5 ознак нестачі магнію

Магній – макроелемент, що виконує в організмі велику кількість життєво важливих функцій. Він відповідає за регулювання ферментативних реакцій (у тому числі й тих, за яких утворюються ДНК), перенесення важливих іонів через клітинні мембрани, сприяє виробленню аденозинтрифосфату.

Магній необхідний для належного функціонування органів. Без нього організм людини вийде з-під контролю. Однак, незважаючи на біологічну важливість цього мінералу, середньостатистична людина відчуває серйозну нестачу магнію.

За даними Американської асоціації хіропрактики, приблизно
68-80% населення Сполучених Штатів страждає через магнієву недостатність – стан, який за відсутності лікування може призвести до розвитку серйозних захворювань, наприклад діабету другого типу і захворювання серцево-судинної системи. Тож людині важливо вміти розпізнавати попереджувальні сигнали, що свідчать про нестачу магнію.

П’ять описаних нижче проблем зі здоров’ям – це не весь список ознак, пов’язаних із магнієвою недостатністю, але на сьогоднішній день вони є найбільш поширеними.

Якщо ви регулярно зустрічаєтеся з описаними ознаками, подумайте про прийом магнієвої харчової добавки (за одночасного вживання більшої кількості багатою магнієм їжі, наприклад горіхів і листкових овочів). Та перевірте, чи допоможе це усунути вищезазначені проблеми зі здоров’ям.

Судоми м’язів

Недарма магній міститься в харчових добавках для поліпшення сну і використовується для полегшення пологів – цей макроелемент дозволяє м’язам людини розслаблятися.
Якщо магнію не вистачає, у людини з’являються проблеми з м’язами, наприклад судоми, посмикування і нервовий тик. У найнесприятливіших випадках такі симптоми можуть призвести до хронічного безсоння.

Аритмія серця

Низький рівень магнію в організмі негативно впливає і на серцеві м’язи людини. Згідно з дослідженням, опублікованим у німецькому журналі Wiener Medizinische Wochenschrift, магній допомагає забезпечувати регулярні скорочення м’язів серця.
Якщо людині не вистачає магнію, може виникнути серцева аритмія (нерегулярне серцебиття), що підвищує ризик серцевого нападу та інсульту.

Депресія і поганий настрій

Більше століття тому харчові добавки з магнієм лікарі виписували пацієнтам, що страждають від депресії. Сьогодні зв’язок між недостатнім вживанням магнію і поганим настроєм майже забутий, навіть незважаючи на те, що його підтверджують багато досліджень. Наприклад, у статті медичного журналу Pharmacological Reports за 2013 рік наголошується на тому, що харчові добавки з магнієм ефективні в боротьбі з депресією.

Дзвін у вухах

Tinitus – це неприємний стан, що характеризується постійним відчуттям шуму або дзвеніння у вухах. Іноді причиною цього стану є інфекція, проте його також може спровокувати нерегульоване вироблення глутамату – важливого нейромедіатора. Для нормалізації ситуації у такому випадку потрібен магній.

Камені в нирках

Дехто вважає, що причиною утворення каменів у нирках є надлишок кальцію. Однак поточні дослідження доводять, що нестача магнію відіграє таку ж, якщо не більш важливу, роль в утворенні каменів у нирках. Тож прийом харчових добавок із магнієм може допомогти вилікувати захворювання. Наприклад, під час дослідження, опублікованого в журналі The Journal of Urology, зафіксували зниження частоти утворення кальцієвих каменів у нирках у пацієнтів, що приймали гідроксид магнію. Таким чином, якщо ви страждаєте через камені у нирках, вживання більшої кількості магнію може допомогти вам у боротьбі з цим захворюванням.

У яких продуктах міститься магній?
Добова норма споживання магнію
Чоловіки: до 30 років – 400 мг, після 30 років – 420 мг.
Жінки: до 30 років – 310 мг, після 30 років – 320 мг.

Шоколад і какао-боби

Їсти потрібно не плитками. Кілька шматочків на день допоможуть поповнити запаси магнію. Шоколад повинен бути гіркий, із великим вмістом какао. 100 грамів какао-порошку забезпечать 414 мг магнію.

Горішки та насіння

Гарні для підтримки рівня магнію лісові горішки і мигдаль. За рахунок того, що в горіхах безліч корисних речовин, вони можуть стати прекрасним продуктом для перекуски, але теж у невеликій кількості.

Вміст магнію в горіхах і насінні (у 100 г продукту):

насіння кунжуту (350 мг);
кеш’ю (275 мг);
кедрові горіхи (232 мг);
мигдаль (230 мг);
фісташки (200 мг);
арахіс (185 мг);
фундук (171 мг);
насіння соняшнику (132 мг);
волоський горіх (120 мг);
бразильський горіх (400 мг).

Фрукти і сухофрукти

Зі шкіркою потрібно їсти яблука, персики, абрикоси та сливи. Саме у них під шкіркою ховається магній.

Цей макроелемент також присутній у фруктах, які потрібно очищати від шкірки, наприклад у бананах.

Вміст магнію у фруктах і сухофруктах:

фініки (85 мг);
хурма (56 мг);
чорнослив (44 мг);
родзинки (31 мг);
банани (27 мг).

Крупи

Магнію багато у гречці, вівсянці та ячній крупі. Вміст магнію у крупах:
ячна (150 мг);
гречана (255 мг);
вівсяна (137 мг);
пшоняна (132 мг).

Бобові продукти

Горох, квасоля і сочевиця повинні бути в раціоні кожного.

Вміст магнію в бобових:
зелений горох (105 мг);
квасоля (102 мг);
сочевиця (80 мг).

Овочі та зелень

У всіх овочевих культурах присутній магній, але в деяких його більше, наприклад, у капусті, помідорах, моркві.

Вміст магнію в зелені та овочах:
петрушка (85 мг);
шпинат (79 мг);
кріп (70 мг);
рукола (47 мг);
морква (38 мг);
часник (30 мг).

Все по темі: здоров`я  корисні поради  поради  харчування 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин