Дайджест податкових новин

Землі Кременчука та Кременчуцького району наповнили місцеві бюджети на 15  мільйонів гривень

З початку 2018 року землевласники та землекористувачі м.Кременчука та Кременчуцького району  перерахували до місцевих бюджетів 15 мільйонів 047 тисяч гривень плати за землю. «З них 1,5 мільйонів гривень  сплатили фізичні особи – власники чи користувачі земельних ділянок та 13,5 мільйонів гривень перерахували юридичні особи» – зазначає виконуючий обов’язки начальника Кременчуцької ОДПІ Андрій Якименко. Таким чином, цього року до місцевих бюджетів надійшло плати за землю на 20,5відсотків  або на 2,6 млн. грн. більше проти аналогічного періоду минулого року.

Андрій Якименко нагадує, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

 

За свою бізнес-діяльність спрощенці споатили до місцевої казни 12,5 млн.грн.

З почтаку 2018 року від представників малого та середнього підприємництва Кременчуцького регіону (м.Кременчук та Кременчуцький район) надійшло 12млн. 551 тис. гривень єдиного податку. Приріст надходжень у порівнянні до відповідного періоду минулого року склав майже 30 відсотків, або надійшло майже на 3 млн. грн. більше.

Із загальної суми надходжень значну питому вагу – 9,8млн. грн. становлять кошти, сплачені  фізичними особами – підприємцями. Юридичні особи – спрощенці III групи з початку року спрямували до бюджету 1,2 млн. грн. єдиного податку. Також суттєво поповнили скарбниці місцевих громад і спрощенці IV групи – сільськогосподарські товаровиробники – 1,5 млн. грн.

Нагадаємо, що станом на 01.01.2018 на умовах спрощеної системи оподаткування працюють  12606 суб’єктів господарювання м.Кременчука та Кременчуцького району( 11309 – фізичних осіб-підприємців та 1297 юридичних осіб).

 

Для платників земельного податку з фізичних осіб

Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII  “Про внесення змін до Податкового кодексу України  та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році” внесено зміни по земельному податку з фізичних осіб  в частині застосування пільги.

Відповідно пункту 281.2 статті 281 фізичні особи, які зазначені нижче,  звільняються  від сплати земельного податку не за одну земельну ділянку, а за всі земельні ділянки,  віднесені до однієї відповідної категорії земель в межах граничних норм.

Так, згідно пункту 281.1 статті 281 від сплати земельного податку звільняються:

– інваліди першої і другої групи;

– фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

– пенсіонери за віком;

– ветерани війни і особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

– фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії вищезазначених фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

 для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

 для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

 для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

 для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Якщо фізична особа, визначена у пункті 281.1 цієї статті, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання / зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

 

Допустили помилку в електронній декларації: як виправити

Суб’єкт електронного декларування (далі —  е-декларування) має право подати за власною ініціативою виправлену версію своєї е-декларації упродовж семи календарних днів після дня подання відповідної е-декларації (частина четверта ст. 45 Закону України від 14.10.2014 р. № 1700-VII). Для цього немає необхідності звертатися до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Наприклад, якщо е-декларація була подана 31 березня (у будь-який час доби), то у суб’єкта е-декларування є можливість подати виправлену е-декларацію до кінця дня 7 квітня (тобто до 00 год 00 хв 8 квітня). Для цього слід натиснути на кнопку «Подати виправлену декларацію», яка є видимою упродовж зазначеного строку у персональному електронному кабінеті суб’єкта е-декларування біля відповідної е-декларації.

При цьому суб’єкт е-декларування має право подати виправлену е-декларацію упродовж цього терміну лише один раз.

Якщо після закінчення семиденного строку або якщо виправлена е-декларація вже була подана упродовж зазначеного строку суб’єкт е-декларування виявив неповні чи неправильні відомості в поданій ним е-декларації (або у виправленій е-декларації), він повідомляє про це    Національне агентство з питань запобігання корупції через персональний електронний кабінет та подає виправлену е-декларацію згідно з рішенням уповноваженої особи Національного агентства з питань запобігання корупції. При цьому уповноважена особа визначає строк, який надається для подання такої виправленої е-декларації. Крім того, у разі притягнення суб’єкта е-декларування до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання е-декларації або в разі виявлення у ній недостовірних відомостей суб’єкт е-декларування зобов’язаний подати відповідну е-декларацію або виправлену е-декларацію з достовірними відомостями у строк, визначений уповноваженою особою Національного агентства з питань запобігання корупції. При цьому суб’єкт е-декларування повинен подати виправлену е-декларацію у разі виявлення у ній недостовірних відомостей, навіть якщо його не було притягнено до відповідальності за подання таких відомостей.

 

Дохід від оренди на користь спадкоємців: за якою ознакою відображати у формі №1ДФ

У разі смерті платника податку (за відсутності податкових зобов’язань як нерезидента згідно з Податковим кодексом) податок за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів. Відповідно до цього останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який припадає смерть такого платника податку (п. 162.3 ст. 162 Кодексу).

Якщо за договором оренди землі, у разі смерті платника податку — фізичної особи — орендодавця, не передбачено припинення такого договору, то юридична особа при нарахуванні (виплаті) спадкоємцям доходу від надання в оренду земельної частки (паю) утримує і сплачує до бюджету ПДФО та військовий збір.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), затвердженого наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4 (далі — Порядок), дохід від надання нерухомого майна (земельної частки (паю)) в оренду відображається податковим агентом — орендарем у тому податковому періоді, в якому він буде нарахований (виплачений) на користь спадкоємців за ознакою доходу «106».

Крім того, відповідно до пп. 3.11 п. 3 Порядку у рядку «Військовий збір» розділу II податкового розрахунку (форма № 1ДФ) загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу — платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.

 Кременчуцька ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області

 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин