Як захистити себе від раку легень, розповів МОЗ

А також назвав його симптоми та причини.

Рак легень є одним із найпоширеніших видів раку у всьому світі і, зокрема, в Україні. На ранніх стадіях цей вид раку найчастіше протікає безсимптомно, але саме на початкових стадіях лікування є найбільш ефективним.

МОЗ України на своєму сайті розповідає, чому виникає рак легень та як йому запобігти.

Симптоми раку легень

Рак – захворювання, яке спричиняє необмежене та неконтрольоване утворення аномальних клітин в організмі. Відповідно рак легень – це злоякісне новоутворення, яке розвивається в легенях.

“Щороку в Україні фіксується близько 13 тис нових випадків раку легень. Чоловіки хворіють у 5 разів частіше за жінок. Водночас, рак легень є однією з небагатьох нозологій, захворюваність на яку  в Україні зменшується щороку на 3-4%”, – коментує головний лікар Національного інституту раку Андрій Безносенко.

Найчастіше рак легень на ранній стадії протікає безсимптомно чи симптоми проявляються не дуже виражено.

Найпоширеніші симптоми раку легень:

  • кашель, який не зникає та погіршується;
  • відхаркування кров’ю або мокротинням червоно-коричневого кольору,
  • біль у грудях, який посилюється при глибокому диханні, кашлі або сміху,
  • хрипи,
  • втрата ваги та апетиту,
  • задишка,
  • постійне відчуття втоми або слабкості,
  • інфекції, зокрема бронхіт та пневмонія, не проходять або повторюються.

Більшість із цих симптомів можуть спричиняти інші захворювання. Проте якщо ви помітили один чи кілька з цих симптомів,зверніться до свого лікаря. Якщо рак діагностують на ранній стадії, лікування буде більш ефективним, а шанси одужати зростуть.

Причини раку легень

За даними статистики, найчастіше від раку легень помирають курці. Куріння в кілька разів підвищує ризик раку легень. Що довше та частіше ви курите, то вищий ризик. Не тільки сигарети, а й сигари та люльки спричиняють рак легень. Пасивні курці також потрапляють в зону ризику.

Рак легень також можуть спровокувати забруднене повітря та навколишнє середовище. Зокрема, причиною раку може стати радон – газ, який не має запаху та кольору і виділяється в результаті розпаду урану в ґрунті, і азбест – група мінералів, які використовують для виробництва вогнетривких, ізоляційних і кислототривких матеріалів. Саме азбестовмісний пил є канцерогенним і викликає, зокрема, рак легень. Тому МОЗ України розробили наказ – нові санітарні норми, що забороняють використання усіх видів азбесту.

Якщо у людини був рак легень, це підвищує ризик його виникнення знов. Ризик може підвищитись, якщо її батьки, брати, сестри, інші родичі хворіли на рак легень. Це в першу чергу пов’язано з тим, що, можливо, людина дотримується подібного способу життя, зокрема  – курить, та піддається такому самому впливу навколишнього середовища, як і вони.

Профілактика та рання діагностика раку легень

Раннє виявлення раку легень допоможе вчасно розпочати лікування. Основний метод такої діагностики рентгенологічне дослідження. Рентгенівський знімок допоможе виявити пробему на ранній стадії. Лікарі рекомендують робити рентген щороку, особливо, якщо ви належите до групи ризику – наприклад, курите.

Для уточнення діагнозу використовується комп’ютерна томографія (КТ). У цьому тесті рентгенівський апарат сканує тіло та використовує низькі дози випромінювання для детального зображення легень.

Щоби зменшити ризик захворювання на рак легень в першу чергу не потрібно починати курити або ж кинути цю шкідливу звичку. Сигаретний дим, який заповнює закриті приміщення, містить більше 4000 хімічних речовин, з яких, принаймні, 250 – шкідливі, а понад 50 викликають рак. Так само необхідно уникати пасивного куріння. Дотримуватись здорового способу життя і регулярно проходити профілактичні обстеження.

Все по темі: МОЗ України  причини та сиптоми раку легенів  як себе уберегти 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин