«Золоті» перевізники

Не минув і рік з останнього підвищення  вартості проїзду, як перевізники знову почали розмови про недостатність коштів. Тепер вони бажають возити кременчужан за 6 гривень!

На сьогодні вартість проїзду в міських маршрутках складає 5 гривень, в автобусах звичайного режиму курсування – 3 гривні. Востаннє ціну підвищували 11 травня 2017 року. Тоді маршрутники фактично шантажем змусили міську владу підвищили вартість проїзду на одну гривню (До цього було 4 гривні). Такий крок, у першу чергу, був зумовлений небажанням чиновників робити мешканців міста заручниками транспортників, які погрожували перестати виходити на маршрути. Однак умовою підвищення ціни була заміна автопарку, з доріг міста мали зникнути перероблені вантажні маршрутки. Проте не всі перевізники виявилися на 100 відсотків чесними у своїх обіцянках. Так, на кількох маршрутах і досі можна побачити старі «спринтери».
Нове підвищення вартості маршрутники знову намагаються «продавити». Однак міський голова Віталій Малецький запевнив, що на сьогодні жодних змін у вартості проїзду в міському транспорті не буде.

Віталій Малецький: «Мені повідомили, що перевізники ходять по коридорах міськвиконкому і вже говорять про необхідність підвищення вартості проїзду. Навіть обіцяли зайти до мене. Та, може, дізнались, що настрій був поганий, чи злякались чогось іншого і не приходили. Тож жодних розмов про підвищення я з ними не проводив».

Скандали з маршрутками

Уже неодноразово у місті виникали скандали з водіями маршруток, які відмовлялись перевозити учасників АТО або родичів загиблих та дітей. Найбільше обурення викликав випадок, коли посеред мосту водій висадив дитину і поїхав далі. Слід зазначити, що жодна доросла людина у маршрутці не заступилась за хлопця. Водій же після скандалу звільнився.

«Комфортне» перевезення

Незважаючи на постійний контроль за роботою міського громадського транспорту, перевізники не поспішають дотримуватись графіків перевезення пасажирів. Особливо ця проблема відчувається на зупинці Козацькій (колишня «Вул. Радянської армії»). І досі люди навіть ідуть пішки на інші зупинки, де маршрутки хоча б зупиняються, а не їдуть повз. У мікрорайоні Петрівка (маршрут 16) вранці також постійна проблема доїхати на роботу або до школи. Машин немає!

Під час апаратної наради 29 січня представник транспортного відділу міськвиконкому доповів, що було виписано попередження через нестачу автобусів звичайного режиму курсування (великі автобуси вартістю 3 гривні) перевізникам за маршрутами 11, 15, 16, 3-Б.

Возити чи ні?

Через правову колізію виник величезний скандал між пасажиркою та водієм АТП 15308. Проблема в тому, що згідно з «паперами» інваліди третьої групи не мають права на безкоштовний проїзд у транспорті. Їхня пільга щодо перевезення скасована. Однак усі пенсіонери (а вони є пенсіонерами) мають право на безкоштовний проїзд. Водій автобуса, що курсує за маршрутом № 9, відмовився перевозити жінку безкоштовно і навіть привіз її до керівництва АТП. Саме тут під час розмови і з’ясували, що проблема виникла через правову колізію. Перед жінкою вибачились і відвезли на місце, куди вона їхала. Зараз у міському відділі транспорту чекають на повне роз’яснення з Києва.

Шантаж як метод впливу

У Кременчуці вже доволі довго говорять про необхідність введення міських електронних карток (єдиного електронного квитка). Однак, як виявилось, маршрутники зовсім не раді подібній ініціативі. Зараз вони фактично самостійно подають дані про кількість пільгових перевезень. А електронний квиток дасть повну, реальну картину кількості пільговиків. Тобто компенсацію вони будуть отримувати чітку – за людей. Після введення такого квитка в Тернополі маршрутники взагалі перестали виходити на роботу. Вони демонстративно приїздять і паркують свої машини біля «головної будівлі міста», таким чином «страйкуючи». Найбільше через це потерпають пересічні мешканці. А все це більше схоже на звичайний шантаж.

Все по темі: гроші  перевізники 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин