Кременчуцьке водосховище може спричинити екологічну катастрофу

 

Кременчуцьке водосховище наступає на береги щороку у середньому на вісім метрів, а коштів на зміцнення берегів бракує. Держава вже майже п’ять років не фінансує ці роботи.

Обласна влада перекладає відповідальність за берегоукріплення Кременчуцького водосховища на державу.

На сьогодні  моніторинг берегів на Кременчуцькому водосховищі включає 7 ділянок спостережень в межах Черкаської області, 5 ділянок в межах Кіровоградської області і 7 – Полтавської областей.

Фахівці стверджують: найбільших руйнувань зазнають береги в межах Полтавської області. Так, за результатами обстеження середня величина переформування берегів в Полтавській області цього року становила 1,3 метри, а втрати земельних угідь склали 2,68 га з початку 2017 року і 5,38 га у 2016 році.

Найбільшого руйнування зазнають береги поблизу  населених пунктів Глобинського та Кременчуцького районів області, у районах смт. Градизьк, с.Васьківка, с.Пронозівка, с.Мозоліївка, с.Максимівка. Унаслідок переформування берегів було втрачено більше 800 гектарів земельних угідь. Зруйнована берегова зона наблизилася до двох давніх кладовищ у селі Пронозівка.

Через інтенсивне обвалення берегів Кременчуцького водосховища створюються нові мілководдя, на яких у спекотну погоду відбуваються природно-техногенні процеси, що призводить до забруднення води у водоймі та інших небажаних явищ, повідомили у Департаменті екології та природних ресурсів ОДА.

Усього з 156 км берегової лінії близько 44 км розмиває. Внаслідок руйнування берегів водного об’єкта спостерігається і суттєве погіршення якості поверхневих вод, що в свою чергу має вплив і на якість питної води Кременчука.

А в сусідній Кіровоградщині — під загрозою підтоплення села Велика Андрусівка та Нагірне. Неподалік від берега також розташоване місцеве кладовище. Місцеві жителі побоюються, що через його розмив може статися екологічна катастрофа.

Аби припинити руйнацію, в 70-х роках минулого століття лісгосп висаджував дерева уздовж берегів, але запобігти розмиву не вдалося. Зокрема, останні 200 метрів не можуть доробити через відсутність коштів, це близько 7 млн гривень. Кам’яну захисну дамбу навколо Великої Андрусівки почали облаштовувати 20 років тому і виконали до 90% робіт, зазначає 5 канал.

 

Все по темі: водосховище  екологічна  катастрофа  Кременчуцьке 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин