Задекларувати доходи

Сьогодні у кременчужан виникає безліч запитань щодо декларування своїх доходів. Куди звертатись громадянам, які документи необхідні, які терміни – про усе це розповів в. о. начальника Кременчуцької ОДПІ Андрій Якименко.

Строки подання декларації

В Україні триває кампанія декларування доходів, отриманих громадянами минулого року.

Ті, хто подає податкові декларації про майновий стан і доходи, відповідно до норм Податкового кодексу України, розподіляються на дві категорії:

– особи, які зобов’язані подавати річну декларацію (граничний термін – до 1 травня)

– особи, які мають право подати декларацію добровільно – на податкову знижку (граничний термін –
31 грудня).

Відмінності нинішнього декларування

Кампанія декларування у 2018 році має свої відмінності у порівнянні з попередніми роками. У новій декларації відбулись незначні зміни: в додатку до неї з’явився окремий розділ, в якому підприємці відображають інформацію щодо амортизаційних відрахувань.

Крім цього, суми ПДФО та військового збору з прощеного фізичній особі іпотечного кредиту можна буде сплачувати в розстрочку. Також за нульовою ставкою оподатковується спадщина, отримана від родичів не тільки першого ступеня споріднення, а й від другого, тобто від рідних братів, сестер, баби і діда.

Хто звільнений від декларування

Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи лише:

– від податкових агентів (які утримали податки під час нарахування (виплати) доходу;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування, у разі нотаріального посвідчення договорів, за якими був сплачений податок;

– у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку або з яких сплачено податок.

Хто зобов’язаний подати декларацію

Обов’язок декларування виникає у разі отримання таких доходів:

– від підприємницької діяльності,

– від провадження незалежної професійної діяльності;

– від здавання майна в оренду;

– спадок чи отримання в дарунок коштів, майна від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення;

– від продажу інвестиційних активів (продаж цінних паперів, корпоративних прав);

– іноземні доходи;

– доходи у вигляді додаткового блага (списання заборгованості),

– від продажу власної продукції тваринництва, якщо сукупно за рік сума перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати;

– від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена безпосередньо на земельних ділянках, наданих їй у розмірах більших, ніж встановлені Земельним кодексом України, та за умови реалізації такої продукції іншим людям;

– дохід від репетиторських послуг (підготовка дітей до школи, до вступу в навчальні заклади або до тестування, написання рефератів, контрольних, курсових чи дипломних робіт тощо);

– від надання послуг ведучих, музикантів, фото- та відеооператорів під час приватних урочистих чи розважальних заходів;

– від надання послуг ремонту або будівництва;

– від послуг ведення домашнього господарства, догляду за дітьми, хворими тощо;

– від послуг з перевезення громадян, вантажів (послуги «таксі») тощо.

Куди подавати декларацію

Декларацію громадяни подають до органу ДФС за місцем реєстрації. Можна зробити це особисто або завдяки уповноваженій на це особі. Можна надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання). Дозволено також за допомогою засобів електронного зв’язку в електронній формі, скориставшись електронним кабінетом платника податків на веб-порталі ДФС України. У цьому випадку слід дотримуватися вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Якщо необхідно, фахівці податкової нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію про отримані доходи. Консультації та бланки декларацій безкоштовні.

Податкова знижка

Упродовж 2017 року 2071 людина скористалася правом на отримання податкової знижки. З них понад 80% – за витратами, які пов’язані з оплатою вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти та за витратами на сплату внесків за договорами довгострокового страхування життя.

Громадянам, які заявили право на податкову знижку, з бюджету повернуто 1,8 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.

«Майнові» податки

Обчислення суми податку із житлової нерухомості здійснює контрольний орган за місцем реєстрації власника житлової нерухомості.

Минулого року багато мешканців міста, які одноосібно володіють 3-4-кімнатними квартирами та будинками площею понад 120 кв. м, не отримали повідомлення про сплату податку на нерухомість. Яка ж причина? Головна – реєстр, на підставі якого нараховується податок на нерухомість і який заповнюється з 2003 року. Про квартири, які були у власності раніше та не проходили жодної перереєстрації, невідомо. Тому податкова інспекція постійно запрошує жителів для звіряння.
Необхідно зазначити, що є багато сумлінних громадян, які приходять до податкової з документами, на підставі яких здійснюють наповнення бази платників.

Із минулого місяця заклик про необхідність завітати до податкової для звіряння за податком на нерухоме майно з’явився у квитанціях Єдиної комунальної системи ВАС.

У Кременчуці 27 мільйонерів, у Горішніх Плавнях – 6

Минулого року до Кременчуцької ОДПІ подали понад 12,3 тисячі податкових декларацій про майновий стан і доходи, одержані в 2016 році. Всього задекларовано доходу 541,5 мільйона гривень.

Податку на доходи фізичних осіб зібрано 16,4 мільйона гривень та 2,7 мільйона – військового збору.

У процесі аналізу з’ясувалося, що найактивніше громадяни декларували доходи від продажу сільськогосподарської продукції – більше 65% від загальної кількості поданих декларацій (до території обслуговування ОДПІ входять 3 сільськогосподарські райони – Глобинський, Кобеляцький та Козельщинський).

Друге місце посідають декларації з доходами у вигляді спадщини та отриманого у дарунок нерухомого майна.
Третє та четверте місця належать громадянам, які прозвітували про отримані доходи від здавання в оренду нерухомого майна та про доходи від продажу нерухомого або рухомого майна.

Необхідно відзначити факт декларування доходів, отриманих від надання репетиторських послуг. Раніше таких декларацій не було. Тож навіть незначна їхня кількість свідчить про підвищення податкової культури мешканців міста.

Доходи більше мільйона гривень зазначили у своїх деклараціях у Кременчуцькій ОДПІ 35 громадян
(27 мешканців Кременчука, 6 – із Горішніх Плавнів та 2 – із Глобиного).

Скільки платити

Податковий кодекс визначає пільгові площі (податок сплачується тільки за понад пільгову площу): для квартир – 60 кв. м, для будинків – 120 кв. м, для власників одночасно квартир та будинків – 180 кв. м.

Рішенням Кременчуцької міської ради від 31 січня 2017 року встановлено такі ставки:

– для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, становить 0,5% розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом на 1 січня звітного року, за 1 кв. м бази оподаткування (понад пільгову площу).

3200 грн х 0,5% = 16,00 грн

– для об’єктів нежитлової нерухомості за 1 кв. м – 0,15% розміру мінімальної заробітної плати станом на 1.01.2017.
3200 грн х 0,15% = 4,80 грн

За наявності у власності платника податку об’єкта житлової нерухомості, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

+ 25 000 грн, якщо квартира більше за 300 кв. м,
або будинок більший за 500 кв. м.

Сумісна власність

У разі перебування об’єктів нерухомості у спільній, частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, платником податку є:

а) якщо об’єкт нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб – кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений у натурі – одна з таких осіб – власників, визначена за їхньою згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі – кожна з цих осіб за належну їй частку.
Нарахування фізичним особам сум податку здійснюють контролюючі органи до 1 липня за попередній рік.
Податок на нерухоме майно фізичні особи сплачують упродовж 60 днів із дня вручення податкового повідомлення – рішення.

У Податковому кодексі з цього року визначено, що в разі якщо контролюючий орган не надіслав податкове повідомлення у встановлені строки, фізичні особи звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.

Земельний податок

Нараховують фізичним особам суми податку контролюючі органи до 1 липня за поточний рік.

Податок фізичні особи сплачують упродовж 60 днів із дня вручення податкового повідомлення – рішення.

Транспортний податок

У 2018 році оподатковуються автомобілі, ринкова вартість яких перевищує 1 мільйон 396 тисяч 125 гривень.

Так, об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

Із 01.01.2018 мінімальна заробітна плата – 3723,00 гривень.

3723 х 375 = 1 396 125 грн

Така вартість визначається, виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.
Із переліком об’єктів оподаткування можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Все по темі: гроші  декларація  доходи 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин