Безпека та якість: ринок регулярних автобусних перевезень буде лібералізовано

Норми спрямовані на покращення безпеки та якості перевезень, а також створення належних умов для людей з інвалідністю.

Вчора, 7 лютого на засіданні Уряду підтримали ініціативу Міністерства інфраструктури щодо лібералізації ринку регулярних автобусних перевезень.

За інформацією Урядового порталу, Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що дані зміни стосуються Порядку проведення конкурсу на регулярних автобусних маршрутах та Правил надання послуг на автомобільному транспорті. Норми в першу чергу будуть спрямовані на покрашення безпеки та якості перевезень, а також створення належних умов для людей з інвалідністю.

Зміни полягають у наступному:

  • запровадженні конкурсу на міжобласні автобусні маршрути за заявниць ким принципом;
  • запровадженні вимог щодо обов’язкової наявності на міських і приміських маршрутах автобусів пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю у кількості 35% до кінця 2019, а з 2020 року – 50%.

Перевагу на конкурсі надаватимуть перевізнику, який пропонує низькопольні автобуси, електробуси, автобуси з більшою категорією екологічності (Євро 3-Євро 6).

Крім того, змінами передбачено, що перевізнику, який працював на маршруті без порушень, надається право:

  • продовжити дозвіл ще на 5 років за умови інвестування в оновлення автопарку;
  • спрощення процедури проведення конкурсу на внутрішньообласні, приміські, міські автобусні маршрути за рахунок зменшення кількості документів, які подаються на участь у конкурсі та поступовий перехід на електронну систему подачі документів;
  • спрощення процедури відкриття нових автостанцій та врегулювання давно існуючої проблеми взаємовідносин перевізників та автостанцій.

«Це перший етап реформування галузі автомобільних пасажирських перевезень. На черзі зміни, які дадуть можливість адаптувати маршрутну мережу та мережу автостанцій до потреб громадян та створити загальнодоступний реєстр маршрутної мережі автобусних сполучень по всій Україні», – підкреслив очільник Міністерства.

 

 

Все по темі: автобусні перевезення  лібералізація  україна 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин