Умови реструктуризації іпотечних кредитів затвердив Фонд гарантування вкладів

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб затвердив умови реструктуризації заборгованості за іпотечними кредитами фізичних осіб перед банками, що ліквідуються.

Про це повідомляє Мінфін.

Як зазначається, положення, а також необхідні зміни до існуючих нормативних актів Фонду було затверджено рішенням виконавчої дирекції від 5 лютого 2018 року.

«Розроблені Фондом умови реструктуризації будуть єдині для всіх банків, що ліквідуються. Скористатися ними зможуть усі фізособи – клієнти банків, що ліквідуються, які мають заборгованість за кредитними договорами, виконання зобов’язань за якими забезпечено іпотекою», – заявили у Фонді.

Серед ключових моментів розробленої програми реструктуризації – перегляд черговості погашення кредитної заборгованості.

Так, на період реструктуризації, у першу чергу, відбуватиметься погашення основної суми кредиту, а процентна ставка встановлюється на рівні 0,01% річних, а комісійні винагороди – на рівні 1 грн.

Крім того, у разі дострокового погашення заборгованості не застосовуватимуться будь-які штрафні санкції.

При цьому, після укладення договору про реструктуризацію, позичальнику необхідно буде сплатити не менш, ніж 10 % від суми кредитної заборгованості (тіло + нараховані проценти+ нараховані комісії), розрахованої станом на дату звернення фізичної особи – боржника щодо реструктуризації.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин