Віталій Ботвина: «Права на злочин не має жодна людина або організація»

Чому в Кременчуці побільшало крадіжок, хто «кришує» пункти прийому металобрухту, чи порушують правоохоронці права громадських активістів, які самі провокують конфлікти, – на ці та інші запитання «Віснику» відповів головний поліціянт міста Віталій Ботвина.

– Уже більше місяця Ви очолюєте Кременчуцький відділ поліції. Як вам Ваша посада і, взагалі, як прийняли вас ваші підлеглі?

– Ще не минуло 100 днів, після яких зазвичай уже можна робити висновки і давати звіт. На сьогодні можу сказати, що робота важка, бо новий великий підрозділ. Підрозділ «земний», як у нас називається, тобто робота «на землі». Я уже був керівником, але набагато меншого територіального підрозділу. Нормально працюється, нормальний колектив. Є, звичайно, своя специфіка, але чогось деструктивного немає. Та і, взагалі, місяць – це не показник. Бо на даний момент я ще не до кінця ознайомлений зі всіма нюансами. Тому, напевно, відповісти чітко на це запитання зможу через рік. Тоді ми з Вами зустрінемось, і я вже звітуватиму про свою роботу.

– Наразі в нашому місті виникла дуже складна ситуація щодо крадіжок, поєднаних із проникненням. Статистика вражає. Чому так?

– Так, дійсно, ця проблема не тільки у Кременчуці, а й по всій Україні. «Закон Савченко», згідно з яким багато злочинців були звільнені з місць позбавлення волі, дав великий поштовх цій проблемі. Питання є і до самої правоохоронної системи. Постійні реформи призвели до певної прогалини у кадрах. А ще збідніння народу, поширення ломбардів – сукупність усіх цих проблем дала змогу крадіям вести таку активність. Особливу думку я маю стосовно ломбардів. Тому що вони наразі «годують» крадіїв, скуповуючи крадене майно. Але я думаю, що найближчим часом ситуація покращиться, адже в поліції готується нове поповнення. Така ж сама ситуація склалася і на дорогах. Статистика щодо ДТП невтішна. Це також наслідки реформування правоохоронних органів. Але зараз уже готується вихід на лінію дорожньої поліції, яка працюватиме за тим же принципом, що і патрульна. Тобто будуть наводити лад і на міжрайонних дорогах, і на дорогах обласного значення. Бо в містах ще не така критична ситуація. А от у селах та на дорогах обласного значення є прогалини, і їх намагатимуться заповнити.

– Питання, яке виникло цього тижня, – це суботній пікет активістів біля кафе «Метрополь» на бульварі Пушкіна. Як відомо, поліція мала конфлікт з учасниками протесту.

– Хочу відразу зазначити, що права на злочин не має жодна людина або організація. Організатори руху протесту – це люди, які гостро реагують на питання справедливості, законності й розвитку громадянського суспільства. Коли спілкувалися з організатором протесту від Нацкорпусу Ярославом, ми порозумілися. Дійшли висновку, що категорично неправильно починати насилля і вчиняти його щодо правоохоронних органів, тобто конкретних поліцейських, які виконують свій обов’язок. Він цю позицію повністю підтримав. Наразі він шукає порозуміння і дипломатичний шлях згладити всі кути, якщо вони будуть. Але ми їх не згладимо без процесуального рішення. Тож проведемо об’єктивне розслідування. Якщо це злочин, потрібно притягувати до кримінальної відповідальності. Якщо це адміністративне правопорушення, то притягувати до адміністративної відповідальності.
Поліцейські, які охороняли правопорядок під час протесту, були повністю інструктовані та підготовані. Інколи виконавці протестів інсценують якусь ситуацію. Думаю, що в даному випадку сталося саме це. Тим більше, що один із правопорушників – 15-річний підліток. Я вважаю, щодо нього можна не вживати якісь каральні заходи, якщо це допустимо, а провести виховну роботу. Просто це була інформаційна «бомбочка», яку підхопили та розповсюдили. Насправді ситуація не настільки резонансна, як її висвітлили місцеві ЗМІ.

– На сесії міської ради 21 грудня депутат звинуватив один із підрозділів поліції у «кришуванні» приймального пункту металобрухту на Ревівці. Яка ваша позиція щодо цих звинувачень?

– Мені вже доводилося мати справу з такими ситуаціями щодо обвинувачень. На попередній посаді я також працював та співпрацював із депутатами різних рівнів: і районів, й області, й депутатами сільських рад. Я з усіма співпрацюю, усіх готовий вислухати, усім готовий допомогти у рамках розумного і у рамках закону.

Щодо ситуації з металобрухтом. На минулій посаді я відповідав за область у частині превенцій і знаю оперативну ситуацію. Це питання законодавчо не врегульоване, і ні місцева влада, ні органи поліції без законодавця цю проблему не вирішать і не зможуть поставити «жирну крапку».
Ще два роки тому не було поправок до Кримінального кодексу про скасування цього виду ліцензійної діяльності. Тоді все було просто, бо дана діяльність регулювалася ст. 213 Кримінального кодексу України. Зараз же є певні законодавчі проблеми, які не гарантують успішного притягнення до відповідальності.

Повертаючись до звинувачень на адресу підрозділу, який я очолюю – за менше ніж два місяці я ще, може, і не розібрався в 190 особах моїх підлеглих. Можливо, питання є. Але я вважаю, що тут більше пафосних звинувачень.

Чому шановний депутат не оголосив, що ми дали відповідь про те, що проведена певна робота, яка триває досі. А ще були запити до нього. Він у своїх попередніх зверненнях вказував, що до нього звертаються жителі Ревівки. Ми просили у депутата надати нам інформацію про людей, які до нього зверталися, адже без постраждалих ми не можемо проводити жодних дій і звинувачувати у скуповуванні краденого. Але ні письмової відповіді, ні будь-якого контакту не було.

Якщо ж у депутата дійсно є питання щодо роботи певного підрозділу, то він може, як добропорядний громадянин, як депутат, звернутися до компетентних органів. Якщо, наприклад, є питання щодо підозри у корупції, то для цього є дуже велика кількість кваліфікованих спеціалістів у СБУ, у внутрішній безпеці, в оперативних підрозділах Головного управління Нацполіції. Вони кваліфіковано допоможуть шановному депутату в питанні «кришування».

– Наприкінці першого дня сесії міської ради правоохоронці затримали громадського активіста Леоніда Харченка. Яка зараз ситуація і які наслідки?

– Ми з колегою в цей час саме вийшли. Коли повернулися, то подія вже сталася. З матеріалів, які доступні – відео, свідчення людей – конфлікт був спровокований саме правопорушенням, яке вчинив даний громадянин.

Ми побоювались, що радикально налаштовані активісти на початку сесії будуть блокувати трибуни, зривати виступи депутатів, пронесуть із собою якісь заборонені предмети та зірвуть сесію. Тому правоохоронці проводили ретельний огляд, регламентований відповідними нормативними актами міської ради та відповідний чинному законодавству щодо заходів безпеки.

Харченко неодноразово без перешкод проходив до сесійної зали. Але коли поліцейському здалося, що він щось може пронести у верхньому одязі, його попросили надати речі для огляду. Він сприйняв це агресивно. Леонід Харченко намагався силою прорватися до сесійної зали, при цьому нецензурно висловлювався, викрикував погрози поліцейським, намагався фізично діяти щодо правоохоронців. Тому поліцейські відреагували, як того вимагала ситуація.

Я не бачу з боку своїх підлеглих жодних правопорушень. Звичайно, ми проведемо перевірку за заявою даного громадянина, але я вважаю, що поліція діяла в рамках чинного законодавства. Ми склали протоколи про адміністративне правопорушення, які будуть скеровані до суду, і вже суд надаватиме правову оцінку даній ситуації.

Все по темі: Віталій Ботвина  злочин  кременчуцький відділ поліції  поліція 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
28 Лютого, 2020 П’ятниця
27 Лютого, 2020 Четвер
26 Лютого, 2020 Середа
більше новин