БК  «Кремінь» удома двічі переміг “Харківських соколів»

Баскетбольний трилер влаштували в Кременчуці «Кремінь» та  «Харківські соколи». Двобій команд не віщував інтриги в першій грі, коли кременчужани впевнено перемоги, але наступного дня протистояння більше нагадувало фінал чемпіонату, а не зустріч регулярної першості у Вищій лізі, повідомляє прес-служба клубу.

3 лютого. Кременчук. Арена КДЮСШ-2.

«Кремінь» – «Харківські соколи» 104 : 85 (27 – 17, 31 – 20, 26 – 16, 20 – 32)

Протистояння цих команд в Кременчуці мало стратегічне значення з прицілом на плей-оф. «Харківським соколам» конче потрібна була бодай одна перемога, адже це покращувало їх турнірні перспективи в боротьбі за місце в четвірці команд, котрі продовжать суперечку за чемпіонство у плей-оф. «Кремінь» мав вигравати двічі, аби закріпитися в трійці лідерів у своїй групі.

В першій грі кременчужани впевнено виконали завдання. Вони не залишили шансів «соколам», адже вже після другої чверті мали перевагу більше 20 очок. Не відчули господарі проблем і надалі та впевнено довели справу до перемоги.

У складі «Кременя» 19 очок набрав Богдан Байда, який повернувся до команди та став її капітаном. Порадував Богдан вболівальників і класним данком. У свою чергу кременчуцький центровий Олександр Рихлюк здійснив сім підбирань та набрав 23 очки. На рахунку Олексія Чигринова 14 очок, а Олександра Неруша – 12 очок.

У харківської команди справжнім лідером був Роман Ольховський – 23 очки та 5 підбирань.

Коли і одного овертайму замало, а Неруш рятує команду

4 лютого. Кременчук. Арена КДЮСШ-2.

«Кремінь» – «Харківські соколи»  95 : 94

(15 – 22, 18 – 21, 20 – 17, 24 – 17, ОТ 12 – 12, ОТ 6 – 5)

Ця гра стала суцільним антиподом тому, що відбувалося напередодні. Гості розпочали не просто впевнено, а настільки зухвало, що «Кремінь» певним чином і не зрозумів, як все змінилося у порівнянні з минулою грою. Причому «соколи» додали не просто в азарті, настрої, результативності, підбираннях, але й в жорсткості, що в подальшому перетворило баскетбол на битву. Як кажуть – перемога за будь-яку ціну. Для гравця БК «Кремінь» Олександра Неруша ця ціна могла стати  дуже високою, адже йому від суперників дісталося найбільше.

Першу чверть Харків впевнено виграв, а кременчужани налаштовувалися на боротьбу занадто довго. Друга частина першої половини кращою для кременчужан не стала. У господарів був дуже низький показник результативності, а «Харківські соколи» явно виправили приціл і щоразу точно кидали як з середньої, так і дальньої дистанції. На велику перерву Харків пішов за переваги у «+10» і «Кременю» варто було кардинально змінювати ситуацію.

Характер протистояння позначився на кількості персональних фолів для гравців. Під кінець зустрічі команди залишалися без ключових виконавців, які йшли з майданчику за 5 фолів. Це додавало грі нервовості та підвищеної емоційності.

У четвертій чверті «Кремінь» вперше вийшов вперед завдяки ефективному данку капітана Богдана Байди – 70:69. Проте Харків ситуацію виправив і на останніх секундах основного часу передбачити переможця було неможливо. 77:77 – саме такий рахунок був після завершення 4 чверті – овертайм.

Старт у ньому краще вдався гостям, які відірвалися на 4 очки, а «Кремінь» героїчно намагався виправляти власні помилки, до того ж гра все більше загострювалася і суддям було непросто тримати ситуацію під контролем. За кілька секунд до завершення овертайму «Кремінь» врятував Олександр Неруш, який неймовірним триочковим вирівняв ситуацію – 89:89. Другий овертайм! Такого український баскетбол не бачив давно.

Його команди розпочали та продовжили без декількох гравців, які залишили майданчик за 5 фолів. Господарі грали без Олександра Рихлюка, Івана Тимощука, Олексія Чигринова. Змушений був піти з майданчика і Олександр Неруш, якого все ж вивели з «ладу» завдавши удару ліктем. Проте «Кремінь» з молодими Антоном Михайленком та Антоном Постілом змогли довести справу до перемоги. Богдан Байда, Анатолій Челован, Аміль Хамзаєв додали необхідного досвіду у нервовій кінцівці. У підсумку перемога – 95:94 на користь кременчужан і вони залишаються в трійці лідерів.

У «Кременя» безумовним лідером був Олександр Неруш – 27 очок, 17 очок на рахунку Анатолія Челована, у Харкова 20 очок набрав Микита Базилєв.

Наступних вихідних «Кремінь» зіграє в гостях проти «Дніпра-2» (Дніпро).

Все по темі: БК  Кремінь  Харківські соколи