Чемпіони світу без підтримки держави

Четверо кременчужан поїхали на чемпіонат світу з кікбоксингу в Італію. І всі четверо стали чемпіонами. При цьому бійцям довелося позичати, самостійно шукати гроші, аби представляти честь країни у світі. Яким цей чемпіонат світу став для кременчужан та які враження вони отримали від поїздки – двоє чемпіонів Аліса Бажукова та Вадим Гетьман розповіли «Віснику».

Українців одразу помітно

«Їй – нокдаун, мені – нокдаун. Їй – нокдаун, мені – нокдаун! А у нас за правилами їх може бути тільки три. Далі знімають зі змагань», – із палаючими очима розповідає Аліса Бажукова. Це був її найважчий бій із польською суперницею. Кременчужанка мало не розплакалася, коли рефері підняв її руку, підтверджуючи перемогу. І відчула, що справді молодець, коли тренер суперниці підійшов і сказав, що жодного разу до цього його підопічна не програвала.

«Звичайно, я хвилювався. Але поряд були досвідчені бійці, які мені підказували», – ділиться враженнями Вадим Гетьман. Йому скоро виповниться шістнадцять, і він уже став чемпіоном світу. Цього року – у категорії «лайт», де не можна нокаутувати і найбільшу вагу має кількість ударів. Вадим навчається у ВПУ №7 на електромеханіка, проте мріє стати професійним спортсменом. І вже помітив, що найсильнішими суперниками наступного разу можуть стати ірландці та поляки.

Про українців на чемпіонаті розповідають, що їх одразу помітно. «Ми єдині, у кого немає однакової форми», – ділиться Аліса. Якби не допомога кременчуцького депутата Олександра Яцини, дівчина не поїхала б на змагання. Спортсмени вже не знають, до кого звертатись по допомогу. На відміну від бійців з інших держав, українських спортсменів не фінансують зовсім. Ні збори, ні проїзд, ні внески, ні спортивне харчування, навіть не виділяють зали для тренувань (Чем-піони світу у Кременчуці займаються у шкільній спортивній залі – авт.).

«Навіть росіяни кажуть, що їм є стимул перемагати. Бо матимуть фінанси», – розповідає Вадим. Проте якщо усі поїдуть з України, тут залишаться лише лихі люди, вважає 15-річний спортсмен. Аліса говорить, що з радістю виступатиме наступного року за Україну. Правда, якщо знайдуться фінанси. До речі, минулого року кременчуцька спортсменка відмовилася від пропозиції виступати за збірну Франції. І тепер дивується, чому рідна держава не заохочує патріотизм спортсменів.

«Ми реально даємо відсіч на змаганнях. А якби нас ще спонсорували, мотивували, створювали можливості, ми мали б у рази кращі результати», –переконана чемпіонка.

Вразив італійських водій та бабусі-пенсіонерки

Від самої Італії враження у кременчуцьких чемпіонів неймовірні. Особливо від ставлення до людей. «Навіть якщо випадково зіштовхнувся з людиною – всі вибачаються, посміхаються. Ти не хочеш «заводитися» у відповідь», – розповідає Аліса Бажукова. А ще спортсмени згадують, як італійський водій автобуса підвіз українську збірну до необхідної зупинки і зовсім не взяв за це гроші.
Вадима, який уперше побував за кордоном, вразила італійська щаслива старість. Коли люди похилого віку можуть дозволити собі все що завгодно. Одяг, подорожі, коли подружки-пенсіонерки можуть постійно сидіти в кафе.

А ще, незважаючи на закритий сезон, кременчужани покупалися у морі. «Ми зважилися і всією командою полізли у воду. Море не холодніше за наше Дніпро у найтепліші дні», – розповіла Аліса. А поки 10 годин «відстоювалися» по дорозі до Італії, погуляли по Відню. Покаталися у парку атракціонів і побували у саду з величезною кількістю троянд і фонтанів. І були вражені, що люди залишають свої велосипеди просто біля дерева і йдуть відпочивати. Ніхто не боїться, що їх вкрадуть.

Важко сприймали кременчужани режим харчування італійців. Зранку сухарі з джемом і кава. А пів на десяту годину вечора – паста і картопля. «Набирали із собою пасту ввечері та їли її вдень. І перше, що я із задоволенням з’їла, коли повернулася додому – це гречана каша з котлетою», – розповіла чемпіонка.

 

«Мені важко пояснити, чому країна не підтримує своїх спортсменів. Але я хочу, щоб мене почули: країна, яка не підтримує у собі світло, приречена зануритися у темряву. Під світлом я маю на увазі спорт, всебічний, розвинений. Це секції, змагання, поїздки – все те, що замінить дітям і підліткам вештання по вулицях і беззмістовне проведення часу біля ноутбуків і планшетів. Мені боляче бачити і чути дітей, які матюкаються і палять у ранньому віці. Думаю, що це наслідок їхньої нереалізованості та брак настанов із боку старших, гарних людей, яким для них стає тренер», – наголошує на своїй думці Аліса Бажукова.

 

 

Чи буде покоління чемпіонів?

Кременчужани не лише перемогли, а й не привезли із чемпіонату жодної травми. «Напевно, тому що ми звикаємо бути зібраними на тренуваннях. Тому й під час змагань усе добре», – пояснила Аліса.

До речі, чемпіони тепер є мотива-цією і прикладом для молодших бійців. «У деяких хлопців іноді виникають проблеми з поведінкою. Тоді я пояснюю, що поганими вчинками вони соромлять тренера, Алісу Леонідівну, Максима Романовича, – розповідає тренер чемпіонів Сергій Леоненко. – І поведінка таких хлопців змінюється» (хоча тут діє ще й перевірка щоденників та система заохочень і покарань від тренера – авт.).

Тайським боксом у клубі займаються обидва сини Аліси Бажукової. Старший Владислав уже є неодноразовим переможцем обласних змагань. Чемпіонка мріє бачити свого сина також чемпіоном. Не менше за старшого – по шість разів на тиждень – займається її молодший син Єгор. «Можливо, тайський бокс не стане його життям, і він буде великим винахідником. Але я буду спокійна, знаючи, що він зможе захистити себе», – говорить мама-чемпіонка.

Загалом же їхній тренер Сергій Леоненко мріє, що вихованці клубу з часом стануть своєрідним «знаком якості»: у спорті, у рингу, в житті й у школі.

«На жаль, усе це живе за рахунок ентузіазму. Ми шукаємо найбільш оптимальні умови. Змагання досить високого рівня, але територіально ближчі. Якби ми частіше виступали на чемпіонатах України – примножували б спортивну славу міста», – розповів тренер.

Все по темі: Аліса Бажукова  спорт  чемпіонат світу з кікбоксингу 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин