По сьогоднішній погоді визначали, яким буде березень

Цього дня вшановується пам’ять преподобного Прохора Печерського. У народі святого називали Прохір-Зимоох і казали: “До Прохора стара охала: “Ой, студено!” , а прийшов Прохір та Влас: “Невже скоро весна у нас?”.

Наші предки у цей час вже починали активно готуватися до весни. Це було свято робочої худоби. Тому цього дня святили воду і кропили нею тварин, щоб захистити від хвороб. За місяць-півтора корів виганяли пастися.

Ще у народі говорили: “Зима побачила Прохора і голосно заохала”. У той же час зими ще остерігалися і просили: “Лютуй, лютий не лютуй, а на весну брів не хмур”. Втім, мороз, на думку людей, і сам розумів, що панувати йому залишалося недовго: “На Прохора і зима заохає, а лютий лютує, але весну чує”.

Прикмети

1. Якщо з 23 по 28 лютого дні будуть морозними, то березень буде дуже теплим.

2. Якщо 23 лютого почати лікувати серйозну хворобу, то можна розраховувати на сприятливий результат.

3. Не можна в цей день їсти раків – бо можна захворіти.

23 лютого обов’язково молилися, щоб отримати захист від загибелі без покаяння – це було найстрашнішою смертю для християнина, оскільки тільки душа, яка покаялася, може потрапити в рай, пише РБК-Україна.

У народі помітили, якщо 23, 24, 25 лютого є іній на деревах, то буде дощ на Мокія Мокрого (24 травня), а це означає, що все літо буде “мокрим”, дощовим.

Харківський бабак Тимко ІІІ передбачив, що зима скоро закінчиться, а весна буде теплою. Народний синоптик Леонід Гобань спростував його прогноз. За його словами, потеплішає тільки до кінця березня. Перша семиденка березня буде морозною: з 1 по 4 березня температура буде коливатися в районі мінус 6-8 в денний час, в нічний час — до мінус 12. Із 4 березня морози трохи ослабнуть, але 3-4 березня в Центральній частині України очікується сніг. Із 10-19 березня трохи потеплішає до плюс 3-4, а 13-16 березня в Україну прийдуть дощі. До 20-22 березня стовпчик термометра знову піде вниз, і вдень буде всього 2-3 градуси тепла, вночі — мороз.

Все по темі: погода 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин