Газовий рекет

Восени минулого року мешканці будинку №3 на вулиці Героїв Крут на Молодіжному були здивовані платіжками за комунальні послуги. Оплата за газ зросла, а у квитанціях було надруковане застереження: «Так, як неможливо було зняти показання загальнобудинкового лічильника, вам нараховано по середньому за три місяці».

Як з’ясували жителі вищезгаданого будинку, працівники «Кременчукгаз» зняли лічильник буцімто через несправність. Цікаво, що його встановили лише рік тому. На офіційному ж сайті підприємства зазначено, що інтервал періодичної повірки – встановлення придатності до застосування лічильників газу – становить 5 або 8 років, залежно від типу і виробника, що зазначено у паспорті приладу. Тобто термін експлуатації зовсім не свідчить про те, що лічильник міг вийти з ладу.

Але це не останній аргумент, який викликав нерозуміння у мешканців. Як би там не було, непередбачені ситуації бувають із будь-чим. Можливо, й трапився бракований лічильник, який встановив «Кременчукгаз». Та чому ж плату за користування газом вираховують не за нормою споживання, яка складає 3,3 кубометра газу на людину, а за середніми показниками попередніх трьох місяців? Тобто за серпень, вересень та жовтень. Виходячи з цього, оплата зросла приблизно на 50%. Якщо сім’я, яка складається з двох людей, за нормами споживання мала б заплатити за 6,6 кубометра газу, тобто близько 46 гривень, то за середніми показниками вийшло близько 10 кубів, які коштують майже 70 гривень.

«Винен» Кодекс газорозподільних систем

Утім, реальне споживання газу за відсутності лічильника було меншим, говорять мешканці будинку. Справа в тому, що у серпні не було гарячої води через профілактичні роботи, які проводив міськводоканал. Хоч-не-хоч, а воду доводилося підігрівати за допомогою газу. До того ж кінець літа та початок осені – це період консервації. Тож у цей час споживання газу зростає. Але ж потім зменшується, а платити доводиться, як і за пікових навантажень.

Однак і на це у «Кременчукгаз» знайшлася відповідь. Перший заступник голови правління – головний інженер підприємства Болеслав Грабовський на запитання «Вісника Кременчука» відповів, що такий порядок нарахування вартості газу на час зняття лічильника прописаний у «Кодексі газорозподільних систем», затвердженому постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2494.

У ньому, дійсно, зазначено, що за відсутності дублювального лічильника на місці демонтованого аналогічного засобу вимірювальної техніки обсяг спожитого природного газу розраховується за середньодобовими значеннями за попередні три аналогічні періоди. Тож підприємство не порушувало жодного закону і робило все як належить.

Так воно й так, але ж газівники, знявши лічильник, не поспішали його встановлювати аж три місяці…

Не поскандалиш – не буде роботи

Пам’ятаєте, як у місті почалася епопея зі встановлення загальнобудинкових газових лічильників? Газівники приїжджали і без згоди мешканців монтували прилади. Люди, не погоджуючись із таким свавіллям, виходили на вулицю і не давали це робити. Натомість «Кременчукгаз», аби мешканці стали зговірливими, почав застосовувати свій засіб тиску на них. До сплати виставляти граничний об’єм користування газу – 9,8 кубометра на людину замість 3,3 куба за нормою. Дехто з кременчужан звернувся до суду і добився оплати за нормою. А з 1 січня, згідно з новим законом, встановлення загальнобудинкових лічильників газу без згоди мешканців заборонено. Тепер державна стратегія полягає винятково у встановленні індивідуальних лічильників. Виходить, люди, заперечуючи проти дій «Кременчукгаз», мали рацію і постраждали ні за що.

Але повернемося до будинку №3 на вулиці Героїв Крут. Те, що загальнобудинковий лічильник ремонтували аж 3 місяці, просто обурило людей. Оскільки за середніми показниками попередніх трьох місяців вони мали переплачувати все більше і більше. Тож один із мешканців вирушив на підприємство розібратися у ситуації. Він жорстко поговорив зі співробітниками «Кременчукгаз» – і сталося диво. Наступного дня, 23 січня, приїхали газівники і встановили лічильник. Виходить, якби їх не підштовхнули, вони б і далі тягнули зі встановленням загального приладу обліку. Люди і надалі продовжували б переплачувати. Це все нагадує такий собі рекет на законних підставах.

На офіційному сайті «Кременчукгаз» ми не знайшли термін, якого повинне дотримуватися підприємство під час ремонту лічильника. А ось на сайті «Полтавагаз» зазначено, що планова періодична повірка лічильників газу, їхнє технічне обслуговування та пов’язаний із такою повіркою ремонт здійснюються у двомісячний термін.

Олександр Кальченко: «Зі споживачами газу не завжди вчиняють порядно».

Депутат міськради Олександр Кальченко вищезгадану ситуацію прокоментував таким чином:

– Проблема зіпсованого лічильника – це суто проблема «Кременчукгаз». Підприємство повинно мати обмінний фонд і встановлювати резервний лічильник, а не нараховувати плату за попередні три місяці, коли було завищене споживання. Жодної провини мешканців будинку в тому, що зламався лічильник, немає. А виходить, що саме їх покарали за це. Мені потрібна заява мешканців, на підставі якої я зроблю депутатське звернення, і потім ми будемо розмовляти з міськгазом. Вони вже будуть виправдовуватися на сесії міськради.

На мій погляд, підприємство не завжди порядно вчиняє зі своїми споживачами. Так само, як і вводити в експлуатацію загальнобудинкові лічильники газу після першого січня. Факт настання події після набуття чинності закону не є правомірним. Навіть якщо є виправдання тим, що документація вже давно підготовлена, на неї витратилися і таке інше. Та ви робіть, що хочете з тією документацією, а маніпулювати законом не потрібно.

Гроші були, а лічильники так і не встановили

Торік у місті ухвалили програму зі встановлення індивідуальних лічильників газу для інвалідів за рахунок бюджетних коштів. Пільговики з червня подали відповідні заяви. Газівники прийшли до них, аби виміряти усі дані, необхідні для монтажу приладів обліку. Для цього люди у деяких випадках повинні були вивільнити простір для робіт, знімати шафки тощо. І ось вийшов новий закон, згідно з яким заборонено фінансування встановлення лічильників із коштів місцевого бюджету. І тепер «Кременчукгаз» відповідає, що через таке нововведення лічильники інвалідам не монтуватимуть. За півроку не встановили, а тепер не можна. Ось така реальність, говорить Олександр Кальченко.

 

Все по темі: гроші  КП «Кременчукгаз» 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин