Прощена неділя-2018: що можна і не можна робити

Сьогодні неділя, 18 лютого, – останній день Масляної, який також називають Прощеною неділю.

Цей день є останнім перед Великим постом, в який потрібно входити з чистою душею. Саме тому сьогодні прийнято просити вибачення у всіх, кого ви колись могли ненароком скривдити. Адже це допоможе зосередитися на духовному житті і очистити серце для зустрічі Великодня.

Прощена неділя також називають Тижнем сиропустной, так як саме в цей день, після заходу сонця, потрібно припинити вживання молочних і м’ясних продуктів.

Як правильно просити вибачення і які слова краще підібрати

У Прощену неділю всі люди просять один у одного вибачення за вільні і невільні образи і гріхи. На прохання про прощення “Прости мене, якщо зможеш!” прийнято відповідати “Господь простить, і я прощаю”.

Удень прийнято відправлятися на кладовищі і поминати покійних. Ближче до вечора люди збираються в церкві і вже на літургії просять вибачення один у одного. Після цього необхідно збиратися всім за великим столом, ще раз просити вибачення і йти спати.

Також існує традиція в цей день ходити в лазню, щоб очистити думки і тіло.

Прощена неділя – що можна і що не потрібно робити

Прощена неділя є днем ​​духовного очищення і підготовки до Великого посту. Тому потрібно постаратися бути максимально щирим – якщо ви давно хотіли сказати близьким якісь слова, то це потрібно зробити саме сьогодні.

При цьому в Прощений день просять пробачення не тільки у живих, а й у покійних друзів і рідніх. Потрібно зробити це подумки, помолившись за упокій їхніх душ.

Також існує і безліч заборон в цей день. Зокрема:

відмовляти кому-небудь з тих, хто просить прощення – це великий гріх; думати про погане; вступати з ким-небудь в конфлікти, злитися, сваритися і обурюватися; займатися фізичною працею: зокрема, прибиратися і прати. Виняток – приготування їжі та догляд за домашніми тваринами; їсти м’ясо (в принципі, від м’ясних продуктів слід ще в перший день Масляної), а також напиватися.

Все по темі: піст  пробачення  Прощена неділя  свято 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин