Стоп! Суд «НЕ йде»

У 2018 році виповниться 4 роки, відколи було вбито мера Кременчука Олега Бабаєва та суддю Лободенка. І, незважаючи на те, що обидва вбивства об’єднані в одну справу, що суди вже йдуть не один рік, реальних строків поки немає. Немає навіть жодних фактичних рішень. Адже фігуранти справи, а саме обвинувачувані, затягують справу усілякими можливими засобами. Мабуть, метою є недопущення суду, та чи будуть так робити невинні?

Вбивство

Нагадаємо, що у 2014 році Кременчук був приголомшений двома замовними вбивствами. У лютому вбили суддю кременчуцького суду Олександра Лободенка, а у липні – мера Кременчука Олега Бабаєва. Сумнівів, що вбивства саме замовні, не було. Обох розстріляли, використаний під час вбивства транспорт (автівку) знайшли спаленою, згодом затримали і підозрюваних у скоєнні вбивств – І. Пасічного, І. Куника. Після їхніх свідчень до обвинувачених додали і затримали організатора О. Крижановського та замовника О. Мельника.
Слід зазначити, що саме після проведеної роботи правоохоронців та розгляду справ ці два епізоди поєднали в одну справу. Тобто були ґрунтовні, незаперечні докази того, що ці вбивства пов’язані між собою.

Суд іде

Нормальний судовий процес, на жаль, не відбувся і зараз не відбувається. Проблем було кілька. Наприклад, недоліки нашої судової системи і законодавства, яке дає змогу присяжним через певний проміжок часу скласти із себе повноваження – відмовитись бути присяжним. Тож виникає проблема пошуку нових присяжних та проведення суду фактично спочатку.
Так, ця справа на сьогодні є однією з найбільш затягнених. Її вже розглядали у Кобеляцькому суді, у Київському та у Жовтневому районних судах міста Полтави. Питання у формуванні колегії суддів та присяжних, адже звинувачений Олександр Мельник ще на початку процесу подав клопотання про розгляд справи колегією присяжних. За цей час було і відведення присяжних, і «звільнення» судді. Не було єдиного – можливості нормально проводити судові засідання. І тут одразу виникає запитання: кому це може бути вигідно?

Затягування суду

5-6 лютого в Полтавському районному суді відбулися два попередні слухання у справі. Її розглядає вже п’ята колегія після чергової територіальної зміни підсудності. Усе знову буде розпочато із самого початку. Звинувачені перебувають під вартою вже
3,5 роки, і судді постійно подовжують їм термін перебування під вартою. А тим часом саме захист тягне час.
Практично кожне судове засідання (попередні, 5-6 лютого, також не стали винятком) розпочинається з клопотання з боку захисту. Дивно, що всі вони однакові, а зачитують їх, щоразу витрачаючи на це по кілька годин, які можна було б використати для розгляду справи.
Цього разу всім знову довелось заслухати клопотання щодо перебування звинувачених під час судових засідань, не у «клітці», а поряд з адвокатом, про надання Мельнику довгострокового побачення з дружиною та синами, у необхідності обладнаного приміщення для приймання їжі та конференційного спілкування з адвокатами.
Слід ще раз підкреслити, що всі ці клопотання розглядали вже неодноразово, і рішення суду по них також були. І щоразу, щоб їх зачитати, витрачається той самий «дорогоцінний час», який невинні мали би змогу провести вже вдома, адже чим швидше буде розглянуто справи, тим швидше невинні будуть удома. Зараз же складається враження, що обвинувачені упевнені у тому, що рішення суду буде не на їхню користь, складається враження, що обвинувачені точно знають: вони – винні, й тому вони не хочуть розгляду справи по суті. Їхня мета – змінити форму перебування під арештом. Будь-яким шляхом вийти під домашній арешт, а далі… Далі можна лише здогадуватись та фантазувати на тему, чи залишаться підозрювані у країні або поїдуть геть.

Вплив на суддю

Ця справа відрізняється від інших ще й тим, що всі учасники справи – судді та присяжні – весь час знаходяться під інформаційним тиском. Маючи власні ЗМІ, обвинувачений Мельник отримує підтримку саме з них. У підконтрольних ЗМІ постійно виходять матеріали, в яких журналісти на свій розсуд дають оцінку та начебто аналізують докази у справі, при цьому не перевіряючи, перекручуючи і змінюючи все, як самі бажають. Такий інформаційний потік є шкідливим для суду і справи. І знову виникає запитання: а чи потрібно було би змінювати інформацію та намагатися всіма силами вплинути на суд, якщо ти не винен? Достатньо було би просто дати можливість спокійно та швидко розглянути справу. Саме так і діяли б ті, які знають, що вони невинні.

Євгенія Гамза

Все по темі: Мельник  Олег Бабаєв  суд 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин