На Полтавщині в опитуванні стосовно назви міжнародного аеропорту лідирує Іван Мазепа…

Вже місяць тривають публічні консультації з громадськістю щодо ймовірної назви розташованого під Полтавою аеропорту цивільної авіації. Таке опитування земляків ініціювали керівники обласної ради майже відразу після того, як було оприлюднене рішення Кабінету Міністрів про надання згаданому летовищу статусу міжнародного.

Зараз триває його реконструкція та оновлення. Водночас кожен охочий може через телефонну «есемеску» або електрону адресу на сайті обласної ради висловити свою думку стосовно доцільності присвоєння полтавському аеропорту того чи іншого імені. Було запропоновано проголосувати за п’ятірку  відомих митців слова і державних діячів – Миколу Гоголя, Івана Котляревського, Івана Мазепу, Симона Петлюру та Григорія Сковороду.

З цього списку тільки гетьман Іван Мазепа не є земляком полтавців, адже народився на Чернігівщині. Зрештою, саме під Полтавою він у 1709 році разом із союзником очолюваного ним козацького війська – шведським королем Карлом ХІІ – зазнав найбільшої у житті поразки… Та, попри все те,  за присвоєння згаданому летовищу імені Івана Мазепи проголосувало найбільше респондентів – – 1991. Друге і третє місця в опитуванні посідають письменники Микола Гоголь та Іван Котляревський (відповідно 1323 і 983 голоси). Водночас публічні консультації з громадськістю тривають, вони завершаться 31 березня цього року.

Все по темі: аеропорт  назва  Полтавщина 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин