Лікарня «Кременчуцька»: що лікувати і чи треба за це платити

«Зняття» з інфаркту, імплантація тазостегнових суглобів, операції на сонній артерії та пластичні операції, нові методики з оперування виправлення плоскостопості у Кременчуці. А у перспективі – поява кардіологічного центру і трансплантація нирок. Питання благодійних внесків та довіри кременчужан. Про це та інше «Вісник» дізнавався у головного лікаря лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька».

Комунальне некомерційне медичне підприємство «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» з’явилося завдяки медичній реформі в Україні. У 2017 році її створили на базі колишньої 3-ї міської лікарні, яку об’єднали з 4-ю, що на Молодіжному. У ній надають усі послуги інтенсивного лікування – з кардіології, неврології, хірургії, є інфекційне відділення. Це так звана лікарня інтенсивного лікування 2-го рівня – тобто людині, яку доставили каретою «швидкої», тут нададуть будь-яку допомогу. На базі колишньої 3-ї лікарні, як і раніше, приймають вузькопрофільні спеціалісти. Колишня 4-а лікарня у її межах діє як консультативно-діагностичний центр.

Лікарня «Кременчуцька» у межах медреформи стає центром госпітального округу Південний. І в подальшому буде обслуговувати не лише мешканців Кременчука, а й Козельщинського, Глобинського, Кобеляцького районів та міста Горішні Плавні. Тобто загалом ще близько 424 тисячі населення. Уже зараз поступово ці райони переходять на її обслуговування. Тож у 2017 році значно зросла кількість пацієнтів, які звернулися як за плановою, так і за ургентною (терміновою) медичною допомогою до цієї лікарні. А саме:

Травматологія
2017 рік – 940 операцій
2016 рік – 692 операції

Хірургія
2017 рік – 1685 операцій
2016 рік – 1563 операції

Нейрохірургія
2017 рік – 535 (із них 215 – операції на судинах (183 – планові, 32 – ургентні), 22 операційні втручання
лор-лікарем і 116 – спеціалістом щелепно-лицьової хірургії)

Кардіологія
2017 рік – надано допомогу понад 1500 пацієнтам
2016 рік – надано допомогу 1266 пацієнтам

Програма «Стоп Інфаркт»
2017 рік – 143 коронографії  та 107 стентувань

 

За минулий рік збільшився і штат фахівців лікарні. Серед них:

Олександр Коваленко – оперуючий хірург, замдиректора по хірургії, працював у Центральній районній лікарні; робить акцент на ендоскопічній хірургії, крім оперування холециститів, займається розвитком лапароскопічного лікування апендицитів та гриж у плановому та ургентному порядку.

Ксенія Шулепова – УЗД-фахівець, працює у лікувально-діагностичному центрі на Молодіжному; займається УЗД-діагностуванням; пройшла стажування у Полтаві та Києві.
Денис Пашаєв – УЗД-фахівець, який також займається УЗД-діагностуванням (лікарня на Павлова), акцент на судинах; оперуючий хірург.

Євген Мокієнко – щелепно-лицьовий хірург.

Надія Холодій – інтервенційний кардіолог; повністю забезпечує програму «Стоп Інфаркт»; працювала в Інституті кардіології імені академіка М. Д. Стражеска (м. Київ).

Програма «Стоп Інфаркт»

Програма «Стоп Інфаркт» почала діяти у лікарні «Кременчуцька» у квітні 2017 року. Вона розрахована на цілодобове надання допомоги пацієнтам із гострим коронарним синдромом. У рамках програми проводять стентування – імплантацію у судину людини з атеросклерозом «пружинки – домкрата», яка відновлює однаковий діаметр і прохідність у судині – як у здоровій. Роблять стентування під місцевим знеболенням. Уже через три години після нього людина може вставати.

Завдяки програмі виконують і коронографію. Тобто знаходять звуження у судинах, які можуть призвести до розвитку інфаркту. Таким чином людину «знімають» з інфаркту (Але якщо інфаркт ще не почав розвиватися).

«Стоп Інфаркт» фінансується з міського бюджету. Сума на кожного пацієнта може варіювати. Залежно від особливостей анатомії, віку, важкості стану. У 2018 році заплановано 300 стентувань і 300 коронографій. На них потрібно 6 мільйонів 900 тисяч гривень (у середньому на одного пацієнта, за минулорічними цінами, потрібно близько 25 тисяч гривень). Наразі міський бюджет виділив 3 мільйони гривень.

Імплантація тазостегнових суглобів і операції на стопі

Із кінця 2017 року в лікарні «Кременчуцька» почали оперувати тазостегнові суглоби. Із віком кістки стають крихкими – це дуже поширена проблема серед людей похилого віку. А подібної операції потребує одна людина на кожні 2000 населення.

Для того, щоб робити такі операції, кременчуцькі лікарі пройшли навчання у Харкові. І вже імплантують тазостегнові суглоби у Кременчуці.

«Це дуже хороший прогрес, потрібна річ у масштабах міста. Тому що пацієнти, які зіштовхнулися з цим, знають, що найближче місце, де робили подібні операції, – Полтава», – розповів головний лікар.

Крім того, є нові методики з проведення операцій на стопі. Це оперування шишок, мозолів, викривлення пальців, плоскостопості. Це все оперують у лікарні «Кременчуцька».

А ще у планах цього року – розвиток ПРП-терапії. Тобто лікування переломів, що повільно зростаються, деформуючих артрозів, периартритів за рахунок введення аутоплазми пацієнта. У Кременчуці цим більше ніхто не займається.

Видалення каменів, грижові патології

У 2017 році у лікарні «Кременчуцька» зробили 133 лапароскопічні холецистокомії. Так називається операція з видалення каменів із жовчного міхура. Із них 131 операція – планова.

«Стільки лапароскопічних операцій стосовно холециститу у Кременчуці не робить ніхто. Ми – приблизно на рівні Полтавської обласної лікарні», – продовжує розповідати головний лікар «Кременчуцької» Віктор Сичов.

Цього року у лікарні займатимуться розвитком лапароскопічного лікування апендициту та гриж. Робитиме їх замдиректора по хірургії Олександр Коваленко.

Гінекологія і проктологія

У лікарні при хірургічному відділенні майже повністю сформована гінекологічна служба. Тут ставлять за мету позбутися «човника» для жінок: пологовий будинок – 3-я лікарня – пологовий будинок. А також виконують ургенцію по швидкій допомозі, яка продовжує збільшуватися. Так, у 2017 році лікар Юрій Михайлець виконав 122 великі й 186 малих операцій. При цьому в 2016 році він усього провів 20 операцій. Через збільшення кількості звернень до роботи у лікарні також залучають гінекологів-сумісників.

Єдиний сертифікований проктолог, головний проктолог міста Галина Познякова також працює у лікарні «Кременчуцька». Так, у 2017 році вона проконсультувала 777 пацієнтів лише з однією нозологією. При цьому інші «найближчі» лікарні мають 140-360 таких пацієнтів за рік.

Встановлення кардіостимулятора і стентування артерій

Уперше у 2017 році на базі лікарні провели операцію зі встановлення кардіостимулятора. Відбулося це тому, що у «Кременчуцькій» є ангіограф. На цей рік заплановано розвиток даного напрямку.

Також уперше минулого року тут провели три стентування периферичних артерій. Пацієнтам стентували дві здухвинні артерії й поверхневі стегнові. І люди замість 7-12 днів, як це могло бути, мали можливість провести у лікарні лише 2 дні.

Загалом збільшення роботи кардіологічного відділення (це понад 1500 пацієнтів у 2017 році) головний лікар пов’язує з тим, що «Кременчуцька» стає центральною лікарнею госпітального округу.

На жаль, не можна уникнути того, що люди у відділенні помирають. «Зараз показники вищі, але є відсоткове співвідношення, от у ньому показники менші. В 2016 році була смертність 5,52%, а у 2017 році – 5,36%. Тобто, у відсотках показники зменшилися, але я ніколи не спираюся на це, бо це конкретні життя, конкретні люди. У кількісному співвідношенні смертей, звісно, стало трохи більше», – пояснює Віктор Сичов. Серед пацієнтів, які померли від інфаркту (їх було 56 чоловік), 31 пацієнт – це до добова смертність. Тобто пацієнти, які провели у лікарні годину, дві, максимум добу. Із 56 пацієнтів 38 померли від кардіогенного шоку, яких «швидка» доправила до лікарні вже у передсмертному стані.

11 людей померли від розриву міокарда, коли смерть настає миттєво.

Судинна нейрохірургія

Лікарня «Кременчуцька» повністю взяла на себе ургентно-судинну хірургію. Для цього вона повністю забезпечена фахівцями та обладнанням. Тут працює судинний хірург Віталій Пічка. Минулого року він виконав вісім операцій на сонних артеріях – видаляв бляшки і тромби. «Бляшки або тромбози сонних артерій – це інсульти, транзиторно-ішемічні атаки («шуми у голові»). Це не лікується таблетками чи фізіотерапевтичними методами. Ми можемо робити це тут», – розповів Віктор Сичов.

Також Віталій Пічка робить реконструктивні операції на аорті, на артеріях нижніх і верхніх кінцівок. Головний лікар пояснив роботу Віталія Пічки «Віснику» наочно. Показав фото з тромбом, який судинний хірург дістав із ноги 82-річної пацієнтки. Якби не ця операція, жінці довелося б ампутувати ногу. І невідомо, чи пережила б вона цю операцію.

У «Кременчуцькій» також працює судинний УЗД-фахівець, якого «переманили» зі Світловодська. Є комп’ютерна томографія, ангіограф.

Різні види анестезії

Різні види анестезії – це нововведення у відділенні реанімації. Кількість пацієнтів у ньому, як і в інших відділеннях, збільшується. А саме, 748 пацієнтів – у 2017 році проти 613 – у 2016-му. Віктор Сичов пояснює це тим, що більше людей почали їхати з районів.

Реанімаційне відділення залишається дотаційним. Є пацієнти, які одужали за рахунок витратних матеріалів лікарні.

Пластична хірургія

Пластичні операції у лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» робить київський пластичний хірург Олег Ткач. «Я не бачу нічого поганого в тому, коли люди в усіх професіях запрошують тих, кому довіряють», – розповідає головний лікар. Олег Ткач – лікар приватної клініки, який упродовж 14 років робить лише пластичні, естетичні операції, кандидат медичних наук. Оперує все, що стосується його сфери. «У когось це післяопераційні рубці. У когось – травми. Хтось просто не задоволений своїм зовнішнім виглядом», – пояснює Віктор Сичов.

Усі деталі та взагалі необхідність пластичної операції пацієнти обговорюють із хірургом під час консультації. Записуватися на неї потрібно завчасно у лікарні «Кременчуцька». Їхати до столиці не потрібно. Як і витрачати кошти на дорогу в інше місто, оренду житла для друзів та рідних, які захочуть підтримати.

Серед клієнтів на пластику в лікарні «Кременчуцька» наразі жінки. Хоча, за словами лікаря, чоловіки також можуть записуватися на консультацію.

Трансплантація нирок

Сотні кременчужан страждають через проблеми з нирками. У Кременчуцькій другій міській лікарні діє відділення гемодіалізу, де проводять процедури хворим із гострою і хронічною нирковою недостатністю. Проте це лише тимчасово полегшує їхнє життя.

Наразі з Інститутом Шалімова досягнуто усної домовленості, «що якщо є діалізний центр, є певна кількість пацієнтів, які потребують цього, і ми є лікарнею швидкої допомоги – закладом, який у всьому світі стоїть на передовій трансплантології, можна поєднати це в єдине ціле і надавати допомогу пацієнтам міста», пояснює Віктор Сичов.

ЛОР-патології  і щелепно-лицьова хірургія

У лікарні «Кременчуцька» ЛОР-патологію наразі оперує Наталія Мироненко. Це фахівець вищої категорії, кандидат наук, яка вимушено переїхала з Донецька. Там працювала у відділенні пластичної і реконструктивної хірургії голови і шиї ДУ «Інститут невідкладної і відновної хірургії імені В. К. Гусака» Академії Медичних Наук України.

Також у лікарні з’явився щелепно-лицьовий хірург. За минулий рік він зробив 68 операцій.

Відділення спеціальної травми

«Зараз у нас розробляють проектну документацію. Дуже сподіваємося, що цього року на нашій базі відкриють так зване відділення спеціальної травми», – розповідає головний лікар Віктор Сичов. І відділення нейрохірургії буде займатися тим, чим воно має займатися: проблемами головного, спинного мозку з усіма можливими наслідками.

Поки ж ситуація інша. Лише за даними 2016 року, 5 із
10 нозологій, з якими потрапили пацієнти до нейрохірургії, не повинні лікуватися у стаціонарі. Наприклад, поверхнева травма волосистої або інших частин голови, остеохондроз хребта, забій коліна. Більшу частину таких пацієнтів «швидка» привозить у стані наркотичного або алкогольного сп’яніння, без свідомості або, навпаки, «буйних».

Є й інший фактор. Головний лікар демонструє тестовий варіант методичних рекомендацій МОЗ, затверджених
18 грудня 2017 року. Фінансові розрахунки у них значно відрізняються від даних нейрохірургічного відділення. А все тому, що термін перебування згаданих вище пацієнтів у відділенні 1,27 дня. Тобто сьогодні вони надходять, а завтра вже виписуються. «А це медикаменти, робота персоналу – нянечки, медсестри, лікарі, які займаються людьми, які десь випили, це ліжко-дні», – пояснює головний лікар.

Подібні відділення вже діють у лікарні швидкої допомоги у Києві та в інших великих містах.

Про рівень довіри

За усіх позитивних змін та нововведень головний лікар відзначає низький рівень довіри кременчужан до лікарів. Наприклад, із 1052 пацієнтів, які були на консультативному прийомі із судинної хірургії у 2017-му: 141 – кременчужанин, 257 – мешканці області,
654 – жителі інших областей. Тобто рівень довіри кременчужан – 10%. За словами головного лікаря, з того, що він бачить, чує, читає, довіра до лікарні втрачена ще з 90-х років.

«На сьогоднішній день ми відновлюємо довіру, показуємо свої результати. Для нас суспільна думка важлива, тому що це фон, за якого люди приходять до нас лікуватися», – розповідає Віктор Сичов.

Наразі у лікарні розробляють свій сайт, де можна буде дізнаватися про її можливості. А це поява нових спеціалістів, придбання нового обладнання – те, що раніше було «привілеєм» приватних клінік.

Не так давно лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» отримала обладнання від Світового банку – УЗД-апарати, холтери, добовий монітор тиску. Діагностування та лікування на цьому обладнанні проводиться повністю безкоштовно лише за направленням сімейного лікаря. За рахунок міськбюджету у «Кременчуцькій» з’явився відеогастроскоп (стійка) та до кінця 2018 року з’явиться колоноскоп.

Також цьогоріч запланований капремонт боксів першого поверху інфекційного відділення, яке входить до складу лікарні, вартістю 1 мільйон 300 тисяч гривень.

Продовжиться заміна вікон у будівлі за адресою: проспект Лесі Українки 80 – там, де знаходиться Діагностично-консультативний центр – 557 тисяч 685 гривень. Вартість цих робіт сплатять за допомогою державної субвенції.
Окрім того, у Кременчуці з’явиться приймально-діагностичне відділення з функцією надання невідкладної стаціонарної допомоги. Проект почнуть робити вже найближчим часом, на нього передбачено 1 мільйон 200 тисяч гривень.

Поява кардіоцентру

На цей рік заплановано будівництво і відкриття кардіохірургічного блоку на базі лікарні «Кременчуцька». Для цього готують матеріальну базу і персонал.
Три анестезіолога-реаніматолога, кардіолог-інтервенціоніст, операційна сестра вже пройшли стажування на базі Інституту серця. За словами Віктора Сичова, кременчуцькі фахівці продовжуватимуть їздити туди на стажування і надалі.

Проект створення кардіоцентру подали на розгляд для фінансування його за рахунок державного і місцевого бюджету.

Благодійні внески і платні послуги

Із серпня благодійні внески у лікарні «Кременчуцька» вносять через термінал. Діють вони на основі наказу МОЗ України №848 «Про благодійні внески» та на основі постанови Кабміну №1222. За прийом до вузького спеціаліста благодійний внесок становить 50 гривень. Це – якщо пацієнт прийшов самостійно. Якщо людина має направлення від сімейного лікаря – прийом у вузькопрофільного фахівця безкоштовний. «У такий спосіб ми відновлюємо ланцюг, який був зруйнований, між терапевтом і вузьким спеціалістом. Тобто, якщо болить ніс – не завжди треба йти до ЛОРа. Адже це може бути хвороба, якою займається і нейрохірург, і невролог, і офтальмолог, і щелепно-лицьовий хірург, і стоматолог», – пояснює головний лікар.

А також зазначає, що після введення благодійних внесків кількість звернень до вузьких спеціалістів стала приблизно на третину менша. Проте завдяки тим, хто їх сплачує, упродовж місяця лікарні вдається зібрати близько 6-10 тисяч гривень. За рахунок цих коштів за останні півроку провели ремонт лабораторії на Молодіжному, відремонтували одну кімнату. «На сьогодні ми закінчили ремонт на першому поверсі у лікарні на Молодіжному, поклавши плитку біля кабінету рентгенографії, де постійно лінолеум стирався. Тут, на Павлова, ми відремонтували підлітковий кабінет, який не ремонтувався 40 років. Зробили ремонт приміщення для провізорів у підвалі», – розповів Віктор Сичов під час звіту наприкінці січня.

Завдяки благодійним внескам і платним послугам у 2017 році замінювали труби і засувки, для лабораторії купували обладнання на прохання лаборантів, коагулометр – на Молодіжний, на Павлова – апарат для визначення електролітів. Встановили влітку в кабінетах УЗД, де є нові апарати, кондиціонери. Звіти про витрачені кошти є на дошках оголошень у лікарні на Молодіжному і на Павлова.

Також у лікарні повністю відійшли від системи талонів до вузьких спеціалістів. Записатися тепер можна на прийом, зателефонувавши на мобільний чи міський номер телефону: +38 (05366) 53364, 097-45-00-333; 096-132-71-62.

 

Все по темі: лікарі  медицина  Сичов 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин