Податки на майно-2018: кому і скільки платити

У Кременчуцькій об’єднаній державній податковій інспекції розповіли про особливості та зміни, які відбулися у «майнових» податках, що стосуються квартир, будинків, землі та автомобілів.

А саме:

Податок на нерухоме майно

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.

В 2018 році громадяни сплачують податок за 2017 рік.

Розрахунок податку здійснюється на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

В минулому році багато мешканців міста, які володіють в одиночку  3–4-кімнатними квартирами та будинками площею понад 120 кв. м, не отримали повідомлення про сплату податку на нерухомість. Яка ж причина?  Головна – реєстр, на підставі якого нараховується податок на нерухомість заповнюється  з 2003 року. Про квартири, як були у власності раніше та не проходили ніякої перереєстрації не відомо. Тому ми постійно запрошуємо жителів на проведення звірки.

Необхідно відмітити, що є багато сумлінних громадян, які приходять до податкової з документами, на підставі яких ми робимо наповнення бази платників, але проблема с Реєстром нерухомістю дійсно існує.

На даний час ми робимо те, що в наших силах – проводимо роз’яснювальну роботу. З минулого місяця заклик про необхідність завітати до податкової для проведення звірки по податку на нерухоме майно з’явилося у квитанціях Єдиної комунальної системи «ВАС».

Вважаємо, що і за результатами нашої сьогоднішньої зустрічі, ще більше громадян дізнаються про необхідність проведення звірки з податковою та не будуть «переховуватися» від Списків платників податку на нерухоме майно.

СКІЛЬКИ Ж ПЛАТИТИ:         

Податковим кодексом визначено пільгові площі (податок сплачується тільки за понад пільгову площу): для квартир – 60 кв.м., для будинків – 120кв.м., для власників одночасно квартир та будинків – 180 кв.м.

Рішенням  Кременчуцької міської ради від 31 січня 2017 року встановлено такі ставки:

– для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб становить – 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 кв.м. бази оподаткування (понад пільгову площу).

3200грн. х 0,5% = 16,00грн.

– для об’єктів нежитлової нерухомості за 1 кв.м. – 0,15% розміру мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2017.

 3200грн. х 0,15% = 4,80грн.

За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів “а” – “г” цього підпункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

        + 25 000 грн., якщо квартира більше за 300 кв.м.,

                       або будинок більший за 500 кв.м.

Хто є платником у разі перебування об’єктів нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб

 Ст.266 ПКУ визначено, що в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, платником податку є:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб – кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі – одна з таких осіб – власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі –  кожна з цих осіб за належну їй частку.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами до 1 липня за попередній рік.

Податок на нерухоме майно фізичними особами сплачується за протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Нове. У Податковому кодексі з цього року визначено (ст. 266):

«У разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, встановлені підпунктом 266.7.2 пункту 266.7 цієї статті, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.

Податкове зобов’язання з цього податку може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 статті 102 цього Кодексу.

Земельний податок

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами до 1 липня за поточний рік.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Транспортний податок

У 2018 році  оподатковуються автомобілі, ринкова вартість яких перевищує 1 млн. 396 тисяч 125 гривень.

Так, об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

з 01.01.2018   мінімальна заробітна плата –  3723,00грн.

3723 х 375  =1 396 125 гривень

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

З переліком об’єктів оподаткування можна ознайомитись офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі  25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Все по темі: Земля  майно  ОДПІ  податок  транспорт 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин