На правобережжі Кременчука проблеми з маршрутками

Мешканці цієї частини міста змушені терпіти незручності, стоячи на зупинках. Їздити з невеликим відрізком часу за маршрутами №9 та №2 не поспішають.

У принципі, не проблема чекати на маршрутне таксі мешканцям Крюкова, які зазвичай їздять «дев’яткою». Бо вони вже звикли. Раніше транспорт за маршрутом №2, від зупинки «Центр» (поряд із маршрутними таксі №9), їздив один за одним. «Дев’ятки», навпаки ж, мали більші інтервали руху. Особливо у період із 17:00 до 17:30, коли також їхав «пенсійний» та «дванадцятий», що доїжджає до зупинки «Кіровоградська» (потім їде в інший бік), а це три зупинки до кінцевого маршруту №9. Було важко доїхати за маршрутом №9 у період із 21:00. Тоді маршрутні таксі тут відправлялися через кожні півгодини, а останнє від’їжджало від зупинки «Центр» о 23:00. І все. Нині ж до міськради почали надходити скарги щодо курсування як «дев’ятки», так і «двійки».

Начальник відділу транспорту у Кременчуці Руслан Івашина під час апаратної наради у середу, 15 листопада, повідомив, що скарги стосовно перевезення на правобережжя надходили минулого тижня. А 14 листопада вже провели перевірки.

«Є зауваження щодо інтервалу руху за маршрутами №2В та №9, – говорить Руслан Івашина. – Це було доведено до керівництва. Є великі зауваження і щодо руху маршрутного таксі №2. Там поїхало 7 автобусів замість 12. Це призвело до погіршення перевезення людей у години пік. Керівнику було виписано попередження за підписом заступника міського голови. Це вже не вперше… Але керівник запевняє, що найближчим часом ситуацію буде виправлено».

Крім цього, у місті під час перевірки зафіксували, що від зупинки «Пошта», а це правобережжя, до зупинки «Центр» курсують 30 автобусів міського сполучення і 37 приміського.

«На сьогоднішній день приміського сполучення більше, ніж міського, – зазначає Руслан Івашина. – Ця ситуація взагалі виникає в усьому місті, за усіма напрямками, але на правобережжі – найбільше».

На 16-му з’являються GPS

Не «двійкою» єдиною… Скаржитися кременчужани продовжують і на маршрут №16. У службу допомоги мера «1563» мешканці міста телефонували минулого тижня. У п’ятницю, 10 листопада, у місті провели перевірку, але порушення не зафіксували. Уже цього понеділка люди знову почали скаржитися на рух за маршрутом №16. Чергова перевірка показала, що інтервал руху транспорту збільшився до 16 хвилин.

«Ми встановили, що це сталося через те, що вийшли з ладу три автобуси», – пояснив Руслан Івашина.

Про скарги на цей маршрут розповів і мер Кременчука Віталій Малецький. За його словами, люди повідомляли про те, що в години пік важко сісти у транспорт.

«Години пік є в усьому світі, і черги на зупинках стоять, і в Києві також, – говорить міський голова Віталій Малецький. – У Києві люди стають у черги один за одним. Я жодного разу не бачив, щоб хтось став у чергу в Кременчуці. Усім пасажирам хочеться поїхати саме зараз. Немає такого, щоб у години пік усіх разом за годину-півтори взяти і вивезти. У столиці люди стоять у черзі, незважаючи на соціальний статус, майновий стан та інші речі. А у нас усі хочуть у маршрутку, і влада винна, що не додала транспорту більше».

Працівники відділу транспорту встановили, що сьогодні у місті година пік із 07:30 до 07:40-07:50. Люди масово виходять на зупинки після 07:30. Тому, за словами Руслана Івашини, і виникає проблема щодо дуже швидкого вивезення пасажирів.

Крім цього, під час апаратної наради у міськраді повідомили, що на маршрутному таксі №16 уже почали встановлювати GPS-навігатори. І тепер цей транспорт, як й інший, можна відслідковувати на спеціальній онлайн-карті. Раніше через відсутність GPS думали, що водії не виходять на маршрут, а виявилося, що у них не було GPS.

АТО-вців возитимуть у необмеженій кількості

Суперечки між водіями маршруток і учасниками АТО, а також сім’ями загиблих продовжують виникати у Кременчуці. Упродовж останнього тижня на службу допомоги мера «1563» надійшло дві скарги. Люди повідомили, що їх не провезли безкоштовно.

«Жінка зазначила, що їй відмовили у пільговому проїзді за маршрутом №16. Але як повідомив керівник підприємства, це був маршрут №216 сполученням «Кременчук – Нова Знам’янка, – пояснив Руслан Івашина. – Ще була скарга стосовно відмови у перевезенні сім’ям загиблих учасників АТО. У ситуації вже розбиралися. Дійсно, водій надав право перевезення учаснику бойових дій і члену родини загиблого учасника АТО з УБД, але одному члену сім’ї відмовив у даній ситуації. Директор ужив заходи. Усі водії підприємства на маршруті №216 розписалися стосовно того, що перевозитимуть учасників бойових дій і сім’ї загиблих у необмеженій кількості».

Крім цього, міська влада надіслала листи всім перевізникам із проханням провести бесіди з водіями щодо перевезення пасажирів пільгових категорій.
«Зобов’язати в даному випадку ми не маємо права, а просити перевізників можемо, – пояснив Віталій Малецький. – Ми часто просимо перевізників, і ми також готові йти їм назустріч».

Все по темі: АТО  Крюків  маршрутки 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин