У Кременчуці підвели підсумки діяльності медичної галузі за 2017 рік

 

Сьогодні у кременчуцькому госпіталі ветеранів війни керівник міського управління охорони здоров’я Дмитро Петращук звітував про діяльність галузі за минулий рік.

Дмитро Петращук почав з того, що рівно 40 років тому у актовій залі  госпіталю ветеранів війни  пройшла перша медична нарада міського відділу охорони здоров’я. Відтоді і медицина змінилася, і запити населення на її послуги.

Але спочатку про демографічну ситуацію. Після здобуття Україною незалежності, у Кременчуці було 237 тисяч  населення. За останніми статистичними даними, наразі воно складає 222 тисячі чоловік. І причина не лише в міграції людей, а й у тому, що смертність перевищувала народжуваність. Медицина відігравала в цьому не останню роль. І це загальнодержавна тенденція.

Останнім часом ситуацію вдалося стабілізувати. Смертність дещо зменшилася, а народжуваність збільшилася.

За рівнем захворюваності у Кременчуці лідирують хвороби органів дихального апарату. Вони займають приблизно чверть від усіх недугів. На другому місці – захворювання серцево-судинного апарату (18,6%). Звичайно усім цим людям надавалася медична допомога.

У 2017 році міські лікарні прийняли загалом понад 1,7 мільйона пацієнтів. Виходить, кожен кременчужанин 8 разів на рік звернувся до лікаря. А якщо взяти до уваги, що є люди, які взагалі не ходять до лікарні, то цей показник ще більший.

Це вимагає від сучасної медицини надання якіснішої допомоги. Для цього у місті розроблено програми, які фінансуються з міського бюджету і покладені зробити медицину доступнішою для населення. А саме – «Доступна аптека», завдяки чому хворим продають ліки за пільговими цінами. Згідно з програмою профілактики онкозахворювань, у 2018 році буде придбано для пологового момограф для виявлення ракових пухлин молочної залози. Для жінок ця послуга буде  безкоштовною. Програма «Стоп інфаркт» вже скорочує кількість захворювань кременчужан. У дитячій лікарні діє програма безкоштовного перебування постраждалої дитини у перший день. Аналогів програми пологових сертифікатів взагалі немає в Україні. І ними користуються не лише кременчужанки, а й породіллі з навколишніх регіонів.

За словами заступника міського голови з питань охорони здоров’я Ольги Усанової, мерія бере на себе зобов’язання кожного року реконструювати мінімум одне відділення однієї з лікарень, аби воно сучасним у повному розумінні.

 

 

 

Все по темі: галузь  медична  підсумки 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин