Проблеми зі слухом: що робити?

Пояснення та рекомендації, пов’язані з вадами слуху, і зокрема дітей, дає міський дитячий позаштатний лікар-отоларинголог Кременчуцької міської дитячої лікарні Руслан Герман.

«Зниження слуху може бути частковим (приглухуватість) або повним (глухота). По дитячій лікарні, станом на 01.01.2018 р. на обліку з вадами слуху перебуває 85 дітей, із них: 57 дітей-інвалідів та 8 дітей з кохлеарними імплантати», – пояснює лікар-отоларинголог.

Діти – у спеціальні закладах

Вади слуху у дітей раннього віку можуть затримувати розвиток мови  і пізнавальних навичок. Порушення цього постулату внаслідок різних причин лише через декілька років призводить до суттєвого збільшення кількості соціально неадаптовані громадяни.

«У зв’язку з цим, в Україні на сьогодні існують цілі програми для медичної реабілітації дітей із вадами слуху. У дошкільні навчальні заклади для дітей із порушеннями слуху зараховуються діти віком від 2 років глухі та зі зниженим слухом (середня втрата слуху в мовному діапазоні від 30 до 80 децибел) при збереженому інтелекті. Для глухих дітей і для дітей зі зниженим слухом створюються окремі групи. Комплектування груп, як правило, здійснюється за віком дітей із урахуванням їх мовленнєвого розвитку. Дитина зі значними залишками слуху (без сформованого мовлення) у перший рік перебування у дошкільному навчальному закладі може відвідувати групу для глухих дітей із обов’язковою організацією з нею індивідуальної корекційно-відновлювальної роботи. Після цього психолого-медико-педагогічна консультація визначає можливість переведення її в групу для дітей зі зниженим слухом.

Дитина, яка внаслідок часткової втрати слуху має порушення мовлення, часткове або повністю збережене мовлення при втраті слуху, зараховується до дошкільного навчального закладу (групи) для дітей зі зниженим слухом.

Захворювання, які призводять до зниження чи втрати слуху, є однією із найсерйозніших медичних та соціальних проблем. Оскільки слуховий аналізатор є одним з найінформативніших щодо навколишнього світу, поряд із зоровим аналізатором, зниження слухової функції, не кажучи про її втрату, значно погіршує якість життя, порушуючи становище людини в суспільстві, обмежує її у виборі фаху та нерідко призводить до виключення із соціуму.

Будь-ласка, шановні батьки не зволікайте, якщо у вашої дитини виникла проблема зі слухом. Звертайтесь до дитячих оториноларингологів, сурдологів, а якщо не має таких, то до навіть дорослих оториноларингологів. Лише вони можуть надати Вам, а насамперед Вашій дитині, кваліфіковану допомогу або консультацію щодо відновлення слуху», – звертається міський спеціаліст.

Причини проблеми

Доведено, що у людини частота виникнення набутих вад слуху зростає з віком: у новонароджених зустрічається лише у 2-3 %, до 18 року життя вже у 5 %, із 19 до 44 років життя – у 4,5-5 %, із 45 до 64 років життя – у 14 %, із 65 до 74 років життя – у 23 %, а понад 75 років – у 35 %.

Причини порушення слуху бувають різні. Впливають як біологічні, так й екологічні чинники.

Існують три різновиди порушень слуху: кондуктивні, сенсоневральні та змішані.

Кондуктивні порушення зазвичай пов’язані із проблемами у зовнішньому чи середньому вусі. Це сірчаний пробка, набряк шкіри при зовнішньому отиті, порушення рухливості барабанної перетинки та ланцюга слухових кісточок, які найчастіше виникають внаслідок рецидивів гострого або хронічного середнього отиту.

Існують також деякі інші захворювання або стани, які призводять до вад слуху, серед них: посттравматична перфорація барабанної перетинки, отосклероз, а також транссудативні або рубцеві зміни у барабанній порожнині, які пов’язані із порушенням функції слухової труби.

Сенсоневральна приглухуватість або глухота пов’язані переважно із проблемами внутрішнього вуха або слуховим нервом. Як правило, це незворотні або досить тривалі відносно регенерації порушення, які потребують негайного лікування. При цьому щодобове зволікання від початку лікування знижує його ефективність щонайменше на 5 відсотків. Іноді такі порушення вимагають спеціальних заходів реабілітації хворих, зокрема використання слухових апаратів.

Сенсоневральні порушення слуху можуть викликатись надмірним шумом,  деякими інфекційними хворобами, антибіотиками  аміноглікозидного ряду або стрептоміцином і рядом сечогінних препаратів, а також впливом промислового, побутового і транспортного шуму, спадковою патологія, віковими атрофічними змінами в периферичних і центральних відділах слухового аналізатора.

Все по темі: глухуватість  дитина  отоларинголог  слух  хвороба 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин