Інфекція чи отруєння?

Увесь тиждень Кременчук говорить про масове отруєння дітей, яке сталося у гімназії №6. Ходили чутки про те, що у навчальному закладі отруїлося більше півтисячі осіб. Саму гімназію закрили на тиждень. Що ж сталося насправді – намагався розібратися «Вісник».

Хронологія подій

У середу, 14 лютого, в місті сталося щось схоже на масове отруєння дітей. Після того, як учні повернулися після уроків додому, ввечері їм стало зле. Того ж дня до лікарів звернулись батьки кількох дітей, які навчаються у гімназії №6. У дітей спостерігали такі симптоми: коліка, біль у шлунку та животі, розлад шлунка, діарея, нудота та блювання, різке підвищення температури, дехто говорив навіть про судоми. До лікарні доставили 2-х дітей для надання медичної допомоги.

15 лютого до лікарні потрапили ще двоє дітей зі схожими симптомами. Головний лікар Кременчуцької дитячої лікарні Лариса Носенко запевнила всіх, що у разі потрапляння до них великої кількості дітей лікарняний заклад має можливість надати всім необхідну допомогу.

Станом на четвер у лікарні перебували 4 дитини. Попередній діагноз «гастроентероколіт». Однак, за словами фахівців, точний діагноз у подібних ситуаціях можна ставити лише після отримання результатів усіх бактеріологічних досліджень. Ще десятеро з подібними ознаками перебували вдома, під наглядом лікарів.

Цього ж дня, 15 лютого, до Держпродспоживслужби надійшла заява від керівника департаменту освіти Геннадія Москалика про проведення позапланового санітарного обстеження у гімназії №6. У міськвиконкомі провели міську протиепідемічну комісію, яка розглянула питання щодо захворюваності дітей.

До навчального закладу одразу направили фахівців, які провели попередній огляд харчоблоку, обладнання, закладу, документації по харчоблоку, санітарних книжок та інших необхідних документів як стосовно працівників кухні, так і постачання продуктів харчування – недоліки було виявлено.

Представники лабораторії провели збір матеріалу для аналізів. Як у дітей, які погано почувалися, контактних дітей, так і у працівників харчоблоку.

16 лютого до школи не прийшло більше 60 відсотків учнів. Ще одна дитина, яка навчається у гімназії №6, потрапила до лікарні. Стан тих, хто опинився у медзакладі в попередні дні, було стабілізовано – він задовільний.

У гімназії продовжували працювати фахівці, відбирали матеріал на аналізи тощо.

У вихідні представники міських лабораторій і обласні фахівці узяли в навчальному закладі забори води, а також у харчоблоку, провели кількаразову повну дезінфекцію гімназії.

Також у вихідні, після отримання міськвиконкомом листа від Держпродспоживслужби, провели позапланову протиепідемічну комісію, під час якої Дмитро Петращук, керівник міського відділу охорони здоров’я, надав інформацію присутнім та було прийнято рішення про введення карантину в гімназії.

«Карантин пропонується ввести до з’ясування причини зараження, щоб захистити дітей. Станом на 18 лютого всього було госпіталізовано 5 осіб, двох у суботу, 17 лютого, вже виписали з лікарні. Взято 32 проби для бакпосіву. І після отримання всіх остаточних і повних результатів ми надамо повну інформацію стосовно цього інциденту», – зазначив Дмитро Петращук.

 

Загальна кількість дітей, що навчаються у КНВК №6 – 845.
12.02 у школі відсутні – 152 дитини
13.02 у школі відсутні – 151 дитини
14.02 у школі відсутні – 154 дитини
15.02 у школі відсутні – 361 дитини
16.02 у школі відсутні – 528 дитини (62% від загальної кількості)

Із 528 – 180 ГРВІ та ГРИП;
267 за іншими причинами (пов’язаними зі станом дитини);
інші через рішення батьків.

 

Думка батьків

Геннадій, батько учениці 2-А класу:

– 14-го числа, близько 8-ї години вечора, дитині стало дуже погано. Біль у шлунку, блювання, температура підвищилася до 38 градусів. Ми одразу зробили розчин мар ганцю, промили дочці шлунок і дали препарати. До ранку вона вже почувалась набагато краще. Ми із самого ранку викликали лікаря, однак прийшов він до нас лише близько 16:00. До цього ми вже встигли самостійно здати аналізи дитини. На сьогодні результати нам ще не надали. Хочу сказати, що у нашому класі є вайбер-чат, і того вечора, 14 лютого, одразу 9 батьків писали про важкий стан дитини. Один учень із нашого класу потрапив до лікарні.
Наша донька не купувала щось у буфеті, однак, як й інші діти, їла у їдальні. За її словами, їх годували чимось м’ясним, поганого запаху від їжі не було.

Думка фахівця

Лариса Коровіна, завідувачка відділенням профілактики інфекційних захворювань Кременчуцького міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України»:

– Те, що відбулось у навчальному закладі, було схоже на спалах гастроентероколіту. Однак це попереднє враження. Фактично можна говорити лише після отримання всіх результатів аналізів. Проводиться диференційна діагностика між кишковими та вірусними інфекціями. І подібні аналізи проводять усім, а не лише учням шостої гімназії.
Хочу підкреслити, що симптоматика є як у тих дітей, які їли в їдальні, так і у тих, хто не відвідує шкільну їдальню. Постраждалі різного віку: як молодшої, так і старшої школи.
Не можна, отримавши лише частину результатів, говорити про причини того, що сталося.

Думка депутатів

21 лютого було проведено позапланову депутатську комісію з питань освіти, молоді, культури, спорту, соціального захисту населення, розгляду питань, пов’язаних з АТО, охорони здоров’я, материнства та дитинства. Під час комісії депутати планували заслухати результати роботи фахівців щодо дослідження ситуації у КНВК №6. Однак доповідати було нікому. По-перше, з усіх членів протиепідемічної комісії був тільки представник Держпродспоживслужби. Та і самих депутатів – членів комісії з’явилося лише троє. Вони були обурені такою, на їхню думку, неувагою до здоров’я дітей та стану гімназії №6. А також зробили заяву про те, що, на їхню думку, представник Першої лікарні, який видає санітарні книжки, перевищує свої повноваження і користується ними задля власних інтересів, а не ретельно, сумлінно відповідає за видавання санітарних книжок тільки після повного, реального обстеження та здавання всіх аналізів.

Факти

У 2017 році, перед початком літнього таботу, в гімназії №6 перевіряли якість води.

Санітарно-технічний стан, згідно з довідкою Держпродспоживслужби, є задовільним.

Капітальний ремонт харчоблоку в гімназії №6 зробили у 2009 році.

Обідня зала вміщує 108 дітей.

У всіх 5-х працівників харчоблоку є санітарні книжки.

15 лютого одна працівниця харчоблоку була відсутня на робочому місці та мала лікарняний через погіршення здоров’я – дуже схожого на симптоматику дітей. 14 лютого вона була на робочому місці.

Все по темі: освіта  отруєння  школа 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин