Україна зупинила програму економічного співробітництва з Росією

Кабінет міністрів припинив дію програми економічного співробітництва України і Російської Федерації на 2011-2020 роки.

Кабмін зупинив дію даного документа під час засідання в середу, 21 березня, а також доручив Міністерству закордонних справ України в установленому порядку поінформувати уряд Росії.

Програму економічного співробітництва між Києвом і Москвою розробили на виконання рішення від 17 травня 2010 тодішніми президентами РФ і України Дмитром Медведєвим і Віктором Януковичем.

У тексті програми, яка була підписана сторонами 7 червня 2011 року, зазначалося, що Росія і Україна є стратегічними партнерами, і взаємні інтереси держав обумовлені високим рівнем історично сформованих виробничих, коопераційних і технологічних зв’язків у всіх галузях економіки.

З метою програми було зазначено зміцнення добросусідських відносин РФ і України, заснованих на повазі інтересів один одного.

У пояснювальній записці до ухваленої постанови Кабміну йдеться, що Москва робить кроки, які прямо суперечать заявленим в програмі цілям.

Зокрема, з кінця 2015 року Росія послідовно здійснює торгівельну і транзитну агресію по відношенню до України:

– одностороннє припинення Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД для України, в зв’язку з чим до товарів походженням з України застосовується ввізне мито в розмірі ставок Єдиного митного тарифу ЄАЕС;

– заборона на імпорт для деяких видів сільськогосподарської продукції, сировини і продуктів харчування, в тому числі походженням з України;

– фактичне блокування транзиту українських товарів по території Російської Федерації.

Про готовність схвалити рішення про розірвання програми економічного співробітництва з РФ ще 16 березня заявляв Володимир Гройсман. За його словами, Росія повинна платити високу ціну за агресію проти України.

“Не дозволимо РФ спекулювати на українському ринку. Наша політика полягає в тому, що ми будемо максимально розвивати власну економіку і будемо обмежувати і ліквідувати будь-яку співпрацю з країною-агресором”, – відзначав Гройсман.

Все по темі: економічного  програма  Росія  співробітництва 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин