і щороку різний, він  небезпечний, перш за все, своїми ускладненнями. Найпоширеніше ускладнення внаслідок грипу – пневмонія. Найважче грип протікає у дітей до 3-х років, людей, які мають серцево-судинні захворювання та захворювання дихальних шляхів, літніх людей та вагітних жінок. Грип розвивається дуже швидко. Супроводжується температурою 39-40 градусів, інтоксикацією, головним болем, а також болем та ломотою по всьому тілу, слабкістю, іноді хворому важко дивитися на світло.

Найлегше підхопити вірус через грошові купюри, у транспорті, у місцях, де багато людей та сухе повітря, а ось заразитися на вулиці грипом майже неможливо.

Єдиним захистом і специфічною профілактикою грипу, є щеплення. Дозволені к використанню у цьому році в Україні вакцини проти грипу в міських аптеках уже є, це  «ІНФЛУВАК», «Ваксигрип» та «ДжиСиФлю».

Вакцинація проти грипу є рекомендованою, тому не фінансується державою і є платною, коштує 1 доза вакцини біля 200-240 гривень.

Безкоштовно щеплюють лише людей, які знаходяться у безпосередній зоні ризику – педагогів, медпрацівників. Для цього контингенту вакцина централізовано придбана за кошти місцевого бюджету.

Робити щеплення можна вже зараз, тому що антитіла виробляються упродовж двох тижнів. Вводити вакцину можна дітям із 6 місяців, до 3-х років потрібні два щеплення з інтервалом у місяць. Щоб зробити щеплення, необхідно звернутися до педіатра. Він дасть рецепт на вакцину. Із рецептом придбати або замовити вакцину в аптеці. Для її транспортування та зберігання у поліклініці можна орендувати сумку-холодильник. Краще зробити щеплення того ж дня, коли придбали вакцину. Важливо, щоб на вакцині було зазначено: «2017-2018 рік»,  тому що вірус мутує. І щороку для боротьби з ним потрібна нова вакцина з оновленими, прогнозованими штамами вірусу .

Щеплення не гарантує, що людина узагалі не захворіє на грип або ГРІ. Але хвороба протікатиме у легшій формі, і без смертельних ускладнень).

Все по темі: ГРВІ  грип  застуда  хвороба 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин