У Кременчуці відкрили новий кабінет, де наркоманам видаватимуть замінник наркотиків

Кабінет замісної підтримуючої терапії відкрили у лікарні «Придніпровській» по вулиці Леонова, 12.

Сьогодні на базі лікарні «Придніпровська» відкрито кабінет замісної підтримуючої терапії. Пацієнтами стануть наркозалежні кременчужани. Їм замість наркотиків видаватимуть метадон. Це синтетичний лікарський препарат з групи опіоїдів, вживається як анальгетик, а також при лікуванні наркотичної залежності.

Даний кабінет відкрито завдяки організаційній роботі благодійної організації «Світло надії» та фінансової підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Відкриття даного кабінету замісної підтримуючої терапії дасть можливість скоротити чергу, яка існує у наркодиспансері, аби отримати дану послугу. Там у черзі перебувають близько 30 наркоманів, які не можуть скористатися метадоновою програмою через брак бюджетного фінансування.

За словами керівника лікарні «Придніпровська» Віктора Скачка, у новому кабінеті на перших порах допомогу отримуватимуть 10 наркоманів. За ними вже зарезервована необхідна кількість препарату. Згодом коло пацієнтів може розширитися до 30 чолоівк.

Всього у Кременчуці офіційно 105 осіб потребують замісної підтримуючої терапії.

У Полтаві є клініка, де метадонове лікування можна отримати й на платній основі. Це коштує приблизно 1,5 тисячі гривень на місяць. У Кременчуці таких послуг немає.

Лікарем-наркологом до нового кабінету перейшов працювати з наркодиспансеру Ігор Погорєлов.  За його словами, таким методом можна вилікувати наркоманію, але все залежить від людини, від її бажання. За статистичними даними, виліковуються всього близько 10% наркозалежних. Але все одно, це зменшення криміногенної ситуації, оскільки пацієнти метадонової програми не шукають гроші на дозу, не тероризують близьких людей і не йдуть на злочини, аби будь-яким способом добути гроші на наркотики.

Крім того, у лікарні «Придніпровська» є кабінет довіри, де можна обстежитися на наявність ВІЛ інфекції. А у зоні ризику якраз і перебувають наркомани.

Все по темі: замісна  кабінет  наркомани  терапія 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин