Що зміниться у 2018 році

Чого люди зазвичай чекають у новому році? Про це всі завжди говорять у новорічних тостах. А саме: про покращення комфортності життя, про стабільність, про доступність та якість послуг тощо. Натомість зміни лякають і викликають занепокоєння. На жаль, до стабільності нам ще далеко. У 2018 році відбудуться певні зміни у суспільних відносинах. Добре це чи погано – у кожного своя шкала оцінок.

 

Мінімальна зарплата збільшилася на 16%

Мінімальна зарплата з 1 січня підвищилася до 3723 гривень. Про це йдеться у законі про держбюджет на 2018 рік.
У 2017 році мінімальна зарплата становила 3200 гривень. Таким чином, зараз «мінімалка» зросла на
523 гривні, або 16,34%.

Цигарки подорожчають

Акцизи на сигарети з 1 січня зросли на 30%. Це передбачено змінами, внесеними до Податкового кодексу.
Саме тому в 2018 році ціни на сигарети підвищаться приблизно на
6 гривень. Прогнозують, що середня вартість пачки складе 29-30 гривень.
Згідно з угодою про асоціацію, Україна повинна поступово збільшити ставку акцизу на цигарки до 90 євро за 1000 штук. У 2017 році цей податок в Україні досяг лише 21 євро. Планувалося, що до потрібного рівня країна дійде до 2024 року, якщо підвищувати податок щороку. Тож до того часу пачка цигарок може коштувати вже гривень 100.

Нові правила виходу на пенсію

Для призначення пенсій збільшується розмір страхового стажу, а його показник оцінки зменшується.
Із 1 січня по 31 грудня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу не менше 25 років.
У разі відсутності 25 років страхового стажу право на призначення пенсії за віком після досягнення 63 років мають особи за наявності страхового стажу від 15 до 25 років. Ця норма діятиме по 31 грудня 2018 року.
Із 1 січня по 31 грудня 2018 року під час призначення пенсії враховуватимуть середню заробітну плату за
2016 та 2017 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1% (було 1,35%).
Із 1 січня 2018 року для громадян, які досягли 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком (за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу) встановлюється в розмірі 40% мінімальної заробітної плати, що становить 1489 гривень, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що наразі складає 1373 гривні.
Для пенсій за віком, призначених після 1 січня 2018 року, мінімальний розмір виплачується після досягнення особою 65 років. До цього віку їм може бути призначена державна соціальна допомога як для малозабезпечених сімей.
У разі відсутності необхідного страхового стажу відтепер його можна докупити, сплативши пенсійні внески або продовживши працювати. Людина може піти до відділення Пенсійного фонду та укласти договір про те, що вона купує відсутні місяці. Торік вартість одного місяця страхового стажу становила
1408 гривень, тобто рік – близько
17 тисяч гривень. Цього року сума буде більшою, оскільки залежить від розміру мінімальної зарплати.

Учителям мінімальну зарплату підвищили на 25 відсотків

Із першого дня нового року на чверть підвищили мінімальну заробітну плату вчителям. Також варто зазначити, що за період до 2023 року поступове підвищення заробітної плати вчителям повинно встановити ставку мінімум у три мінімальні заробітні плати. До того ж учителі зможуть підвищувати кваліфікацію не тільки в навчальних закладах із відповідною ліцензією, а й «у інших суб’єктах освітньої діяльності, фізичних та юридичних осіб». У такому випадку результати визнаються окремим рішенням педагогічної ради.

Ввозити електромобілі без оподаткування

Із 1 січня скасовується ПДВ та акцизний податок на ввезення в Україну транспортних засобів, оснащених електричними двигунами.
Ця норма буде діяти лише рік, хоча спочатку планувалося встановити п’ятирічний термін. Відповідні зміни, за підрахунками ЕП, здешевлять електрокари в середньому на 17%.
За деякими оцінками, кількість електромобілів, які експлуатуються в Україні, вже понад 4 тисячі одиниць.

Зросли штрафи для роботодавців

За неоплачену співробітнику нічну зміну роботодавцю загрожує фінансова санкція. Штраф у такому випадку складе 37,2 тисячі гривень.
За одного співробітника «в тіні» штраф становить 30 мінімальних зарплат. У 2017 році ціна питання складала 96 тисяч гривень, а зараз – 111,6 тисячі.
Між іншим, якщо працівник упевнений, що його трудові права порушені, він має повне право подати скаргу до Держінспекції з питань праці. У разі підтвердження порушень – штраф.

Зменшили соціальну норму на електроенергію

Отримувачам субсидій доведеться платити більше.
Із 1 січня соціальні норми на електроенергію стануть меншими. Це стосується тих, хто користується субсидією і пільгами на «комуналку». До кінця минулого року в квартирі або будинку, де є газова колонка, на одну зареєстровану людину давали 90 кВт світла. І ще 30 кВт на кожного з членів сім’ї. Але не більше 210 кВт.
Із початку нового року на одну людину – це 70 кВт, на кожного наступного також дається 30 кВт. Найбільша кількість кіловат, яку сім’я може використовувати в межах норми – 190.
Якщо у квартирі газової колонки немає, то на одного мешканця та зареєстрованого громадянина дають 100 кВт. Та 30 кВт на кожного наступного. Але скільки б не було в сім’ї людей, за використані понад 220 кВт (було 240 кВт) треба буде заплатити повну вартість.
І, нарешті, там, де є електроплита, соціальна норма на одну людину складе 130 кВт (+ 30). Тут обмеження – не більше 250 кВт (було 270 кВт).
Отже, розмір обов’язкового платежу ні у кого не зміниться. Тільки в ме-жах норми витрачати в новому році доведеться на 20 кВт менше.

Монетизація субсидій

1 січня стартував перший етап монетизації субсидій. Держава буде розраховуватися з постачальниками послуг
не за соціальними нормами, а за фактично надані послуги.
Громадяни, які отримують субсидію, тепер будуть виплачувати повну суму, зазначену в платіжках,
а держава адресно перераховуватиме субсидію у грошовому еквіваленті.

Надіслати посилку стало дорожче

Послуги Укрпошти істотно подорожчали. Так, вартість відправлення посилки вагою до 1 кілограма збільшилася на 20% (12 гривень), а посилки до 2 кілограмів – на 8%
(14 гривень).
Підскочили в ціні й міжнародні відправлення. Наприклад, тариф на відправлення посилок до 5 кг у США зріс на 32%.
На подорожчання послуг значною мірою вплинуло підвищення рівня заробітної плати, а також ціни і тарифи на паливно-енергетичні та матеріальні ресурси, що не залежать від господарської діяльності операторів поштового зв’язку.
Варто зазначити, що з 2018 року стало набагато вигідніше відправляти великогабаритні вантажі. Зокрема, пересилання пакета до 4 кг стане дешевше на 5,3% (18 гривень), а вагою 10 кг – на 18,9% (30 гривень).
Також знизилися тарифи на відправлення кореспонденції. До слова, лист від 50 г до 250 г можна надіслати за 7,50 гривень, а бандероль від 2 кг до 3 кг – за 25 гривень.

Стало важче і дорожче оскаржити судове рішення

Із 1 січня в Україні підвищилися ставки судового збору.
Це відбулося через зростання прожиткового мінімуму. Щоб подати позов, потрібно платити мінімум 704 гривні (сімейні суперечки, розірвання шлюбу, поділ майна тощо), а юрособам за позови майнового і немайнового характеру – від
1762 гривень.
Зросли ставки і за отримання документів у судах. Наприклад, подання заяви про видачу судового наказу коштує 176 гривень, а заяви про його анулювання – 88,1 гривні.
За видачу дубліката судового наказу чи виконавчого листа і за видачу в е-вигляді копії судового засідання судовий збір становить 52,9 гривні.
Повторна видача копії судового рішення, видача копії рішення суду особі, яка не брала участь у судовому засіданні, а ще виготовлення копій документів, долучених до справи, обійдеться в 503 гривні.
Підвищилися ставки на подання апеляційних та касаційних скарг – 150% і 200% ставки під час подання позовної заяви. Для кожного позову в цьому випадку судовий збір вираховують індивідуально.

 

Все по темі: гроші  економіка  життя  нововведення  реформа 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин