Грошові вибивайли тероризують кременчужан

Листи з погрозами та з тонким натяком на «особисту зустріч» надходять мешканцям, які заборгували кошти телефонній компанії. Невідомі люди прямо пишуть, що за доволі незначний борг прийдуть до боржника додому оцінювати майно з метою його подальшої реалізації. Чи варто «вестись» на погрози та перераховувати гроші (значно більші за реальний борг) на рахунки колекторів? Як поводитись у разі «візиту» та як убезпечити себе від вимагань?

Схожі листи вже не є чимось дивовижним і незвичайним. Неприємність отримувати їх мали чимало кременчужан. Раніше «Вісник» уже писав про те, як із жінки вимагали кошти за банківську картку, якою вона не користувалася багато років, а сам банк був ліквідований. Цього разу до нашого видання потрапив лист від колекторів, який отримала кременчужанка Ірина.

Справа в тому, що рік тому жінка відмовилась від стаціонарного телефона, про що написала відповідну заяву в телефонній компанії. І ось через рік вона отримала лист від Департаменту примусового стягнення заборгованості ТОВ «КРЕДИТЕКСПРЕС.ЕЛ.ЕЛ.СІ», в якому йшлося: «У разі несплати вашого боргу в розмірі 102,16 грн до 28.12.2017 року представники кредитора планують проведення особистої зустрічі за місцем вашого проживання для виявлення, огляду і оцінки вашого майна з метою подальшої його реалізації органами виконавчої служби в разі відповідного рішення суду. Борг виник у зв’язку з вашою відмовою сплатити заборгованість за договором…, оформленим з… (первинний кредитор). Згідно з договором факторингу…, ваш борг був відступлений до РОСВЕН ІНВЕСТ Україна, котре найняло для стягнення заборгованості ТОВ «КРЕДИТЕКСПРЕС.ЕЛ.ЕЛ.СІ» згідно договору доручення…» На зворотному боці листа були надруковані реквізити, за якими слід перерахувати гроші колекторам.

Жінка є постійною читачкою нашої газети, тож виявилася обізнаною і звернулася на гарячу лінію телефонної компанії. Від оператора дізналася, що дійсно має 52 грн 16 коп боргу за останній місяць користування телефонною точкою, про який їй ніхто не повідомив. Адже на момент відмови від стаціонарного телефону цього боргу не було. Але почувши про те, що жінка отримала лист від колекторів, оператор порадив їй зателефонувати у фінансовий відділ для консультації.

Кременчужанка вирішила не віддавати колекторам жодної копійки. А борг у розмірі 52 грн 16 коп сплатила безпосередньо телефонній компанії, якій завинила.

Відповідно до закону, налякати колекторів може і сама Ірина. Як це зробити – «Віснику» розповів юрист.

Мали б прийти 28 грудня

«Надісланий лист взагалі не має юридичної сили, – повідомила «Віснику» кременчуцький юрист Жанна Лисенко. – Це просто набір слів. Немає ні рішення суду, ні кредитного договору, ні квитанції від телефонної компанії про заборгованість. Просто зазначена сума боргу і написана погроза, що у разі несплати боргу представники кредитора планують провести особисті зустрічі. Відповідні слова є прямою погрозою. З цим листом можна йти до поліції та реєструвати заяву за фактом шахрайства (ст. 190 КК України). У такому разі, якщо колектори все ж вирішать заїхати до жінки додому, їм можна показати папірець, на якому зазначений номер звернення до поліції. Це означає, що людина подала заяву й упродовж 24 годин за фактом будуть внесені відомості в Єдиний державний реєстр досудових розслідувань. Жінка в даному випадку вчинила дуже розумно. Вона заплатила борг безпосередньо телефонній компанії, а не колекторам. І таким чином повернула 52 гривні, а не 102, як із неї вимагали колектори».

Нахабно у своєму листі вибивайли навіть пишуть дату візиту, а саме: «Запланована дата візиту 28.12.2017 року». На колекторів Ірина чекала весь день, проте ніхто до неї так і не прийшов.

Вриватися у помешкання не мають права

Дуже часто колектори діють не зовсім «коректно», а тому показувати їм документи просто немає сенсу. Бо коли в обличчя намагаються зарядити кулаком або беруть за барки, показувати документи якось незручно… Тут уже бажано телефонувати до поліції.

«Навіть якщо борг існує, законом узагалі ніде не передбачено, що людина повинна когось впускати у своє помешкання, – зазначає Жанна Лисенко. – Так само не змушена ні з ким розмовляти, а відповідати на телефонні дзвінки може тільки з 09:00 до 18:00. Телефонувати вночі або о 23:00 з боку колекторів – це нечемно і незаконно. І людина не повинна ні з ким спілкуватися о такій годині. Дзвінками колектори просто мучать. Вони люблять телефонувати боржнику на роботу або взагалі родичам, навіть дідусям і бабусям, в яких може бути слабке серце. Зрозуміло, до чого такі дзвінки можуть призвести».

У практиці юриста були випадки, коли поліція не хоче згідно з надісланим листом відкривати кримінальне провадження. Але на цьому краще наполягати.

«Узагалі, «спілкування» між колекторами і громадянами не є компетенцією поліції, – зазначила Жанна Лисенко. – Це цивільно-правові відносини, які вирішуються в суді. Але надісланий лист є фактом доказу вимагання грошей і шахрайством. Краще знайти декількох людей, яким також надіслали такі листи з погрозами. Це буде більшим і кращим приводом для порушення кримінального провадження».

Прес-офіцер кременчуцької поліції Анна Васенко пояснила, що до поліції потрібно звертатися в разі погроз життю, втручання в особисте життя або прихід невідомих людей на приватну територію.

«Якщо таке відбувається, необхідно приходити і писати заяву, – говорить Анна Васенко. – Чи буде в даному випадку порушено кримінальне провадження, сказати важко, але всі заяви реєструють у журналі Єдиного обліку, а потім їм уже надають кваліфікаційну оцінку. В такому разі буде проведена перевірка. До поліції в разі погроз звернутися потрібно, але будь-які питання щодо заборгованості вирішуватимуться тільки в суді, оскільки цивільними справами поліція не займається».

Правоохоронці розповіли, що зайти до квартири або будинку має право тільки виконавча служба за рішенням суду. Людину ж повинні повідомляти, що має відбутися судове засідання з конкретного питання. Щоб боржник мав змогу прийти і відстоювати свої права. Якщо виконавча служба прийшла вже згідно з рішенням суду, перш ніж впустити її на поріг, потрібно запитати посвідчення. Бувають випадки, коли колектори надсилають листи, в яких лякають, що суд уже нібито відбувся і є відповідне рішення. Дізнатися, чи правда це, можна в його канцелярії.

«Звертатися до суду колекторам невигідно, – додала Жанна Лисенко. – Бо сума боргу може бути меншою, ніж сам судовий збір. Як у випадку з Іриною… Її краще полякати, щоб вона сплатила ті 100 гривень, аніж платити судовий збір і наймати юриста».

Колекторські фірми абсолютно законні 

Діяльність колекторів в Україні є абсолютно законною, і стати одним із них може будь-яка людина, що має зв’язки з банком. Так, для того, аби бути «в законі», свою фірму потрібно офіційно зареєструвати й отримати унікальний код юридичної особи.

«Розумієте, банки співпрацюють із колекторами тому, що у них із ними є попередні знайомства, – розповідає юрист. – Якщо просто прийти до банку і повідомити: «Я – колектор», – співпрацювати ніхто не стане. Самі ж банки, які мають купу боржників, розуміють, що не можуть самостійно з ними впоратися і змусити сплатити борги. Тому і продають кредити людей колекторським фірмам, які психологічно або фізично можуть вплинути на боржника. А звідки колектори знають адреси людей, суму заборгованості, на що саме позичали кошти? Зрозуміло, що банк продав цю інформацію».
У таких випадках юрист діє таким чином: говорить колекторам, що для початку потрібно представитися, якщо вони бажають спілкуватися. А потім повідомити, що, будь ласка, нехай звертаються до суду, якщо вони хочуть з’ясувати якісь відносини. І зустріч відбудеться саме там. Більше нічого говорити не потрібно.

Із дітьми вигнати на вулицю не можуть

Виявляється, якщо колекторська фірма ніде не зареєстрована, але викупила борг у банку і вимагає з боржника його повернення – це взагалі незаконно.

«Навіть якщо було рішення суду щодо того, аби виконавча служба почала вилучати майно боржника, – говорить Жанна Лисенко, – до людини не можуть прийти і все забрати… Спочатку відповідно до закону повинні запропонувати реструктуризацію боргу. Тобто можливість «розбити» його на декілька років на таку суму, яку згідно зі своїми доходами людина зможе сплатити. Якщо ж боржник відмовляється від цього або взагалі ніде не працює і пиячить, тоді, звісно, іншого виходу немає, крім як вилучити майно і продати його задля погашення боргу».

Не можуть вигнати на вулицю родину, в якій є малолітні діти. Утім, за словами юриста, такі випадки на сьогоднішній день в Україні трапляються досить часто.

«Це варварські способи, в такому разі потрібно одразу ж звертатися до органів опіки і піклування, – зазначила юрист. – Необхідно написати заяву. Тоді на місце події має приїхати комісія, яка винесе рішення, звісно, на користь родини. Якщо є малолітні діти, їх ніхто не має права вигнати з помешкання».

Банк ліквідували, а кредити – ні

Чимало кременчужан радіють, коли ліквідовують банк, в якому людина брала кредит. Ніби в анекдоті: «Горіла податкова, люди допомагали чим могли… Дровами, вугіллям, бензином». Утім, насправді, якщо банк і зникає, повертати кошти все одно потрібно. І необов’язково колекторам, які, можливо, викуплять кредит і почнуть «вибивати» гроші більші, ніж сума боргу.

«Якщо банк у стадії ліквідації або вже ліквідований, у них є домовленість з іншим банком, – пояснила Жанна. – Тому продовжувати сплачувати кредит можна через інше відділення. Загалом будь-який банківський борг може збільшуватися на 50% або на 100%, але не більше. І немає різниці, що написано у договорі, який підписував клієнт. Якщо справа доходить до суду, і кредит був викуплений колекторами, дуже рідко трапляється таке, що через суд вони повертаються ту суму, яку хочуть, а не ту, яку визначатимуть згідно із законом навіть після збільшення».

Саме тому колектори намагаються вибивати з людей гроші різними шляхами… Погрожувати, телефонувати, надсилати sms, приїжджати і вставляти «пальчик» у двері. Погрожують навіть юристам, які беруться за справи кременчужан.

Все по темі: борги  гроші  колектори  кредити 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
3 Квітня, 2020 П’ятниця
більше новин