Медична реформа: на стадії тестування

Із 1 січня в Україні набула чинності медична реформа. Українцям обіцяють безкоштовні візити до сімейного лікаря, екстрену допомогу і пологи, однак за інші послуги доведеться платити. Як обрати сімейного лікаря? Чи потрібно вже підписувати з ним декларацію? Куди звертатися у разі необхідності? Чи почали «гроші ходити за пацієнтом»? Про все це та багато іншого дізнавався «Вісник».

Починаючи з 1 січня 2018 року, принцип «гроші ходять за пацієнтом» запрацював для первинної ланки медичних працівників. Для пересічних українців це означає, що після оголошення Міністерством охорони здоров’я так званої приписної кампанії вони повинні знайти собі сімейного лікаря, терапевта чи педіатра для своєї дитини й укласти з ним угоду.
У разі переїзду або незадовільного сприйняття якості медичних послуг людина зможе укласти договір з іншим лікарем. Попередня угода за таких умов автоматично скасовуватиметься. За потреби українці можуть звертатися до фахівців там, де їм це буде зручно, – необхідності відвідувати лікаря за місцем реєстрації чи проживання не буде.
Ці послуги будуть безкоштовними, а угоди необхідні для того, щоб визначати компенсацію для лікарів.

Реформа знаходиться  в тестовому режимі

«Вісник» уже неодноразово писав про медичну реформу. Але оскільки вона офіційно набула чинності, вирішив поцікавитися, що ж саме в ній змінилося.
Як повідомив Дмитро Петращук, начальник міського управління охорони здоров’я, на даний час у Кременчуці вже зареєстровані комунальні некомерційні медичні підприємства – центри надання первинної медико-санітарної допомоги. Їх автономізація була обов’язковою. Оскільки тільки заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укладати договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету.
За словами Дмитра Петращука, на даний період реформа знаходиться в тестовому режимі. Офіційно діяти вона розпочне з 1 квітня 2018 року. Наразі кременчужани вже можуть обирати сімейного лікаря (терапевта, педіатра), з яким хочуть укласти угоду. Тобто надалі проходитимуть лікування у нього. Обирати можна будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Усе інше поки що буде діяти у звичному режимі.
Ольга Усанова, заступник міського голови, наголошує, що вже можна укладати договори з лікарями.
– Контракти з лікарями можна укладати в тестовому режимі. У кременчуцьких поліклініках та центрах первинної медико-санітарної допомоги вже вивішені списки лікарів. У людей поки є час, щоб подумати і визначитися, у якого лікаря їм хочеться лікуватися. Адже з 1 квітня контракти з лікарями почнуть укладати на постійній основі, а вже з 1 липня розпочнеться фінансування. А саме, запрацює Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Це означає, що перші заклади охорони здоров’я у статусі некомерційних комунальних підприємств укладуть договори з НСЗУ. І саме з цього часу дані медзаклади первинної допомоги почнуть отримувати прямі виплати за надані послуги.
За її словами, поки що все буде діяти за старою системою. Люди у разі необхідності можуть звертатися до лікарів у звичному режимі.

Як обрати сімейного лікаря?

Міністерство охорони здоров’я України на своєму сайті повідомляє, що спочатку необхідно визначитися з лікарем, у якого пацієнт надалі буде проходити обстеження. Для цього потрібно ознайомитися зі списками лікарів, які вже з’явилися у кременчуцьких поліклініках та центрах первинної медико-санітарної допомоги.
Після того, як із лікарем визначилися, слід укласти декларацію. Її примірники вже є в електронному варіанті. Дана декларація безстрокова, тож її не потрібно щороку укладати заново. Якщо ж захочеться укласти угоду з іншим лікарем, це можна буде зробити в будь-який час.
Для того, щоб укласти декларацію, із собою потрібно мати паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо документ стосується роботи педіатра (чи сімейного лікаря, який буде обслуговувати дитину), то знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох батьків або ж опікунів.
Основний спосіб заповнення декларації – електронний, тож лікар повинен внести дані пацієнта в систему. Але декларація з’явиться в системі тільки після подвійної авторизації. Це означає, що на мобільний телефон пацієнта надійде СМС-повідомлення, в якому буде зазначений код. Його потрібно назвати лікарю. Якщо ж, наприклад, так сталося, що телефону немає, то лікар сфотографує або ж відсканує документи, щоб долучити їх до декларації.
Після цього медик роздрукує декларацію, яку потрібно буде підписати у двох примірниках (один залишиться при собі). З цього моменту до лікаря можна буде звертатися в будь-який час.
Також МОЗ інформує, що на випадок відпустки або хвороби у лікаря має бути заміна. А саме, інший фахівець первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги.
Якщо знадобилася допомога, а людина знаходиться в іншому місті, то звертатися можна до найближчого закладу первинної медичної допомоги.
Третій етап свідчить про те, що іти до лікаря можна за першої необхідності. Тобто з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Адже більшість проблем зі здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо коли пацієнт звернувся вчасно.
За необхідності лікарі первинної ланки будуть видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів. Та виписувати рецепти на ліки, в тому числі ті, що підпадають під програму «Доступні ліки» (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну.
До людей з обмеженими можливостями, які не мають змоги потрапити на прийом до лікаря, медичні працівники приходитимуть додому, аби укласти декларацію із сімейним лікарем. За словами Дмитра Петращука, для цього потрібно залишити заявку в реєстратурі.

Головна мета – відхід від старої системи

«Головною метою медичної реформи є відхід від старої системи, – говорить Тетяна Сідерка, депутат Кременчуцької міськради, член депутатської комісії з питань охорони здоров’я та соцзахисту. – Адже основою деяких країн, які мають розвиватися, є гарантія страхової медицини. У людей повинні бути мотиви, щоб працювати і сплачувати страховку».
За її словами, на даний час запитань набагато більше, ніж відповідей.
«Деякі мешканці Кременчука вже уклали декларації з лікарем, – говорить Тетяна Сідерка. – Їх потрібно укладати та підписувати, адже надалі ті, хто не укладе договір із лікарем, не зможуть безкоштовно отримувати лікування. Якщо її не буде в електронному реєстрі, то вона не має права на безкоштовний прийом. Коли пацієнт приходить до лікаря, то показує йому паспорт, і фахівець здійснює ідентифікацію особи, відкриваючи електронну картку. Будуть вести як медичний, так і фінансовий обліки. Лікарю нараховуватимуть зарплату за кількістю пацієнтів, які до нього звернулися, – це фінансовий облік. Пацієнту ж надаватимуть медичні рекомендації або ж направлятимуть до вузького спеціаліста – тобто медичний облік».

Які медичні послуги будуть надавати?

Усю медичну допомогу Міністерство охорони здоров’я розділило на два пакети. Коли медична реформа повністю набуде чинності, пацієнтам будуть надавати відповідні медичні послуги. А саме: червоний пакет – послуги, які оплачуватиме сам пацієнт (наприклад, неекстрена стоматологія, звернення до лікаря без направлення, естетична медицина) та зелений пакет – послуги, які 100% оплачуватимуться державою (невідкладна, первинна, паліативна допомога).

Як потрапити до «вузького спеціаліста»?

Міністерство охорони здоров’я раніше неодноразово писало, що пацієнт зможе самостійно обирати «вузького спеціаліста». Тобто сімейний лікар за необхідності зможе написати направлення пацієнту до лікаря або ж медичного закладу, який той обрав. Незалежно від того, де він працює. За прийом буде платити держава.
За словами Тетяни Сідерки, на даний час ще немає нормативного акта про те, що пацієнт зможе самостійно обирати вузького спеціаліста. Наразі залишається вузький спеціаліст старої системи.

Коли лікуватимуть по-новому

За інформацією МОЗ України, на даний період часу, з січня 2018 року, розпочався підготовчий період медичної реформи. Тобто автономізація закладів первинної медичної допомоги. Вони будуть реорганізовуватися з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства.
Із квітня 2018 року розпочнеться старт кампанії з вибору лікаря з надання первинної медичної допомоги. Це свідчить про те, що пацієнт зможе обрати для себе будь-якого фахівця, незалежно від місця реєстрації чи проживання.
У червні 2018 року відбудеться запуск Національної служби здоров’я України.
Уже з липня 2018 року розпочнеться фінансування закладів первинної медичної допомоги за новою моделлю. У свою чергу, медичні заклади зможуть долучитися до реформи тільки одночасно цілим районом, містом або ж об’єднаною громадою.
Жовтень і грудень 2018 року – друге і третє «вікна можливостей» для входження закладів ПМД у реформу. Тобто до початку прямих виплат із Державного бюджету за договорами з НСЗУ заклади первинної ланки (в тому числі автономізовані) будуть фінансувати за рахунок медичної субвенції як і раніше. Заклади вторинної і третинної ланки – за рахунок субвенції упродовж усього 2018 року.
У 2019 році почнеться реформа на рівні спеціалізованої допомоги (лікарі-спеціалісти).
2020 рік – початок реформи на рівні високоспеціалізованої допомоги (стаціонарне лікування в лікарнях).

Все по темі: лікарні  медицина  реформа 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
21 Січня, 2019 Понеділок
20 Січня, 2019 Неділя
19 Січня, 2019 Субота
більше новин