Сьогодні у Кременчуці стартує безкоштовний кінофестиваль

Із 20 листопада у Кременчуці стартують безкоштовні покази стрічок у рамках фестивалю Docudays UA про права людини в бібліотеках, навчальних закладах та у громадському об’єднанні “Простір ідей”.

Відкриття – о 16:00 у бібліотеці на вул. Європейській, 66⁄13.

«Будемо дивитися стрічку “Народжені бути вільними”. Цей фільм – викривальне розслідування глобальної торгівлі дикими морськими ссавцями від трьох відважних журналісток-дайверок Ґаї, Тані та Юлії. Їхня подорож приводить нас до найвіддаленіших куточків Росії і вперше дозволяє глядачу побачити, як жахливо поводяться з китами, дельфінами та моржами, а також відкрити для себе корупцію, що пронизує цей жорстокий міжнародний бізнес», – анонсувала перший фільм у рамках кінофесувалю Альона Глазкова, координатор «Простору ідей» у Facebook.

Загалом головна тема цьогорічного фестивалю – «Чотири градуси», присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті. Фестиваль пропонує відвідувач(к)ам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту довкілля з різних точок зору – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції.
Стрічка-закриття «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» (режисер Аскольд Куров) присвячена історії судового процесу над українським режисером, незаконно ув’язненим у Росії.

Кременчуцький глядач зможе переглянути зворушливі історії про дорослішання, які розповідають фільми з програми DOCU/ЮНІСТЬ. Серед них – «Dixie Land» Романа Бондарчука про дивовижний дитячий джаз-бенд на березі Чорного моря. Цього літа стрічка отримала нагороду на Одеському кінофестивалі-2017 як найкращий український повнометражний фільм.

Спеціальні покази Мандрівного Docudays UA теж відбудуться в Кременчуці

У фільмі «Боротьба Джамали» шведська журналістка Елін Йонссонфіксувала життя співачки і її сім’ї в Україні та Криму, розповідаючи трагічну історію родини та про її нинішні складнощі, пов’язані з окупацією. Через особистий і сильний портрет Джамали, а також пісню «1944», фільм звертається до історичних подій, депортації кримських татар і до сьогоденної політичної проблеми.

«Війна химер» (режисерки Анастасія та Марія Старожицькі) – особиста історія однієї з режисерок, яка переосмислює власний травматичний досвід, пов’язаний із війною. Це подорож двох закоханих до лінії фронту та спроби спільного життя після всього пройденого.

Розклад показу стрічок в Кременчуці можна побачити тут: Rozklad pokaziv

Виставки в рамках фестивалю

Цьогорічний фестиваль також прийматиме декілька виставок.

  1. Фотовиставка від проекту «Все ще повертаючись до Криму» – історії з життя кримських татар записані школярами з Кременчука, Червонограду, Вінниці, Сум та Бахчисараю.
  2. Виставка постерів від проеку No hate ninjas (Ніндзі проти ненависті). Це ініціатива в рамках кампанії Ради Європи No hate speech movement – http://www.nohatespeechmovement.orgпро протидію мові ненависті онлайн.
  3. Фотовиставка «Експансія» від франківської фотографині Ольги Кукуш про вплив пластику на наше життя, проблему не сортування сміття.

 

Все по темі: Docudays UA  довкілля  захист  клімат  фестиваль  фільм 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин