Як знизити тарифи на експвитрати

Якщо управителі будинків підвищують тариф
і запевняють, що розрахунки правильні, це не означає, що все так і є. Мешканцям варто самим перевірити керуючі компанії щодо правильності формування тарифу. Інакше, можливо, доведеться переплачувати.

У квітні цього року керуюча компанія «Місто для людей» оприлюднила наміри підвищити тариф на утримання будинків та прибудинкових територій, тобто експлуатаційні витрати. А люди, які мають свої пропозиції чи заперечення, можуть прийти до компанії і отримати відповідь.

Мешканець будинку №29 на вул. Великій Набережній Сергій прийшов до компанії і попросив надати детальний розрахунок нових тарифів. Після деяких суперечок, як зазначає сам Сергій, компанія таки представила свої розрахунки (спочатку надала їх не повністю).

Отримавши документ, Сергій зрозумів, що послуги керуючої компанії, розраховані на увесь будинок, діляться на його загальну площу, і потім вираховується плата для кожного мешканця окремо. На його думку, площа будинку, зазначена у розрахунках, не відповідала реальній. А саме, менша, ніж насправді. Коли Сергій вказав на це співробітникам компанії, вони відправили його до КЖЕП «Автозаводське», що є балансоутримувачем даного будинку, оскільки він є ОСББ (Об’єднанням співвласників багатоповерхового будинку). І КЖЕП надало свою довідку, де зазначено, що загальна площа будинку більша, ніж написано у розрахунках керуючої компанії. І саме в цьому криється суть проблеми. Адже якщо брати загальну ціну послуг і поділити на більшу площу будинку, то ціна з кожного квадратного метра зменшується. Відповідно зменшується і плата з кожної квартири, оскільки власники оплачують експлуатаційні витрати відповідно до квадратури своєї оселі.

Свої заперечення Сергій надіслав у листі на адресу керуючої компанії. Він зазначив, що у розрахунках не враховано прибудовані нежитлові приміщення першого поверху. А це «зайві» 2700 квадратних метрів. За три тижні йому надійшла відповідь, де не було жодного слова про загальну площу будинку і розрахунок експлуатаційних витрат.

На початку червня Сергій звернувся до першого заступника міського голови Володимира Пелипенка вже під час його особистого прийому. «Щось закрутилося, заступник мера дав доручення УЖКГ розібратися у даній ситуації, – говорить небайдужий кременчужанин. – Але все тягнулося досить довго. Я багато разів звертався і до керуючої компанії «Місто для людей», і до УЖКГ. Мені завжди обіцяли, що за тиждень розберуться, але минали місяці – й нічого не робили».

Урешті, Сергія викликав керівник УЖКГ Іван Москалик і запропонував провести спільну нараду за участю представників УЖКГ, керуючої компанії, КП «Теплоенерго» (які також знають площу будинку, оскільки відповідно до неї нараховують плату за тепло), співробітників міського майна і працівників КЖЕП «Автозаводське». Усі вони отримали доручення від Івана Москалика все ж розібратися із загальною площею будинку. І лише після цього було прийнято рішення про перерахунок тарифів.

Із рішення зникла згадка про будинок №29 на вул. Великій Набережній

13 жовтня на офіційному сайті міської ради оприлюднили проект рішення міськвиконкому №1157 про внесення змін до раніше встановлених тарифів. І там був зазначений будинок №29 на вул. Великій Набережній.

23 жовтня дане рішення прийняли, але згадка про цей будинок чомусь зникла.

Сергію знову довелося їхати до міськвиконкому, аби розібратися у тому, що сталося. Однак у мерії запевнили, що виникли технічні проблеми. Про його будинок ніхто не забув. Просто треба почекати на довідку з інвентарбюро, аби знати точну загальну площу будинку. І уже потім буде ухвалене рішення про перерахунок тарифу.

Плата за експлуатаційні витрати зменшиться приблизно на 17%

За підрахунками Сергія, з кожного квадратного метра житла керуюча компанія брала 3,60 гривні (для тих, хто користується ліфтом, без першого поверху). Відповідно до перерахунку, цей тариф має бути зменшено на 40 копійок, тобто до 3,20 гривні. Таким чином, для однокімнатної квартири плату буде зменшено приблизно на 15 гривень, а для двокімнатної – десь на 20 гривень. Зрозуміло, що для деяких людей – це не гроші. Але якщо у будинку 230 квартир із загальною площею 13 тисяч квадратних метрів, то переплата складає більше 5 тисяч гривень щомісяця, які кудись комусь «ідуть», натякає Сергій.

Керуюча компанія: перерахують усім

Керівник керуючої компанії «Місто для людей Кременчук» Анатолій Биценко повідомив «Віснику», що після затвердження нового тарифу для усіх мешканців проведуть перерахунок експлуатаційних витрат відповідно до нових розцінок. Тобто у бік зменшення. Щоправда, на скільки буде зменшено плату, стане відомо після того, як БТІ надасть довідку про загальну площу будинку, зазначену в його документах. Перерахунок здійснюватимуть із моменту підвищення тарифу.

Що ж входить у поняття «експлуатаційні витрати»

Під час формування тарифу з оплати експвитрат мешканцями в тариф заклали 16 видів послуг, які надають реально. Для цього всі будинки в місті розділили на
8 груп залежно від їхнього благоустрою: необлаштовані (з надвірними туалетами), п’ятиповерхівки (хрущовки), інша група – хрущовки за наявності елеваторного вузла в будинку та бойлерної і так далі залежно від інженерного обладнання, яке є в будинку. Адже Закон України «Про житлово-комунальні послуги» передбачає введення побудинкового тарифу.

Перелік послуг, які зобов’язаний надавати ЖЕП за нинішню оплату експвитрат

1. Прибирання прибудинкової території.
2. Вивезення сміття.
3. Освітлення сходових маршів, підвалів, підкачок води.
4. Технічне обслуговування ліфтів.
5. Електроенергія ліфтів.
6. Обслуговування внутрішньобудинкових систем водо-, теплопостачання, водовідведення (без обслуговування квартир), у тому числі підкачок та бойлерів.
7. Дератизація (боротьба з гризунами).
8. Дезінсекція.
9. Обслуговування димовентиляційних каналів.
10. Прибирання підвалів, технічних поверхів та покрівель.
11. Поточний ремонт (покрівлі, під’їздів та сходових майданчиків, підвальних приміщень, конструкцій будинку та столярних виробів місць загального користування).
12. Ремонт обладнання дитячих майданчиків.
13. Підготовка житлового фонду до експлуатації в зимовий період.
14. Очищення дворових туалетів (для неупорядкованих квартир).
15. Обслуговування електроплит та систем пожежогасіння та димовентиляції.
16. Інші прямі витрати ЖЕП, передбачені законодавством (охорона праці та податки до екологічного фонду).

Послуги, які не внесені до переліку послуг у Кременчуці

1. Прибирання сходових майданчиків.
2. Обслуговування систем диспетчеризації.
3. Поточний ремонт елементів зовнішнього благоустрою, розташованих на прибудинковій території.
4. Ремонт обладнання спортивних майданчиків.
5. Ремонт обладнання господарських майданчиків.
6. Поливання дворів, клумб, газонів.
7. Прибирання та вивезення снігу.
8. Експлуатація номерних знаків будинків.
9. Очищення неканалізаційних люків.
10. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж після повірки) квартирних засобів обліку води та теплової енергії.

Все по темі: гроші  Тарифи 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин