На Полтавщині впроваджують фінську модель освіти

У лютому освітній рух EdCamp Ukraine і фінська освітня компанія Lumo Education провели в Україні експеримент “Змінитися за 7 днів”. Як повідомили організатори, перемогла школа в селі Трудолюб Полтавської області. Заявки на участь організатори отримали від кожної 25-ї школи в Україні, всього – 673.

Фінська експертна група працювала в школі на Полтавщині тиждень, а в останній день разом з вчителькою, яка подавала заявку, Валентиною Федорякою і командою EdCamp Ukraine зустрілися з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич, адже ця ініціатива передує спільному міжурядової україно-фінському проекту в сфері освіти.

Весь тиждень фінські педагоги навчали українських колег методиці співвикладання – проведення спільних уроків з різних дисциплін декількома вчителями одночасно. За словами фінів, українські вчителі відразу розібралися в новій методиці і вже готові застосовувати її на практиці. Українські діти готові до неї тим більше.

“Найголовніше, що я побачила у фінських колег, – щиру повагу до дитини, ставлення до учнів як до дорослих. Їх величезний досвід учителювання заснований на дітоцентризму. Вони не говорять дитині:” Ось так правильно, а ти робиш неправильно “. Еса підійшов до дівчинки і сказав: “Добре. Ти знаєш, я теж колись так думав, але виявилося, що насправді це не так “, – зазначила вчителька математики Валентина Федоряка.

Співвикладання, або Сo-Teaching, – це ведення інтегрованих уроків декількома педагогами разом. Цю методику фінські колеги показали українським в дії і розібрали в теорії. Важливо, що співвикладання – не тільки заняття, які педагоги проводять разом, але і підготовка до них, спільна розробка планів уроків, їх аналіз тощо.

В останній день проекту учасники та учасниці зустрілися Гриневич, яка хоче застосувати досвід експерименту в рамках великого міжурядового україно-фінського проекту – він повинен початися в цьому році.

Все по темі: модель  освіти  фінська 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин