Рентген – не «катування»

Як часто можна робити рентгенобстеження, чому його може призначати лише лікар та навіщо потрібні спеціальні фіксатори – розповідає лікар-рентгенолог Кременчуцької міської дитячої лікарні Юлія Косян.

«Зробіть  нам знімок або фото», – з таким проханням дуже часто звертаються батьки наших пацієнтів приходячи до нас у кабінет. Тому сьогодні я хотіла б розповісти вам про такий метод дослідження як рентгенографія.

Рентгенографія це додатковий метод дослідження, що широко використовується у педіатрії та суміжних спеціальностях упродовж багатьох десятиліть. Але дане обстеження не є рутинним та має призначатися лише лікарем. Чому лікарем? Давайте розберемо детальніше. Припустимо у дитини кашель, підвищення температури тіла на протязі 1-2 днів і мама наполягає на знімку легень, то чому ж педіатр їй відмовляє? Є декілька причин: пройшов малий період хвороби для формування пневмонії, кашель може супроводжувати інші захворювання, такі як ГРВІ, ринофарингіт, трахеїт, бронхіт та інші. І в диференціації цих хвороб вам не допоможе «гугл», це зможе зробити лікар після огляду дитини. Тому приходьте до нас з направленням від лікаря й ми з задоволенням допоможемо вам одужати. Така сама ситуація й при травмуванні. Деякі батьки намагаються заощадити свій час й піти до травматолога вже зі знімком. Але саме травматолог має визначити необхідність даного обстеження, обсяг та проекції знімків. « А ви що не знаєте?», запитують  батьки « в нас же ось – нога!» Шановні батьки, ми знаємо і вміємо і щиро хочемо вам допомогти, але нога  – вона така довга, а опромінення можна мінімізувати  за допомогою попереднього огляду травматолога. Так чому б цього не зробити!

Тепер  щодо самого обстеження. Воно має свої особливості. Наприклад, маленьких дітей ми маємо замотувати у спеціальні фіксатори. Це не «катування та знущання» це необхідність для отримання якісного знімку. Також для кожного органу, частини тіла та захворювання є своя установка хворого, тому ми завжди наполягаємо саме на необхідному  та максимально інформативному «вкладанні» травмованої кінцівки чи дитини загалом. А ще ми завжди просимо мам роздягнути дитину. Це робиться для того, щоб жодна булавка, аплікація, кнопка та застібка не з’явилась на знімку. Тому йдучи на обстеження бажано вдягнути дитину у просту одежу з бавовняної тканини без металевих застібок та аплікацій й взяти з собою просту пелюшку.

Й останнє. Рентген  – це не фото! Інколи ми самі намагаючись заспокоїти дитину  кажемо: «Зараз сфотографуємо тебе з зайцем та й все!». Але ж ви не діти, ви відповідальні батьки й розумієте, що рентген це обстеження під час якого дитина отримує дозу опромінення, нехай мінімальну, не шкідливу, але дозу. Тому давайте  підходити до обстеження наших дітей відповідально й прислухатись до того що кажуть нам лікарі.

Все по темі: дитина  лікарня  обстеження  рентген 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин