Велике утеплення

У Кременчуці цього року почнеться масштабна кампанія з енергозбереження. Школи, дитсадки та лікарні модернізують, аби взимку було тепло, а платити за це довелося б недорого. У реалізації даного проекту допоможе Європейський банк реконструкції та розвитку. Ціна питання – 9 мільйонів євро,  що у перерахунку на гривні дорівнює майже третині мільярда.

У листопаді 2016 року в місті почався відбір бюджетних закладів для участі у великому проекті підвищення енергоефективності громадських будівель. Зі 112 таких, що мають понаднормове енергоспоживання, обрали 50. Ще одна умова – цілісна конструкція, без тріщин, просідання та інших дефектів, оскільки для цього потрібні додаткові капіталовкладення.

Після відбору 50 бюджетних будівель за сприяння американської агенції USAID у рамках проекту «Муніципальна енергетична реформа» у нашому місті провели 50 енергоаудитів. Завдяки цьому визначили першочергові енергоефективні заходи, розрахували вартість, а також те, яким буде ефект від їхнього впровадження.

– Ми вирішили шукати, за рахунок чого можемо реалізувати такий великий обсяг робіт, – говорить керівник відділу енергоменеджменту кременчуцького міськвиконкому Тетяна Андрієвська. – Звісно, для цього жодного місцевого бюджету не вистачить. Адже щоб профінансувати усі потреби в рамках даного проекту, потрібно було б вибрати усі бюджетні кошти і залишити без грошей освітян, медиків, культуру, спорт тощо. Тож використали можливість інвестицій міжнародних фінансових організацій. Ми мали розмови з багатьма інвесторами – і відгукнувся Європейський банк реконструкції та розвитку. Він вивчив наші енергоаудити та дослідив ті заходи, які ми хочемо реалізувати у муніципальних закладах. І, врешті, за розрахунками власних консультантів (ЄБРР) запропонував варіант допомоги, заснований на співфінансуванні. Банк відокремив заходи, які можуть фінансуватися за рахунок ЄБРР, і ті, які місто може реалізувати власними силами. Вийшов спільний проект.

Сума угоди

Півроку знадобилося на те, щоб остаточно врахувати увесь обсяг робіт у рамках даного проекту. Також оговорювали умови, за яких можна залучити ці інвестиційні кошти. У відділі енергоменеджменту розраховували економічний ефект від впровадження енергоефективних заходів. І після того, як упевнилися, що проект є самоокупним, дійшли до укладення кредитної угоди з ЄБРР. Її сума складає 7,5 мільйонів євро. Із них 6 мільйонів – під 7% річних, а 1,5 мільйона – під 0,75%. Тож середньозважена відсоткова ставка складає 4,8% на рік. До цього кредиту нашому місту запропонували грант у розмірі 1,5 мільйона євро. Це безповоротні кошти, які також потрібно витратити на енергоефективні заходи.

У той же час, згідно з кредитним договором, Кременчук у рамках обговорених робіт має виділити 1 мільйон євро. Це і є умовою спільного проекту.

Які енергоефективні заходи будуть упроваджувати

Визначили 34 об’єкти, де буде застосовано найбільш енергоефективний і швидкоокупний захід – встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП). Це збалансує подання теплоносія на усіх поверхах за допомогою оснащення додатковим циркуляційним насосом. Він прискорить обіг гарячої води по тепломережі всередині будівлі та рівномірно збалансує тепловіддачу в усіх приміщеннях.

На 32 об’єктах проведуть реновацію. Тобто утеплення стін, заміну вікон на енергоощадні пластикові, встановлять ІТП та системи вентиляції, замінять мережі теплопостачання.

До затвердженого переліку потрапили 5 закладів охорони здоров’я, 28 шкіл і 34 дитсадки, а також Будинок дитячої та юнацької творчості. БДЮТ минулого року вже утеплювали і встановили пластикові вікна. Тепер там треба завершити комплекс робіт, обладнавши ІТП для збалансування та регулювання теплоподання до будівлі. Тоді цей заклад стане зразком енергоощадності у місті, запевняють фахівці.

Строки

Це два різні рівні енергоефективних заходів, які призведуть до різного рівня отриманої економії енергоресурсів. Але загалом цей проект буде самоокупним. Термін його впровадження – три роки, упродовж яких місто сплачуватиме лише відсотки за користування кредитом. А «тіло» кредиту потрібно буде повертати, починаючи вже з четвертого року. Але тоді економія зрівняється з розмірами виплат часток кредиту. І надалі вона збільшуватиметься. Тобто з четвертого року проект буде самоокупним. За три роки за відсотками кредиту місто поверне банку трохи більше мільйона євро, отримавши 7,5 мільйонів. Плюс безповоротний грант на 1,5 мільйона. У підсумку вигода для міста становитиме майже 8 мільйонів євро.

Хто виконуватиме роботи

Даний проект є складним і тривалим. Його реалізація залежить від спроможності організувати увесь виробничий процес належним чином із технічної і стратегічної точки зору. А також від того, хто його виконуватиме, яких підрядників буде залучено. Зараз у мерії вже опрацьовують тендерну документацію для визначення підрядників. У тендері можуть брати участь будівельні організації, які мають відповідні навички і ліцензію на виконання будівельних чи монтажних робіт. Тендери проводитимуть за правилами міжнародних закупівель. Тобто це не є онлайн-майданчик публічних закупівель ProZorro. У правилах міжнародних закупівель менше критеріїв для участі у тендері, але разом із цим більше вимог до виконавців: екологічних, щодо умов праці, досвіду роботи. Тож ті організації, які забажають узяти участь, мають ознайомитися з правилами проведення закупівель за міжнародними стандартами. Планується, що тендер оголосять уже у другій половині березня. Його умови оприлюднять на офіційному сайті міської ради Кременчука. Заявки до мерії можна буде подавати упродовж місяця.

Згідно з умовами кредитного договору наприкінці першого півріччя від банку повинен надійти перший транш. Розпочинати роботи потрібно буде досить швидко. Адже до початку наступного опалювального періоду треба освоїти кошти, встановити необхідну кількість ІТП. Якщо ж не використати перший транш, не надійде другий. У мерії запрошують до співпраці усіх підрядників, які готові виконувати роботи в рамках вищезгаданого проекту.

Все по темі: енергозбереження  утеплення 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин