“Укртатнафта” ініціює спецрозслідування щодо засилля імпортного пального

ПАТ “Укртатнафта” звернулася до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України із заявою про проведення спецрозслідування щодо критичного зростання обсягів нафтопродуктів імпортного виробництва на вітчизняному ринку пального.

Про це повідомляє прес-служба “Укртатнафти”.

“Залежність вітчизняного ринку від нафтопродуктів, вироблених в Росії та Білорусі, останніми роками становить 60-80%. А в цілому стрімке зростання імпорту за останні 12 років призвело до повної зупинки більшості українських НПЗ”, – повідомляє прес-служба.

“І це при тому, що Енергетичною стратегією України передбачається створення умов для зниження залежності від імпорту на користь використання потужностей власного виробництва та диверсифікації імпорту (не більше 30% з одного джерела)”, – додають в “Укртатнафті”.

Пропозиція “Укртатнафти” й полягає у поетапному введенні квот та поступовому доведенні частки нафтопродуктів однієї країни (з одного джерела) до 30%. Саме такі умови передбачені й європейською практикою у сфері енергобезпеки.

Варто додати, що такий механізм дозволяє ефективно вирішувати питання енергобезпеки та диверсифікації поставок, уникаючи зростання цін та виникнення дефіциту на ринку.

ПАТ “Укртатнафта”  просить прийняти свою заяву до розгляду Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі, порушити та провести спеціальне розслідування щодо зростаючого імпорту нафтопродуктів в Україну.

 

Економічна правда

Все по темі: імпортне  пальне  Укртатнафта 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин