Батьківські комітети у школах діятимуть, але по-новому

«Обережно, фейк!» – таке повідомлення з’явилося на сайті Міністерства освіти і науки після того, як у ЗМІ почала поширюватися новина про те, що нібито МОН скасувало чи то заборонила організацію батьківських комітетів.

Як повідомляється на освітньому порталі «Освіта.ua», МОН скасувало положення про батьківські комітети.

Міністр освіти Лілія Гриневич підписала наказ про втрату чинності Примірного положення про батьківські комітети (ради).

Документ визначав основні принципи діяльності, права і обов’язки батьківських комітетів. Відтепер, органи батьківського самоврядування у своїй діяльності не зобов’язані дотримуватись норм старого положення.

У Міносвіти зазначають, що рішення про скасування Примірного положення  ухвалено з метою приведення у відповідність із законодавством, зокрема, новим законом «Про освіту», власних нормативно-правових актів.

Разом з тим, варто зазначити, що згідно зі статтею 28 нового закону «Про освіту» за ініціативою учасників освітнього процесу у школах можуть діяти органи батьківського самоврядування.

Ця стаття виглядає наступним чином:

Стаття 28. Громадське самоврядування в закладі освіти

  1. Громадське самоврядування в закладі освіти – це право учасників освітнього процесу як безпосередньо, так і через органи громадського самоврядування колективно вирішувати питання організації та забезпечення освітнього процесу в закладі освіти, захисту їхніх прав та інтересів, організації дозвілля та оздоровлення, брати участь у громадському нагляді (контролі) та в управлінні закладом освіти у межах повноважень, визначених законом та установчими документами закладу освіти.

Громадське самоврядування в закладі освіти здійснюється на принципах, визначених частиною восьмою статті 70 цього Закону.

У закладі освіти можуть діяти:

  • органи самоврядування працівників закладу освіти;
  • органи самоврядування здобувачів освіти;
  • органи батьківського самоврядування;
  • інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.
  1. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу освіти є загальні збори (конференція) колективу закладу освіти.
  2. Повноваження, відповідальність, засади формування та діяльності органів громадського самоврядування визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.

Все по темі: батьки  батьківський комітет  учні  школа 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин